Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10159 replies to this topic

Poll: Rugaminte: Respectati regulile de mai jos,in caz contrar se aplica sanctiuni. (114 member(s) have cast votes)

Nu votati in chestionar, nu are rost. Scopul lui este doar pentru a vedea regulile de postare!

  1. NU discutati despre: Starea drumurilor,trasee si tot ce tine de masina.Exista topic special pt. asta! (45 votes [39.47%])

    Percentage of vote: 39.47%

  2. NU postati/intrebati despre Agentiile de Turism.Este interzisa postarea de nume/website-uri agentii turism din Romania. (19 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  3. Pentru Jigniri/offtopic contul dvs. este suspendat.Va rog NU jigniti. (38 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  4. FOLOSITI FUNCTIA RAPORT. Asa putem scapa topicul de cei mai putin seriosi. (12 votes [10.53%])

    Percentage of vote: 10.53%

Vote

#8677
ella06

ella06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 07.03.2010
Buna seara sau pentru unii poate fi maine buna dimineata,sunt pe terasa vilei Arsenis din Goden,am ajuns duminica dupa amiaza si am si facut prima baie,azi zi fara nici un norisor,apa calda,lume multa,romani de care as fugii fara regrete,in rest insula e aceiasi,m-a asteptat cuminte,doar ii promisesem ca ne vom revedea asa cum fac de fiecare data,restul la intoarcere,acum scriu de pe telefon,nu merge netul pe laptop si nu stiu de ce....in rest,toate cele bune pentru toti!

#8678
TigerGirl

TigerGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 28.08.2012
Buna dimineata,

Continuarea:
Nu am zis nimic de costuri. 22 Eu/noapte cort, doi adulti,doi copii, la Golden Beach se plateste si masina (noi am lasat-o in parcarea din fata campingului, iar la Camping Pefkari nu se plateste masina, dar sunt locuri speciale de parcare in interiorul Campingului.
De ce ne-au placut ambele: Camping Golden Beach, cum am spus e animata, pe noi nu ne deranjeaza. Copiii s-au jucat au alergat, ca aveau cu cine. Camping Pefkari, copii s-au cam plictisit, dar noua ne-a placut plaja. Sunt doua bucati de plaja despartite de un deal, intr-o parte e un ponton de unde se fac sarituri, iar in cealalta se poate face snorkeling, fundul este stancos cu apa foarte limpede.

crisssa14 in ce perioada ai fost la Camping Golden, era tot asa aglomerat? Noi am fost la inceputul lui august.

#8679
jvu

jvu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.10.2010
Salut,

Duminica ne-am intrors si noi din Thassos..scriu pe userul prietenului meu pt ca mi-am uitat userul si parola mea Posted Image...by za way sunt Cori

Noi am fost cu autocarul , cazarea am avut-o in Limenas la Vila Popi, fain loc doar ca am avut parte de ceva furnici prin camera.

Prima zi cand am ajuns ne-am odihnit si dupa am mers la plaja in Limenas la Island beach bar.

De mancat am mancat la taverna Thassian - Doukas ..preturi bune..portii marti..desert din partea casei: schnitzel 7.5 euro, cotlet de porc 6.5 euro, berea Mythos draught la jumate 3 euro, cola - 1.8 euro.

Day 2 - dedicata Makriamosului...intrare la plaja 3 euro de persoana + 2 sezlonguri + 1 umbrela 7 euro...plaja super faina putin mai mica decat anii trecuti :(...dar apa era f calda

Am facut ceva poze si la caprioare si pauni :)

Day 3 - o noua plaja...deschisa anul asta..super fasion..numele ei e La Scala...( spre rusinea mea as vrea sa pun si poze doar ca am nevoie de ajutorul vostru)...o plaja destul de goala..pt ca inca nu a aflat toata lumea de ea..e f aproape de limenas...am mers pe jos vreo 3 km..sezlongul e gratis daca consumi..3 euro un frape...tot 3 euro berea si la fel o cola, o fanta

Sincer la Scala in cativa ani cred ca va deveni la fel de comerciala k marble beach..pt ca are baldachine..sezlonguri de calitate si apa e f curata

Day 4+ 5 inchiriat masina pe 2 zile - 30 euro/zi a fost Panda...si ne-am plimbat ....

Day 4: Panagia cu casutele frumoase, am fost la fabrica de ulei de masline, la biserica din sat si la pestera Draka..nice pestera numa k am uitat lanterna in masina :)), apoi am ajuns la Golden..mie sincer nu mi-a placut deloc...am facut ceva poze si am plecat..apoi am aj la Paradise...acolo ne-am balacit cateva ore...dupa am aj la Aliki..tot asa doar cateva poze..pt ca era super aglomerat...si dupa ama j la Manastrirea arhangelul Mihai, seara am ajuns la Marble...pe la 7 seara mai erau doar cativa oameni pe plaja.

Day 5: am plecat spre Trypiti ..am facut cateva poze..si dupa am mers spre Metallia beach..am facut si acolo ceva poze si am mers apoi in Theologos pt ceva cumparaturi: ulei de masilne. Am mancat acolo la o taverna o friptura de vita super buna la 5.5 euro ..si ospatarul era f d treaba si serviabil. Apoi am coborta in Potos pt cumparaturi. Than in drum spre casa am mai dat o fuga la Paradise..sa mai tragem o balaceala.

Day 6, 7 , 8 le-am petrecut in Limenas..plaja si relax.

In ziua 6 am urcat si spre amfiteatru care  e inchis si pt renovare si dupa am urcat mai sus spre primul sanctuar...nice view.

Per total un concediu reusit cu vreme super buna si apa calda..si vreo 1500 poze :)

Multumesc,
Cori

PS: Plz help cu modul de upload al pozelor.

#8680
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009
Rasarit de soare pe Ypsario

Attached Files



#8681
raitar

raitar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.10.2003

View Postella06, on 29 iulie 2013 - 23:46, said:

Buna seara sau pentru unii poate fi maine buna dimineata,sunt pe terasa vilei Arsenis din Goden,am ajuns duminica dupa amiaza si am si facut prima baie,azi zi fara nici un norisor,apa calda,lume multa,romani de care as fugii fara regrete,in rest insula e aceiasi,m-a asteptat cuminte,doar ii promisesem ca ne vom revedea asa cum fac de fiecare data,restul la intoarcere,acum scriu de pe telefon,nu merge netul pe laptop si nu stiu de ce....in rest,toate cele bune pentru toti!

Concediu placut si vreme buna.
Nu am stiut ca mergeti tot in Golden, tot acolo trebuia sa merg si eu.
Daca aveti ragaz intr-o seara puteti incerca restaurantul Green Sea, ambianta este super, mancarea la fel si daca prindeti si un "rasarit" de luna...

Inca odata multzam.

Edited by raitar, 30 July 2013 - 08:30.


#8682
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009

View Postjvu, on 30 iulie 2013 - 07:32, said:




PS: Plz help cu modul de upload al pozelor.

Ai in dreapta jos langa "publica" o casuta "mai multe optiuni" da clik pe ea. Bafta

#8683
Stroeee

Stroeee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 06.09.2011
Mi-am inceput ziua cu aceasta poza si m-am gandit sa o "impart" si cu voi :)

Attached Files



#8684
jvu

jvu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.10.2010
Attached File  DSCF3919.JPG   55.85K   35 downloadsAttached File  DSCF3919.JPG   55.85K   35 downloads

View Postjvu, on 30 iulie 2013 - 09:42, said:

in drum  spre thassos

Attached File  DSCF3938.JPG   43.88K   16 downloads

pe ferryAttached File  DSCF3951.JPG   62.79K   85 downloadsAttached File  DSCF3951.JPG   62.79K   85 downloads

ajunsi la vila popiAttached File  DSCF4020.JPG   86.99K   37 downloads..primul apus de soare

Attached File  DSCF4052.JPG   315.87K   48 downloads- makriamosAttached File  DSCF4118.JPG   194.13K   52 downloads..clanul bambi :)

Attached File  DSCF4356.JPG   181.44K   76 downloads

Attached File  DSCF4392.JPG   142.59K   87 downloads- la scala

Attached Files



#8685
valiman

valiman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 26.04.2006

View Postjvu, on 30 iulie 2013 - 07:32, said:

Day 3 - o noua plaja...deschisa anul asta..super fasion..numele ei e La Scala...( spre rusinea mea as vrea sa pun si poze doar ca am nevoie de ajutorul vostru)...o plaja destul de goala..pt ca inca nu a aflat toata lumea de ea..e f aproape de limenas...am mers pe jos vreo 3 km..sezlongul e gratis daca consumi..3 euro un frape...tot 3 euro berea si la fel o cola, o fanta
Salut si multam de info.
Poti sa pui pe o harta noua plaja? Arata intersant.

multumim.

#8686
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009

View Postvaliman, on 30 iulie 2013 - 10:12, said:

Salut si multam de info.
Poti sa pui pe o harta noua plaja? Arata intersant.

multumim.
Daca o iei din Limenas spre Prinus ai sa vezi tot felul de indicatoare de diferite marimi cu plaja respectiva. bafta

#8687
radu.traveller

radu.traveller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.07.2007
Este fosta plaja Kohilia, abandonata in ultimii ani. Arata interesant ce au reusit sa faca acolo, locatia este ideala pentru o amenajare cu ceva pretentii.

Aici e: http://goo.gl/maps/hHR94

#8688
jvu

jvu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.10.2010
plaja e exact dupa glyfada..are un banner mare cat casa pe care scrie La Scala

ultimele 8 poze postate sunt de la Scala...arata f bine..

#8689
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
damblagiu...daca bagai o expunere mai mare...ieseau niste poze super.

#8690
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009
Centrul de inchiriat biciclete din Limenas. E prima strada perpendiculara pe strada comerciala dinspre capatul din portul nou. Tariful e de 5€/zi. bafta

View PostAlinE, on 30 iulie 2013 - 12:09, said:

damblagiu...daca bagai o expunere mai mare...ieseau niste poze super.

Nu prea ma pricep si imi pare rau, dar promit sa ma scolarizez pentru data viitoare.

Attached Files


Edited by damblagiu, 30 July 2013 - 12:16.


#8691
sweetheart_simy

sweetheart_simy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.01.2010
Damblagiu, ce ai facut ai dormit pe Ipsarion Posted Image ? Daca tot faci escapade din astea pe munti in zori de zi, eu zic sa te trainuiesti la facut poze, ca e pacat.

#8692
fanelul

fanelul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 05.03.2005
Aliki cea mica excelenta, ruinele ar putea sa fie mai bine prezentate iar de la Aliki cea mare se auzea galagia de pe deal (oribil de plina).

#8693
Terpsihora

Terpsihora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 11.03.2012

View Postandc, on 25 iulie 2013 - 17:02, said:

Posted Image
La pagina 477, andc a postat niste poze.. m-ar interesa daca stie cineva unde este facuta poza nr4 si eventual cum poti ajunge acolo si daca merita, desigur

Edited by Terpsihora, 30 July 2013 - 15:46.


#8694
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009

View PostTerpsihora, on 30 iulie 2013 - 15:18, said:

La pagina 477, andc a postat niste poze.. m-ar interesa daca stie cineva unde este facuta poza nr4 si eventual cum poti ajunge acolo si daca merita, desigur
Scuze. Am inteles eu gresit ca se referea la poza 7. Poza 4 cred ca e Metalia

View Postsweetheart_simy, on 30 iulie 2013 - 13:08, said:

Damblagiu, ce ai facut ai dormit pe Ipsarion Posted Image ? Daca tot faci escapade din astea pe munti in zori de zi, eu zic sa te trainuiesti la facut poze, ca e pacat.

Nu am dormit acoloPosted Image desi imi doresc. M-am trezit la 3 si la 4 fara ceva eram acolo. Dupa o jumatate de ora de admirat luminile oraselor a incaput sa se coloreze cerul. La 6 a inceput sa apara soarele si in 10 min era tot iesit din mare. Bafta

Edited by damblagiu, 30 July 2013 - 16:43.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate