Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 

luna de miere

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
gabyshor

gabyshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.08.2005
Salutare!
Vin si eu cu o rugaminte la voi. Pregatim luna de miere si suntem in dubii. Nu stim ce sa alegem. Am fost in Maldive deja, dar ar fi o varianta. Ce alte optiuni ar mai fi? Neaparat trebuie sa fie f cald, plaja, Poate chiar si rost de ceva excursii, dar nu e neaparat. Sa ne relaxam si sa ne simtim bine.
So? Mai ae cineva vreo idee, in afara de Maldive (dar eventual comparabil cu ce e acolo?)

#2
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Antalya

Hoteluri

Adam and Eve
Rixos Premium
Calista

#3
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Thailanda?

#4
gabyshor

gabyshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.08.2005
in antalya am fost.( in lara mai exact, la miracle resort). tunisia la fel, egipt, cuba, dubai, palma de mallorca si maldive. deci am vrea ceva nou.
thailanda e o optiune de luat in seama. n-am citit mare lucru, dar o sa ma documentez.

#5
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postgabyshor, on 20th March 2010, 00:56, said:

in antalya am fost.( in lara mai exact, la miracle resort). tunisia la fel, egipt, cuba, dubai, palma de mallorca si maldive. deci am vrea ceva nou.
thailanda e o optiune de luat in seama. n-am citit mare lucru, dar o sa ma documentez.
Depinde in ce perioada a anului te duci. Daca te duci vara, as opina pentru Bali, daca te duci iarna, poate Thailanda, Filipine si de ce nu, Sri Lanka sau Goa

#6
gabyshor

gabyshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.08.2005

View PostImperator, on 20th March 2010, 10:27, said:

Depinde in ce perioada a anului te duci. Daca te duci vara, as opina pentru Bali, daca te duci iarna, poate Thailanda, Filipine si de ce nu, Sri Lanka sau Goa
am scris in titlu, dar am omis sa scriu si in mesaj. e vorba de inceputul lunii mai. soare si f multa caldura, dar in luna mai, nu in vara.

Edited by gabyshor, 20 March 2010 - 11:38.


#7
Tepesh

Tepesh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 31.05.2005
O croaziera in Caraibe? Te costa cam 1.000 de euro biletele de avion pana la Miami, apoi inca 1.000 o croaziera de 7 nopti

#8
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postgabyshor, on 20th March 2010, 11:37, said:

am scris in titlu, dar am omis sa scriu si in mesaj. e vorba de inceputul lunii mai. soare si f multa caldura, dar in luna mai, nu in vara.
Inceputul lunii mai e ok pentru Caraibele de Est - Mexic, Belize, Cuba. In Thailanda si zona - e mult prea cald, in Bali e sfarsit de sezon ploios, in India - Maldive - Sri Lanka incepe musonul. In Egipt, de asemenea, poate fi ok. In Kenya, Zanzibar e sezon ploios (cel scurt)...

#9
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,400
  • Înscris: 08.08.2008

View Postgabyshor, on 19th March 2010, 21:57, said:

Salutare!
Vin si eu cu o rugaminte la voi. Pregatim luna de miere si suntem in dubii. Nu stim ce sa alegem. Am fost in Maldive deja, dar ar fi o varianta. Ce alte optiuni ar mai fi? Neaparat trebuie sa fie f cald, plaja, Poate chiar si rost de ceva excursii, dar nu e neaparat. Sa ne relaxam si sa ne simtim bine.
So? Mai ae cineva vreo idee, in afara de Maldive (dar eventual comparabil cu ce e acolo?)


R. Dominicana sau Mexic (Riviera Maya, Cancun)

#10
gabyshor

gabyshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.08.2005

View Postrazvanait99, on 21st March 2010, 13:21, said:

R. Dominicana sau Mexic (Riviera Maya, Cancun)
caraibe suna super bine. punta cana? recomanda cineva un hotel aici?

Edited by gabyshor, 25 April 2010 - 13:24.


#11
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
si eu tot mexic iti recomand,desi n-am fost.
daca intrebai mai devreme cu cateva zile,au fost niste oferte la 460 de euro pt luna mai-iunie cu klm.

#12
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,400
  • Înscris: 08.08.2008

View Postgabyshor, on 25th April 2010, 14:23, said:

caraibe suna super bine. punta cana? recomanda cineva un hotel aici?

Plec pe 18.05 la Grand Palladium Punta Cana Resort & Spa; ma costa 1000 euro 7 zile cu AI (cu tot cu transport si cazare in Madrid - 2 zile cu MD)

#13
eugeniaC

eugeniaC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 29.10.2009

View Postrazvanait99, on 25th April 2010, 22:57, said:

Plec pe 18.05 la Grand Palladium Punta Cana Resort & Spa; ma costa 1000 euro 7 zile cu AI (cu tot cu transport si cazare in Madrid - 2 zile cu MD)
E foarte tare Grand Palladium Punta Cana Resort & Spa. Au fost niste cunostinte in luna de miere - nu prea stiau ce sa aleaga, au mers pe mana agentiei. Au stat 12 nopti - 13 zile adica (plecare din Frankfurt) si au platit 1500 si ceva de euro cu AI. Spre Frankfurt au avut noroc de un zbor ieftin, asa ca au fost destul de multumiti.
Iti urez distractie placuta si sa neimpartasesti impresiile :).

#14
gabyshor

gabyshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.08.2005

View PosteugeniaC, on 5th May 2010, 15:21, said:

E foarte tare Grand Palladium Punta Cana Resort & Spa. Au fost niste cunostinte in luna de miere - nu prea stiau ce sa aleaga, au mers pe mana agentiei. Au stat 12 nopti - 13 zile adica (plecare din Frankfurt) si au platit 1500 si ceva de euro cu AI. Spre Frankfurt au avut noroc de un zbor ieftin, asa ca au fost destul de multumiti.
Iti urez distractie placuta si sa neimpartasesti impresiile :).

ne-am hotarat si noi intr-un final. multumim tuturor pt ajutor. va fi grand palladium palace punta cana, 14 zile cu plecare din frankfurt. :D la cat stres si emotii am acumulat in ultima perioada, o sa prinda f bine, 14 zile de soare.
speram sa fie macar la fel de frumos ca in maldive. oricum, luna de miere in caraibe e un vis implinit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate