Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

litoral grecia 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
lilianacristea

lilianacristea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.04.2010
m am hotarat vreau sa plec in creta pe 1iulie 2010 , imi caut colegi de drum

#2
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,909
  • Înscris: 09.12.2004
in creta se ajunge de obicei cu avionul...

#3
iuli72

iuli72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.01.2011

View PostEvergreen, on 5th April 2010, 23:02, said:

in creta se ajunge de obicei cu avionul...
Traseu auto Istambul-Rodos-Creta-Atena
In 2009 am facut, cu sotia, acest traseu, cu masina timp de 2 saptamani. Sunt aproximativ 4000 km si este deosebit de interesant.
Traseul a fost urmatorul: Focsani-Constanta-Varna-Istambul-Kanacale(scris aproximativ)-feribot Dardanele - Izmir-Marmaris - Rodos (feribot 3-4 ore) -Creta (Iraklio - feribot 9-10 ore) - Hania - Atena (feribot 10-12 ore) si acasa prin Grecia si Bulgaria.
Taxe -Turcia -intrare 10 E persoana (am auzit ca s-a suspendat)
Feribot -Cel mai scump a fost intre Marmaris si Rodos (desi aprope se vad!), cam 210 E (2 pers. si masina). Au spus ca e intre doua state (si cum Turcia si Grecia au relatii destul de proaste...). Intre Rodos si Iraklion cam 140 E si tot cam atat intre Creta si Atena. Aici sunt cele mai multre legaturi, zilnice, din mai multe orase (noi am parasit Creta la Hania). In total cam 500 E dati pe ... apa! Mai punem vreo 300 E motorina (am mers cu un Golf IV Variant, 1.9 Tdi, 5 %). Ca sa vezi toate aceste zone (Istambul 3 zile, Marmaris-1 zi, Rodos - 3 zile, Creta-3 zile, Atena - 1 zi) cred ca merita din plin.
Am scris cu gandul ca mai exista "nebuni" pe lume care sa faca asa ceva si informatiile pot fi de ajutor. M-am simtit dator pentru ca de pe astfel de site-uri am aflat si eu multe lucruri utile in calatoriile facute. Pentru alte informatii, o adresa de e-mail: [email protected]. Multa bafta!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate