Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Brela

- - - - -
  • Please log in to reply
387 replies to this topic

#379
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostDNico1982, on 02 iulie 2017 - 19:14, said:

Buna tuturor! Vad ca nu mai este activitate de ceva timp pe aici dar sper ca totusi o sa-mi raspunda cineva Posted Image . Am facut rezervare pentru august in Brela si as avea envoie de mai multe pareri in privinta drmului. Noi am optat pentru ruta prin Serbia dar as vrea sa stiu daca se merge ok si prin Bosnia.
Multumesc !

Care ar fi locul de plecare?

#380
DNico1982

DNico1982

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.08.2016
Am uitat ce era mai important :))).Punct de plecare- Bucuresti.

Edited by DNico1982, 04 July 2017 - 08:14.


#381
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Te-am intrebat in speranta ca esti mai aproape de vestul tarii si ti-as fi recomandat, clar, prin Buapesta - Zagreb - Brela (cel mai bine fac cam 11 ore pe aproape 1100 km). Asa, ii las pe colegii avizati din capitala si sud sa iti dea detalii. Drum bun!

#382
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,087
  • Înscris: 28.02.2006
Eu am ales varianta prin Budapesta din Bucuresti, insa am facut o oprire intermediara. Returul l-am facut prin Serbia, Sarajevo-Loznica, drumuri frumoase, peisaje superbe, dar nu de viteza (la fel am ales opriri intermediare pentru vizitat si al intoarcere) Practic intreg concediul a fost planificat sa vedem cat mai mult sa conduc cat mai putin/zi.
Brela e minunata, pe oriunde te-ai duce. Atentie ca imi spunea gazda ca de regula la intrarea pe autostrada dinspre Zagreb vara si in special in We se formeaza cozi substantiale.

#383
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostMirceaDWC, on 05 iulie 2017 - 08:28, said:

Eu am ales varianta prin Budapesta din Bucuresti, insa am facut o oprire intermediara. Returul l-am facut prin Serbia, Sarajevo-Loznica, drumuri frumoase, peisaje superbe, dar nu de viteza (la fel am ales opriri intermediare pentru vizitat si al intoarcere) Practic intreg concediul a fost planificat sa vedem cat mai mult sa conduc cat mai putin/zi.
Brela e minunata, pe oriunde te-ai duce. Atentie ca imi spunea gazda ca de regula la intrarea pe autostrada dinspre Zagreb vara si in special in We se formeaza cozi substantiale.

Confirm, de evitat weekendurile. Am probat 4 ani la rand treaba, cand nu am fost in weekend pe drum a fost mai bine.

#384
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007

View Postdenky, on 05 iulie 2017 - 06:15, said:

Te-am intrebat in speranta ca esti mai aproape de vestul tarii si ti-as fi recomandat, clar, prin Buapesta - Zagreb - Brela (cel mai bine fac cam 11 ore pe aproape 1100 km). Asa, ii las pe colegii avizati din capitala si sud sa iti dea detalii. Drum bun!
Eu, chiar daca sunt din Timisoara, pentru urmatoarele drumuri spre Croatia (partea din sud) probabil ca voi alege varianta prin Bosnia cu o noapte in Sarajevo. Nu din motive de odihna, ci pentru ca e tare placut sa petreci o seara acolo.

Edited by biscatrix, 05 July 2017 - 09:12.


#385
DNico1982

DNico1982

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.08.2016
Multumesc pentru raspunsuri. Am ales drumul prin Serbia, cu oprire in Belgrad dus-intors. O sa stam in Brela 6 zile si inca 2 la Plitvice. Sper sa fie frumos si drumul bun :). Se plateste si in euro la magazine mai mici sau trebuie neaparat kuna?

#386
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostDNico1982, on 12 iulie 2017 - 21:32, said:

Multumesc pentru raspunsuri. Am ales drumul prin Serbia, cu oprire in Belgrad dus-intors. O sa stam in Brela 6 zile si inca 2 la Plitvice. Sper sa fie frumos si drumul bun :). Se plateste si in euro la magazine mai mici sau trebuie neaparat kuna?
Kuna. Ai schimb la posta si mai jos, langa gelateria Roma, parca, e intr-un magazin de suveniruri. Magazine mai mici nu sunt f multe.

#387
M-H-N

M-H-N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 19.02.2014
Sau poți să dai euro la ghișeele de plată a taxelor de autostradă.
Eu de fiecare dată când măd duc încolo, procedez astfel.
4 ghișee x câte 100 de euro (am dat și bancnotă de 200 de euro uneori), de unde primesc 80 - 90 de euro rest dar în kuna, la cel mai bun curs valutar.
Doar să spui operatorului de la ghișeu că dorești restul nu în euro ci în kuna, el fiind tentat să-ți dea restul tot în euro.
Dar în cazul în care treci prin aceste porți dis de dimineață, s-ar putea să nu aibă operatorul prea mulți kuna încasați.

Edited by M-H-N, 13 July 2017 - 09:02.


#388
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010
A mers cineva de curand in Brela, ce traseu ati ales?
Eu plec din Timisoara, este ok prin Bosnia, nu e periculos?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate