Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Problema Dreamweaver!

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Am o problema..mi-am facut intrefata noua la site www.necromanc.tk si vreau sa o pun in serverul de la home.ro si o pun dar cand dau enter buton pe site ..zice ca fisierul nu exista!
De ce?Am incercat sa o pun in alt ftp la http://www16.brinkster.com si acolo a mers mi se incarca pagina.
Ce are ce trebuie sa fac ca sa mearga ?!Au restrictizi la fisiere facute in dreamweaver?!

#2
Guest_olybat_*

Guest_olybat_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
verifica daca linkul la care se duce butonul e scris cu litere mari sau ceva, pe linux daac home ro e pe asha ceva s-ar putea sa faca distinctie adica intre Index.html si index.html si poate daia iti zice ca nul gaseste oricum da mai multe detalii ca sa pot trage o concluzie

#3
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Nu asta e greseala .. altceva ! Am incercat ..

#4
Guest_olybat_*

Guest_olybat_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
pai da-mi mai multe detalii poate imi dau seama de ceva

#5
Nyana

Nyana

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 02.04.2002
Salut,


stai putin si fa-ma sa inteleg. Deci ai pus pagina si se incarca doar splash-ul sau cum? Unde apare butonul de enter? Butonul are link catre ce?

Daca nu se incarca deloc poate fii din cauza ca la home implicit cand iti creezi un cont exista pe server un index.htm. Trebuie sters sau scris peste. Ai grija daca indexul tau se termina in html, atunci sterge fisierul implicit de pe cont.

#6
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Pai mi-am pus .htmlulin ftp + pozele si swfurile care fac parte din site.Am pus ca atunci cand dai enter site sa intre in htmlul nou facut..dar zicea ca no_user found la home.ro butonul are link catre http://....(fisierul nou care l-am pus ) Nu stiu care e fisierul ala ...help me ..

#7
Nyana

Nyana

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 02.04.2002
Pai daca tu nu stii care este fisierul acela noi de unde sa stim daca este bine pus linkul?
Poti sa iti verifici adresa de mail la go.ro? Daca nu inseamna ca nu ai creat contul cum trebuie.

Fii mai explicit te rog pentru ca pe mine ma cam bagi in ceata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate