Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10159 replies to this topic

Poll: Rugaminte: Respectati regulile de mai jos,in caz contrar se aplica sanctiuni. (114 member(s) have cast votes)

Nu votati in chestionar, nu are rost. Scopul lui este doar pentru a vedea regulile de postare!

  1. NU discutati despre: Starea drumurilor,trasee si tot ce tine de masina.Exista topic special pt. asta! (45 votes [39.47%])

    Percentage of vote: 39.47%

  2. NU postati/intrebati despre Agentiile de Turism.Este interzisa postarea de nume/website-uri agentii turism din Romania. (19 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  3. Pentru Jigniri/offtopic contul dvs. este suspendat.Va rog NU jigniti. (38 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  4. FOLOSITI FUNCTIA RAPORT. Asa putem scapa topicul de cei mai putin seriosi. (12 votes [10.53%])

    Percentage of vote: 10.53%

Vote

#55
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007
Ajutooorrr thassosisti !!! Stie cineva pe unde e kekes beach si daca in fara de stancile de pe care se sare acolo existta si plaja ? Cineva mi-a spus ca a vazut pe net ca ar fi si plaja si ma intreba daca sunt pietre si daca e ok pt copii ?
Eu am vazut un indicayor catre Kekes undeva pe langa aliki dar nu sunt f sigura.
Va rog cine ma poate lumina ca e urgent !

merciiii !!!!

#56
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Am scris in topicul vechi despre Kekes. Nu merg link-urile directe, asa ca pun un link cu pagina: aici (postul #5929 din 3 septembrie 2009 in care descriam plajele pe care le-am vazut eu). La Kekes nu este deloc plaja cu nisip.

Asta scriam acolo:

Quote

- Kekes. De asta nu stiam inainte de plecare. E intre Aliki si Manastirea Archangelou (parcurgand in sens orar drumul ce inconjoara insula). Mal stancos. Sunt 2 scari metalice pentru iesit din apa (eventual si pentru coborat). Fiind stanci, sunt arici de mare. Pentru inotatori si snorkeling. Pentru cei cu copii (mici) nu e buna deloc. Langa apa nu ai niciunde umbra.

Uite si o poza de la Kekes:


Am si niste poze in care apare indicatorul de care vorbesti. Am facut un crop dintr-una din poze:

Edited by Seb, 27 February 2010 - 11:18.


#57
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
este un golfulet intre alyki si metallia, la jumatate ca dimensiune fata de golful de la maries. stanga, drapta stanci pe mijloc putina plaja cu nisip, in apa stanci.

#58
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Coordonate Kekes (pe sosea, langa indicatorul din poza atasata in postul anterior):
N 40° 36' 20,9" E 24° 43' 36,0"

View PostAlinE, on 27th February 2010, 11:03, said:

stanga, drapta stanci pe mijloc putina plaja cu nisip, in apa stanci.
Plaja descrisa de tine nu e Kekes. Poate e golful alaturat (spre est), unde pe Google Earth/Panoramio este plasata poza asta:

Edited by Seb, 27 February 2010 - 12:00.


#59
Biankita

Biankita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.06.2008
Ralucis,


Noua Pachis Beach ne-a placut foarte mult, in apropierea plajei erau multi copaci sub care te puteai retrage la umbra si retin ca am mancat excelent la o taverna langa plaja. Nu ne-a deranjat niciun fel de muzica, totul era in surdina. asta anul trecut, experienta unei singure zile in august. Insa nu am acordat atentie cazarii, cred ca am intrat de la sosea pe o strada destul de mult catre mare, nu imi amintesc vile in zona aia desi sunt cateva.


De nerabdare ca nu raspund proprietarii din Skala Potamia am trimis cerere de cazare si unei vile din Pachis, orientandu-ma dupa siteul go-thassos. Vad ca am primit o oferta de la studios Katerina, acum trebuie sa verific daca e cea din Potamia sau cea din Pachis, insa cer ridicol de mult: 90 euro/studio, din poze arata identic cu ofertele majoritatii.

#60
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007
Va multumesc dragilor ! :)
Si eu stiam ca aceasta plaja e pt snorkle, sarituri si alte de astrea, nu pt copii.

#61
ralucis

ralucis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 23.06.2007

View PostBiankita, on 27th February 2010, 12:48, said:

Ralucis,


Noua Pachis Beach ne-a placut foarte mult, in apropierea plajei erau multi copaci sub care te puteai retrage la umbra si retin ca am mancat excelent la o taverna langa plaja. Nu ne-a deranjat niciun fel de muzica, totul era in surdina. asta anul trecut, experienta unei singure zile in august. Insa nu am acordat atentie cazarii, cred ca am intrat de la sosea pe o strada destul de mult catre mare, nu imi amintesc vile in zona aia desi sunt cateva.


De nerabdare ca nu raspund proprietarii din Skala Potamia am trimis cerere de cazare si unei vile din Pachis, orientandu-ma dupa siteul go-thassos. Vad ca am primit o oferta de la studios Katerina, acum trebuie sa verific daca e cea din Potamia sau cea din Pachis, insa cer ridicol de mult: 90 euro/studio, din poze arata identic cu ofertele majoritatii.


Multumesc pentru informatii, si eu am primit de la Studios Katerina aceleasi preturi, uriase pentru ce ofera, probabil avantajul e dat de plaja care e la 50 de metri in fata lui. Ce sa fac, mai  caut si mai astept reply-uri.

#62
ssorindobre

ssorindobre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 07.01.2010
mai am o intrebare a fost cineva la studio olivera? Daca da as dori ceva informatii despre el/ Multumesc!

#63
anuszka

anuszka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 07.06.2009
Daca sunteti interesati de cazare ieftina in Skala Panagia, iata ce am primit eu, care din nefericire am primit raspunsul lor cand deja rezervasem in alta parte :

DEAR Cristi,
Hotel Anna offers two types of the most sought-after accommodations, studios and apartments.
The studios consist of 1 room and the apartments consist of 2 rooms.
Being a guest at Hotel Anna promises a truly remarkable and unforgettable experience on Thassos, Greece.
You will experience a warm Greek hospitality by the owners who care about your time and experience on Thassos,
and the hotel is very comfortable and conveniently located near everything you will need during your holiday on Thassos.
We have studios on the front side of the building that face the sea,
as well as some on the back side facing the mountains.
Each studio has single beds and can sleep between 2 to 3 persons.
We have apartments on the front side of the building that face the sea,
as well as some on the back side facing the mountains.
Each apartment has 2 single beds and 1 double bed that can sleep between 3 to 4 persons.
Οur rooms allocate television,air-condition,refrigerator,kitchen and bathroom.
We offer:Beach Umbrellas & Sun Beds and Guest Parking.
The price is 35euro per night for the room and 40per night for apartment.

If you stay for 10 days the price for the room is 30 euro per night

If you want to make some reservation I request you send us e-mail

BEST REGARDS FROM THASSOS

#64
ralucis

ralucis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 23.06.2007

View Postanuszka, on 27th February 2010, 20:47, said:

Daca sunteti interesati de cazare ieftina in Skala Panagia, iata ce am primit eu, care din nefericire am primit raspunsul lor cand deja rezervasem in alta parte :

Unde anume ai rezervat, daca poti sa ne spui si noua? Multam!

#65
ralucis

ralucis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 23.06.2007
Ce ziceti, merita sa stai intr-o vila indepartata de plaja, la care ajungi doar cu masina, dar care pare a fi ceva mai deosebit? Am gasit ceva pareri pe net despre locul asta de cazare, imi place si mie din poze, dar ma gandesc daca nu va fi prea obositor sa parcurgi zi de zi traseul catre plaja cu masina. Aveti idee, analizand hartile lor, cam cat e de mare distanta pana la cea mai apropiata plaja? Multumesc!
http://www.thassos-kastanies.gr/

#66
cupcake

cupcake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.04.2009

View Postralucis, on 28th February 2010, 00:38, said:

Ce ziceti, merita sa stai intr-o vila indepartata de plaja, la care ajungi doar cu masina, dar care pare a fi ceva mai deosebit? Am gasit ceva pareri pe net despre locul asta de cazare, imi place si mie din poze, dar ma gandesc daca nu va fi prea obositor sa parcurgi zi de zi traseul catre plaja cu masina. Aveti idee, analizand hartile lor, cam cat e de mare distanta pana la cea mai apropiata plaja? Multumesc!
http://www.thassos-kastanies.gr/


distanta intre kastanies-kazaviti si prinos este de 5 km,iar din prinos pana in skala prinos mai sunt 2.deci 7 km pana la cea mai apropiata plaja.nu stiu detalii despre plaja din skala prinos
detalii despre distantele in km intre satele de pe insula gasesti pe summerthassos.gr,la pagina 66-67 unde este si o harta foarte detaliata a insulei.si daca tot intri acolo,rasfoieste tot pliantul ala,gasesti multe informatii utile in el.

#67
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007

View Postralucis, on 28th February 2010, 00:38, said:

Ce ziceti, merita sa stai intr-o vila indepartata de plaja, la care ajungi doar cu masina, dar care pare a fi ceva mai deosebit? Am gasit ceva pareri pe net despre locul asta de cazare, imi place si mie din poze, dar ma gandesc daca nu va fi prea obositor sa parcurgi zi de zi traseul catre plaja cu masina. Aveti idee, analizand hartile lor, cam cat e de mare distanta pana la cea mai apropiata plaja? Multumesc!
http://www.thassos-kastanies.gr/
Kazaviti este un sat de munte iar accesul se face pe o sosea foarte ingusta, pe alocuri destul de abrupta si stransa,uneori doua masini nu pot trece una pe langa alta. Pana la Prinos nu este distanta foarte mare dar drumul prin munti pare sa inmulteasca numarul kilometrilor si parerea mea (daca doresti sa te duci la plaja zilnic)este ca o sa regreti ca ai ales cazarea asta.

Edited by grecul68, 28 February 2010 - 04:13.


#68
mitu334993

mitu334993

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.03.2009

View Postanuszka, on 27th February 2010, 20:47, said:

Daca sunteti interesati de cazare ieftina in Skala Panagia, iata ce am primit eu, care din nefericire am primit raspunsul lor cand deja rezervasem in alta parte :

DEAR Cristi,
Hotel Anna offers two types of the most sought-after accommodations, studios and apartments.
The studios consist of 1 room and the apartments consist of 2 rooms.
Being a guest at Hotel Anna promises a truly remarkable and unforgettable experience on Thassos, Greece.
You will experience a warm Greek hospitality by the owners who care about your time and experience on Thassos,
and the hotel is very comfortable and conveniently located near everything you will need during your holiday on Thassos.
We have studios on the front side of the building that face the sea,
as well as some on the back side facing the mountains.
Each studio has single beds and can sleep between 2 to 3 persons.
We have apartments on the front side of the building that face the sea,
as well as some on the back side facing the mountains.
Each apartment has 2 single beds and 1 double bed that can sleep between 3 to 4 persons.
Οur rooms allocate television,air-condition,refrigerator,kitchen and bathroom.
We offer:Beach Umbrellas & Sun Beds and Guest Parking.
The price is 35euro per night for the room and 40per night for apartment.

If you stay for 10 days the price for the room is 30 euro per night

If you want to make some reservation I request you send us e-mail

BEST REGARDS FROM THASSOS


Spune-mi daca ai adresa de web a hotelului ?
Sau un nr de telefon


Multumesc !




View Postmitu334993, on 28th February 2010, 08:42, said:

Spune-mi daca ai adresa de web a hotelului ?
Sau un nr de telefon


Multumesc !


De hotelul asta-i vorba ?

Attached Files



#69
ralucis

ralucis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 23.06.2007
grecul, cupcake, multumesc frumos, dar am rezolvat dilema, acum am primit un reply de la ei si mi-au spus ca nu primesc copii sub 12 ani in vila. Mai caut, mai caut. Acuma parca n-as mai vrea deloc in Skala Potamia, am gasit pe net multe pareri cum ca ar fi foarte comerciala si zgomotoasa zona.

de exp, hotelul Anna de care zice mai sus anuszka mi se pare exact in zona aceea comerciala, unde zice toata lumea ca o sa fie zgomot pana tarziu si miros pregnant de mancare. Asa e destul de dragut, si pretul e bun.

Edited by ralucis, 28 February 2010 - 10:45.


#70
Bazil-68

Bazil-68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 06.05.2008
Ssorindobre,sunt 800m pana la plaja Tripti.Iar in legatura cu Kekes beach,pentru cei cu copii mici mai bine spuneti pas!E un loc perfect pentru a dezvolta -o inceputa-relatie in doi (dupa cum am vazut chiar si in trei !!)

#71
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009

View PostSeb, on 27th February 2010, 11:58, said:

Coordonate Kekes (pe sosea, langa indicatorul din poza atasata in postul anterior):
N 40° 36' 20,9" E 24° 43' 36,0"


Plaja descrisa de tine nu e Kekes. Poate e golful alaturat (spre est), unde pe Google Earth/Panoramio este plasata poza asta:
Attachment 1874594.jpg


seb...daca te uiti la pozele de pe google earth...o sa vezi ca multe sunt puse aiurea. un exemplu...o sa vezi poza cu manastirea prin aliki.
intradevar sunt 2 golfulete alaturate si eu faceam referire la asta. daca primul golfulet este kekes, eu unul nu inteleg de ce i sa adaugat beach ... neavand un petic de plaja.

ralucis...vad ca esti nehotarata. incearca la studios aigaio.

Attached Files


Edited by AlinE, 28 February 2010 - 11:39.


#72
ralucis

ralucis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 23.06.2007
Tot io :) De asta ce ziceti? Am primit acum un raspuns de la ei, pare ok apartamentul, http://www.apartments-eleftheria.gr/. 60 de euro pana in 15 iulie si dupa 17 august. Multumesc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate