Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

afacere FAST FOOD PE ROTI!

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
buna asta .... in 2 zile ai facut rost de toate autorizatiile, ti-ai luat masina, ai echipat-o cu tot ce trebuie, ai avut si vreo 200 de clienti si ai scos si profit de vreo 3 milioane ...  :lol:

#20
republikbanat

republikbanat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 06.07.2009

 qwertyyy, on 4th March 2010, 14:59, said:

ori eu sunt SUPER NOROC ori voi nu vreti sa reuseasca si altu in viata..in prima zi mia ramas 270 ron..a doua am fakut 310 ron profit..am intrebat copii ce parere au si multi au zis ca este ok ca nu stai la coada si hamburgeru este foarte bun..am gasit si masina ..7.000 de euro cu tot ce iti trebuie pe ea...va multumesc

:ban:

#21
Anonimul_0

Anonimul_0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 13.08.2007

 qwertyyy, on 4th March 2010, 14:59, said:

ori eu sunt SUPER NOROC ori voi nu vreti sa reuseasca si altu in viata..in prima zi mia ramas 270 ron..a doua am fakut 310 ron profit..am intrebat copii ce parere au si multi au zis ca este ok ca nu stai la coada si hamburgeru este foarte bun..am gasit si masina ..7.000 de euro cu tot ce iti trebuie pe ea...va multumesc
Si Rex nu vrea sa coboare din copac....REXXXXXXXX

Edited by Anonimul_0, 05 March 2010 - 00:10.


#22
tupeu4you

tupeu4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 19.11.2006
L-am vazut pe unu cu nevasta-sa la mare intr-o dracovenie de masinutza vindea clatite , afacerea era super tare vindea omu' cu coada iar clientii erau atrasi de masinutza ( cel putin eu d-aia am cumparat , am fost sa vad ce e cu respectivul OZN si daca tot arata bine am luat si o clatita) .
Dupa ce am venit de la mare l-am vazut si prin ziar pe respectivul cu clatite cu tot .
Cred ca e o afacere super buna daca te descurci de autorizatii si ce mai iti trebuie , in plus mobilitatea e un mare avantaj , vara la mare iarna la munte restula nului pe langa scoli licee universitati ....

#23
sergiu123

sergiu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 19.09.2006

 tupeu4you, on 5th March 2010, 01:19, said:

L-am vazut pe unu cu nevasta-sa la mare intr-o dracovenie de masinutza vindea clatite , afacerea era super tare vindea omu' cu coada iar clientii erau atrasi de masinutza ( cel putin eu d-aia am cumparat , am fost sa vad ce e cu respectivul OZN si daca tot arata bine am luat si o clatita) .
Dupa ce am venit de la mare l-am vazut si prin ziar pe respectivul cu clatite cu tot .
Cred ca e o afacere super buna daca te descurci de autorizatii si ce mai iti trebuie , in plus mobilitatea e un mare avantaj , vara la mare iarna la munte restula nului pe langa scoli licee universitati ....
tare afacere,mai ales daca esti superman si in 3 zile iei toate autorizatiile si actele si deja faci profit frumusel! :coolspeak:

#24
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
sergiu, tupeu, anonimul, republik si g1
daca viitoare cand uitati ca sunteti pe o arie serioasa si nu la Fun Chat o sa luati o pauza de 5 zile in grup ca sa va reamintiti.

off-topicul inceteaza acum, ca nu suntem la circ. e problema lui ce si cum a facut, daca minte sau nu.
aveti ceva de spus on-topic bine, pentru balarii si caterinca, la Fun sau pe tusa...

#25
stefanotm

stefanotm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.12.2008
Buna !
Daca intereseaza pe cineva am de vanzare o masina pentru fast food, complet echipata cu utilajele necesare (inox). Masina este diesel si inmatriculata in Romania.Mai multe se pot vedea in fotografii.

Attached Files



#26
ultrasrapid91

ultrasrapid91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.01.2010

 tupeu4you, on 5th March 2010, 01:19, said:

L-am vazut pe unu cu nevasta-sa la mare intr-o dracovenie de masinutza vindea clatite , afacerea era super tare vindea omu' cu coada iar clientii erau atrasi de masinutza ( cel putin eu d-aia am cumparat , am fost sa vad ce e cu respectivul OZN si daca tot arata bine am luat si o clatita) .
Dupa ce am venit de la mare l-am vazut si prin ziar pe respectivul cu clatite cu tot .
Cred ca e o afacere super buna daca te descurci de autorizatii si ce mai iti trebuie , in plus mobilitatea e un mare avantaj , vara la mare iarna la munte restula nului pe langa scoli licee universitati ....
salut.as dori si eu sa stiu cateva detalii despre acea afacere.ce pret avea clatita,in ce ziar ai vazut articolul sau cum se numea masinaria,ce topping avea?
merci mult

#27
M_Sgarca

M_Sgarca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.01.2008

 stefanotm, on 16th July 2010, 07:55, said:

Buna !
Daca intereseaza pe cineva am de vanzare o masina pentru fast food, complet echipata cu utilajele necesare (inox). Masina este diesel si inmatriculata in Romania.Mai multe se pot vedea in fotografii.
ceva preturi, amanunte despre masina, locatie daca mai este valabila.

#28
radu_baba2006

radu_baba2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.01.2011
am si eu o autorulota de vanzare pt. cei intere sati vezi pozele atasate.Informatii la tel. 0727570953 pt. RADU.

Attached Files



#29
JigSaw13

JigSaw13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.10.2011
saluteare.  am citit putin despre ce se vorbeste aici...si am zis ca e corect sa raspund si eu, nu stiu daca mai este valabil, vad ca nu s-a mai discutat din ianuarie, dar ca posesor de o astfel de rulota  , nu de mult timp, vin cu niste amanunte esentiale!!!
1. am cumparat-o pe 13 noiembrie 2010 si am inceput treaba pe 8 aprilie 2011, doar atat de "putin" a durat sa obtin toate avizele si hartiile si sa dau spagile..asta e Romania+ infiintat firma +fiscalizat casa de marcat
2. trebuie neaparat sa iei autorizatie de la Primarie pt locul pe care vrei sa stai cu rulota, altfel AMENDA! (am stat 2 luni sa obtin acea autorizatie) deci e exclus sa te muti de la o scoala la alta...
3.am un vad foarte bun, de elevi, dar niciodata NICIODATA...nu o sa ajungi la acele sume de care vb. eu raman cu 800-1000 EUR(in cel mai bun caz) la finele lunii
4.ca sa vinzi 30 de sandwichuri , hamburgeri, etc intr-o pauza de 10 min....iar e foarte greu, trebuie multa dexteritate, copiii sunt nerabdatori, nu stau la rand...e calvar in pauze
5. Primul si cel mai imp lucru...pt mine este CALITATEA! daca mie imi place la gust ceea ce vand, atunci e ok, in rest nu vand nimic din ce se cauta si mie nu-mi place(poate ca nu e bine, trebuie sa faci ceva sa faci bani, dar eu vreau calitate)si pot sa spun ca de cand a inceput scoala...vanzarile  sunt tot in urcare
6.CHELTUIELI:  te-ai gandit la cartofii prajiti cat ulei pot manca intr-o sapt??? nu poti sa prajesti o luna in acelasi ulei... te-ai gandit la curent??? daca ai un generator consuma minim 1l benzina/ora. Chiria locului pe care stai, eu dau 170lei/luna /7mp, nu e o suma mare, dar se aduna cu alte cheltuieli. Saci menajeri, pungi, staniol, chifle...chiflele trebuie sa fie bune bune(eu de ex le vand MAXIM a doua zi, daca a doua zi am ramas cu ceva chifle pe stoc , le arunc(alte pierderi))etc etc
Cam asta imi aduc aminte acum...daca mai am ceva, revin cu un comentariu!

E cale lunga, dar e un profit, pe care nu-l obtin decat daca muncesc cu multa sudoare si ma si f***e vre-un sef la cap zi de zi! Sunt propriul meu sef si sunt multumit de venit! Acum ma lupt sa intru cu ea in curtea liceului, ca sa pot sa-i acaparez pe toti elevii. Stiu..ma complic, pt ca ma bat cap in cap cu legea, dar legile sunt facute sa fie incalcate!

A si inca ceva...mai dai si banii la contabil sau inveti bine bine sa-ti tii contabilitate!   Nu uita...trebuie sa dai si bonuri fiscale! Cand le faci pe toate in 10 min de pauza???  Atentie multa si bafta!  
Si apuca-te de treaba, dar fa-ti calculele cu alte sume...mult mai mici.

PS. pt cei ce ziceau ca si-a luat autorizatiile intr-o zi.  A zis omu ca se duce cu cineva cu o rulota sa vada tereneul, sa vada cum merge treaba!

#30
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Felicitari omule!

#31
blaugrana

blaugrana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.11.2009
Eu am abandonat ideea...
1) spatiul nu il poti schimba dupa bunul plac si cu f multe spagi poti primii macar 1 spatiu public. In Buc va spun ca am primit rasp de la primarii ca pe spatiu public este permisa doar comercializarea prod tip:carte/florarie....dar cu spagi rezolvi...chiar si ambulantele mic.ro au autorizatii obt astfel :))
2) consumul cu energie (alternator pe combustibil)
etc etc

#32
moonchildq1

moonchildq1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.02.2011
Salutari, vad ca este un topic vechi dar poate primesc totusi un raspuns. Ai reusit sa deschizi afacerea? Cam ce capital ai avut? Incasari aproximative? Profit?
E chiar atat de dificil cu obtinerea autorizatiilor?
In caz ca nu vrei sa dezvalui astfel de cifre, astept macar un raspuns general, daca mai crezi ca merita sau nu.
Bineinteles, daca oricine altcineva are informatii de folos, le iau recunoscator in considerare.
@Jigsaw13, mai ai afacerea? E inca profitabila? A scazut sau a urcat?
Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate