Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Trafic gratis ?

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
spiridusul_0591

spiridusul_0591

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.03.2009
Nu sunt expert in exchange trafic, dar din cate am citit si din cate judec eu NU are nici un rezultat pozitiv(palpabil)
Eu cel putin va pot confirma din propria experienta in paralel de ceea ce sustinea cel de la sch de trafic, ca in momentul in care aveam un trafic foarte mic in jur de 50 viz/vi am avut pe 22 clik-uri 1,73 $, iar in momentul in care am avut trafic destul de mult 200 viz am avut 14 clik-uri pe 20 de CENTI...

#20
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Postnrares, on 23rd May 2010, 21:30, said:

Dar de traficul obtinut prin StumbleUpon ce zice Google? Ca am cautat si n-am gasit nimic. Momentan nu am pe blog AdSense dar la ce trafic am sunt curios daca as si obtine ceva banuti regulamentar. Asta e de astazi:

[ http://rnicusan.ro/fisiere/Trafic%20blog.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Care parte de aici nu o intelegi? 


Aici si de aici.

O sa te trezesti banat, numai in ziua in care vei cere plata.

#21
asaftei

asaftei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 03.05.2010
Ce parere aveti de trafic-gratuit.ro, l-a mai folosit careva? Eu l-am folosit dar imi cam da peste cap sitemeter-ul de nu mai inteleg nimic. :confuzzled:

#22
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Postasaftei, on 11th June 2010, 02:29, said:

Ce parere aveti de trafic-gratuit.ro, l-a mai folosit careva? Eu l-am folosit dar imi cam da peste cap sitemeter-ul de nu mai inteleg nimic. :confuzzled:
Nu ti se pare ca romanii fura prea mult?
E acelasi site cu
trafic - site.ro
Aceeasi marie cu alta palarie. O sa ai mai multe afisari. L-am folosit si eu odata. Daca sunt 50 de romani pe site-urile astea e bine. Degeaba aveti 5000 de credite, in speranta ca veti primi 5000 de vizite. :) O sa primiti 50 de vizite si 4950 de afisari, ca asa e pe la noi prin Romanica.
Orientati-va oameni buni spre alte traficuri de prin streinezia, unde la 5000 de credite, obtii macar 4000 de vizite unice!

Edited by loveparade, 11 June 2010 - 11:43.


#23
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Cei de la www.easyhits4u.com nu accepta siteuri cu domeniu .ro

#24
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Postdlh, on 11th June 2010, 13:41, said:

Cei de la www.easyhits4u.com nu accepta siteuri cu domeniu .ro

Corectez: nu acepta alte site-uri scrise in alte limbi. Numai engleza este acceptata.
Daca ai site.ro si este in engleza, o sa ti-l accepte.

#25
vipw

vipw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 20.09.2009
Acest sistem de trafic surf sau exchange pentru site-ul ta nu este bun.Va provoca daune seioase in pozitionarea in paginile de cautare Gogle
De Adsense nu stiu,nu folosesc!

#26
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Postvipw, on 15th June 2010, 15:16, said:

Acest sistem de trafic surf sau exchange pentru site-ul ta nu este bun.Va provoca daune seioase in pozitionarea in paginile de cautare Gogle
De Adsense nu stiu,nu folosesc!

Nu stiu daca provoaca daune serioase (nu seioase) in pozitionarea google, ar trebui sa nu o faca pentru ca doar se face trafic, deci este vizualizat site-ul!
In priviinta AdSense, vei fi banat cand vei cere plata, datorita faptului ca la statistici se va vedea numarul mare de referali de pe un site care sustine trafic exchange, si totodata este impotriva regulamentului AdSense.
Dar, din cate stiu eu, al cautarilor, nu.

#27
altai

altai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 04.04.2007

View Postspiridusul_0591, on 26th May 2010, 22:24, said:

Nu sunt expert in exchange trafic, dar din cate am citit si din cate judec eu NU are nici un rezultat pozitiv(palpabil)
Eu cel putin va pot confirma din propria experienta in paralel de ceea ce sustinea cel de la sch de trafic, ca in momentul in care aveam un trafic foarte mic in jur de 50 viz/vi am avut pe 22 clik-uri 1,73 $, iar in momentul in care am avut trafic destul de mult 200 viz am avut 14 clik-uri pe 20 de CENTI...

trafic foarte mic 50/zi? as vrea sa am asa ceva
eu am magazin online si daca am 30/zi pe zi e bine
si totusi vand :D

#28
vipw

vipw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 20.09.2009
Am studiat mult SEO pentru ca am plecat de jos.Nu am vrut sa ma iau dupa ce scrie in carti asa ca nu mi-a ramas decat sa incerc pe propria piele.
Am incercat sa pacalesc google cu black SEO...nu mi-a mers
Am incercat sa ridic traficul unui site prin iframe...nu mi-a mers...google m-a aruncat din prima pagina  prin a 3 pagina
Am incercat sa strang trafic prin trafic surf...google ma tine in afara drumului.Am dat drumul la doua site-uri in acelasi timp.Unul l-am bagat in surs,unul nu.Cel ce nu l-am bagat este pe prima pagina in numai 3 saptamani iar celalalt este prin a 4 dupa ce a fost si el in prima!
Deci asculta de un om care stie ce vorbeste:ai un site serios,un site ce ai nevoie sa fie pe prima pagina Google,nu incerca sa pacalesti Google sau cei ce se uita la statistica site-ului tau.
Vrei PR,mare?
E simplu,redirectionezi robotii google si in foarte scurt timp ai PR 7-8,dar in foarte scump dupa il ai banat!
Decat sa dai banii pe trafic ce iti va face rau daca este fortat,mai bine dai pe link-uri ce te vor ridica in paginile Google!
Daca ai intrebari ma poti contacta prin Pm....dar intrebari grele nu cum am mai primit "cum se scrie in directoare"

Edited by vipw, 23 June 2010 - 22:51.


#29
venaman

venaman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.05.2010
Salut, mi-am facut cont la spam-spam.spam.ro de vreo 4 luni. Pana acuma toate bune si frumoase, insa azi am vazut ca daca faci schimb de linkuri cu ei iti ofera 5000 de credite, suna tentant mi-am spus, asa ca am pus linkul lor pe blogul meu si le-am trimis un email in care le-am dat linkul meu si le-am spus adresa de email pentru login la ei ca sa imi poata da cele 5000 de credite promise.

Nu dupa mult timp primesc un email de la ei in care ziceau ca nu ii intereseaza colaborarea cu mine.

Neintelegand de ce, le-am trimis un email in care i-am intrebat de ce si daca am gresit cu ceva.
ei imi raspund cu mesajul "LA REVEDERE"
iar apoi m-am gandit ca sigur mi-au sters contul si asa a si fost.

sunt foarte nepoliticosi cu utilizatorii lor si dupa ce am discutat cu alti prieteni, acestia mi-au spus ca si ei au patit la fel, ba mai mult iau amenintat ca le face reclama proasta la site-urile lor fara nici un motiv.

Le-am spus clar ca vreau sa stiu motivul de ce nu au acceptat schimbul de linkuri si de ce mi-au inchis contul, si ca daca nu imi raspund am sa incep sa le fac reclama proasta, asa ca iato.

Nu va faceti cont la ei pentru ca organizeaza tot felul de concursuri mincionoase si nu isi respecta utilizatorii.
Cum mai poti avea incredere in ei din moment ce sunt nepoliticosi cu tine si nu iti explica cu ce ai gresit ca sa te alegi cu contul inchis.

Oricum sunt si alte site-uri de schimb d trafic mult mai bune, printre ele va recomand etop.us unde va ofera 5000 de credite la inscriere dupa ce ati acumulat 24 de credite mi se pare.

#30
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 24.05.2010
poate cautau un pr mai mare

vreun "privat" ceva (nu stiu daca am gasit cuvantul corect ) care sia facut si el un site de genul si na inteles bine sistemul

si normal ca nu ii convine sa dea din traficul lui la altu el cauta sa aduci tu lui deci ala e de umplutura....

app nu va inscrieti in multe directioare ca nare rost mai bine link exchange cu site-uri un maxim de 10-15 directoare cred ca sunt de ajuns  nu trebuie sa le iei pe toate la rand

#31
CzoDesigns

CzoDesigns

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.02.2011
"adserv" mi se pare foarte ok, adik poti face schimb de "anunturi" sau de "bannere" si chiar se cunoaste la trafic pt ca mesajele/bannerele apar pe alte site-uri inscrise in mod random si chiar e testat si retestat.

Edited by CzoDesigns, 04 February 2011 - 17:52.


#32
RoX93

RoX93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 16.12.2009
la inceput eram in cautare disperata de vizitatori si foloseam site-uri de genul asta. Din cate puteti vedea din primul post aveam o impresie buna, dar de la un timp m-am apucat sa scriu original pe site si am renuntat de vreo 4 saptmani la siteurile alea, iar acum am ajuns sa am cate 80 vizitatori pe site/zi doar din Google. Eu cred ca in calculele Google intra clar si bounce rate-ul si celelalte ce sunt afectate de site-urile alea. Acum nu stiu ce sa zic pentru voi...Alea sunt bune doar daca vreti sa pacaliti cunoscutii cu cati vizitatori aveti, dar pentru ceva de calitate renuntati la ele. Parerea mea. Spor !

#33
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Sunt unele siteuri care te platesc pentru mia de afisari - CPM.
As dori un program de autosurf(nu manual surf cum este easyhits, care apropo este de incredere, recomand) pt. ca nu am timp sa stau sa dau click din 20 in 20 de secunde.
M-ar interesa un autosurf care sa aiba o ratie 1:1 si sa pot sa aleg geograhpic location al celor care-mi viziteaza siteul(vreau doar vizite din SUA).
Multumesc!

LE: mentionez ca ma intereseaza autosurful pentru trafic, nu pentru bani(stiu ca acestea de obicei mai si platesc cate 0.0001 dolari pe surf, o nimica toata)

Edited by alex2010, 11 February 2011 - 13:21.


#34
Dienutza1991

Dienutza1991

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 08.03.2010
Sincer eu am folosit un site care da vizite prin redirectionari de pe alte site-uri inscrise aici http://top-trafic.com  imi trimite pe cont free 300 de vizite unice il puteti incerca nu pierdeti nimic

#35
Dienutza1991

Dienutza1991

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 08.03.2010
Buna eu am mai gasit un site mai  avantajos care ofera intre 100-300 de vizite unice zilnic fara sa navighezi pe alte site-uri eu cred ca este bunicel  http://top-trafic.com

#36
proIntel

proIntel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 31.12.2010
Eu am folosit astfel de site-uri de link exchange pe un blog pe care nu-l mai am. Intr-adevar.. parca am crescut putin in cautari dar chestia asta a avut repercusiuni asupra cautarilor in sens negativ dupa ce am renuntat la acest tip de trafic (vizitele cum scadeau, a scazut dramatic si pozitia in cautari).
Ideea e ca numarul vizitatorilor trebuie sa fie constant (nu azi ai 500 de vizite si maine ai 230 ca o sa cazi de la inaltime), daca se poate, chiar in crestere.

Edited by proIntel, 14 March 2011 - 11:32.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate