Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10159 replies to this topic

Poll: Rugaminte: Respectati regulile de mai jos,in caz contrar se aplica sanctiuni. (114 member(s) have cast votes)

Nu votati in chestionar, nu are rost. Scopul lui este doar pentru a vedea regulile de postare!

  1. NU discutati despre: Starea drumurilor,trasee si tot ce tine de masina.Exista topic special pt. asta! (45 votes [39.47%])

    Percentage of vote: 39.47%

  2. NU postati/intrebati despre Agentiile de Turism.Este interzisa postarea de nume/website-uri agentii turism din Romania. (19 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  3. Pentru Jigniri/offtopic contul dvs. este suspendat.Va rog NU jigniti. (38 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  4. FOLOSITI FUNCTIA RAPORT. Asa putem scapa topicul de cei mai putin seriosi. (12 votes [10.53%])

    Percentage of vote: 10.53%

Vote

#10135
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009

View Postalinuta123, on 03 ianuarie 2014 - 17:04, said:

Fac eu ce fac... si pe oriunde m-as duce, gandul meu tot la Thassos zboara:  
Asta  e "boala" curata!!!   Posted Image

Asta cam asa e!

http://www.vplay.ro/watch/rsv34e6y/




http://www.vplay.ro/watch/fei9n88u/

#10136
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
La multi ani si sa ne vedem cu bine in 2014 pe insula!!! eu am rezervat din septembrie, acum ma apuc de strans banii.

#10137
coseceleste

coseceleste

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 21.08.2005
Eu vreau la cort in vara 2014 si caut pe cineva care are 2 locuri libere in masina.Achit jumatate de drum.

#10138
sorindrag

sorindrag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 31.08.2008

View PostAlinE, on 04 ianuarie 2014 - 13:55, said:

La multi ani si sa ne vedem cu bine in 2014 pe insula!!! eu am rezervat din septembrie, acum ma apuc de strans banii.
La Multi Ani tuturor
Ai fost grabit, eu abia acum sunt in cautarea unei noi rezervari
Anul trecut am fost in perioada 20 august - 5 septembrie in Chrysi Ammoudia
Nu mi-a placut  faptul ca ziua este mult prea scurta; asa ca anul asta vreau sa mergem in iulie, mai pe la inceput 7-20 iulie  si de la Stelios grecul care ne-a gazduit anul trecut inca nu am primit raspunsul dorit.
eu si sotia suntem in febra cautarilor unei noi locatii dar vrem sa ne "balacim" tot in apele de la Golden Beach
Cine poate sa-mi spuna cum e vremea la inceputul lui iulie si daca apa e la fel de calda!?!
in perioada cand am fost anul trecut apa a fost minunata, in jurul lui 24 de grade iar vremea ok doar pe 2 si 3 septembrie a fost ceva nori dimineata pana in ora 11 dar dupa s-a putut face plaje
Sincer nu ma duc sa stau ca soparla pe nisip; asta cu plaja cred ca o detest de mic copil cand mergeam cu parintii si ma obligau sa stau 5 minute pe spate apoi 5 cu fata la soare , iar in apa doar cu program ! Posted Image

Attached Files


Edited by sorindrag, 04 January 2014 - 14:57.


#10139
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007
Am trimis si eu vreo 5-6 cereri de oferta dar pana acum am un singur raspuns, probabil grecii inca se mai resimt dupa sarbatori, sf. Vasile...

#10140
MARS_ALTU

MARS_ALTU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.02.2007
este superba insula merita vizitata ,incercati sa gasiti si un ghid local

#10141
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009

View PostMARS_ALTU, on 04 ianuarie 2014 - 19:31, said:

este superba insula merita vizitata ,incercati sa gasiti si un ghid local

la cat s-a postat pe aici,crezi ca este nevoie de  ghid?

View Postsorindrag, on 04 ianuarie 2014 - 14:55, said:

Ai fost grabit, eu abia acum sunt in cautarea unei noi rezervari

am rezervat cand eram pe insula, mi-a convenit pretul (aproape la jumate fata de cat cer in mod normal) si locatia chiar pe plaja.

#10142
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
@AlinE: prietene nu te-ai plictisit sa tot mergi in acelasi loc? pe aceeasi insula adica? cred ca a 5 oara,nu?

#10143
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009

View PostOctavian_SK, on 05 ianuarie 2014 - 16:43, said:

@AlinE: prietene nu te-ai plictisit sa tot mergi in acelasi loc? pe aceeasi insula adica? cred ca a 5 oara,nu?

Ce nu au inteles multi e faptul ca omul se duce la mare nu in Grecia.

Edited by damblagiu, 05 January 2014 - 17:43.


#10144
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
:) nici vorba, s-a indragostit de Thassos si gata, nu mai vrea altceva...Posted Image

#10145
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009

View PostOctavian_SK, on 05 ianuarie 2014 - 17:45, said:

Posted Image nici vorba, s-a indragostit de Thassos si gata, nu mai vrea altceva...Posted Image

Da! Si asa cum stim din manualul de educatie cetateneasca, dragostea e unica, eterna si ireversibila, rezulta...... Thassos forever!

Edited by damblagiu, 05 January 2014 - 18:26.


#10146
Florin1108

Florin1108

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 17.04.2007
Salutare ! Sunt in febra cautarilor unei locatii de cazare pe insula si as avea nevoie de cateva recomandari. Suntem 4 familii cu copii si am dori sa rezervam la o vila undeva aproape de plaja.Este prima data cand mergem in Grecia fapt pt care nu prea cunoastem zonele la care sa ne orientam. Multumesc anticipat pt sugestii !

#10147
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009

View PostOctavian_SK, on 05 ianuarie 2014 - 16:43, said:

@AlinE: prietene nu te-ai plictisit sa tot mergi in acelasi loc? pe aceeasi insula adica? cred ca a 5 oara,nu?

2008, 2009, 2010, 2012, 2013 si next 2014 ... a 6-a oara.
as vrea eu in alta parte, dar pentru moment aleg thassos-ul, inca nu pot sa car un copil mic de 3 ani (greu mai creste) 2-3 zile pe drumul de dus (aproape 3000 km). daca e sa schimb insula as merge in palma, un tur cu masina, as iesi la bani aproape la fel ca si cu wizz-ul.
probabil ca si in 2015, 2016 voi fi pe thassos.

View Postdamblagiu, on 05 ianuarie 2014 - 17:41, said:

Ce nu au inteles multi e faptul ca omul se duce la mare nu in Grecia.

ai pus punctul pe I. daca as gasi o plaja la marea neagra unde sa pot sta in liniste sa ma bucur de nisip, soare si apa, nu as mai bate atata drum.

View PostFlorin1108, on 05 ianuarie 2014 - 20:13, said:

Salutare ! Sunt in febra cautarilor unei locatii de cazare pe insula si as avea nevoie de cateva recomandari. Suntem 4 familii cu copii si am dori sa rezervam la o vila undeva aproape de plaja.Este prima data cand mergem in Grecia fapt pt care nu prea cunoastem zonele la care sa ne orientam. Multumesc anticipat pt sugestii !

cel mai bine ar fi sa dai detalii, cum sa fie cazarea, plaja, zona in sine...thassos-ul pare mic, dar sta bine la plaje si locuri de cazare. sper ca esti constient ca aproape de plaja pretul este pe masura.

#10148
Florin1108

Florin1108

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 17.04.2007
As dori o locatie curata in primul rand,plaja sa fie fara pietre si intrarea in apa sa fie lina,avem copii de la 3 ani pana la 7 ani. Din ce am mai citit pe aici,o plaja buna ar fi Golden Beach. Stiu,pretul este mare pt vilele de langa plaja,insa si la 200m de plaja ar fi ok,important este sa fie ceva ok dtpdv. Tototada prin zona sa fie si ceva taverne,magazine alimentare....

#10149
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Va aduc la cunostinta urmatoarele: http://forum.softped.../#entry14395317


Aici deja ati adunat 600 de pagini de offtopic, sute de hoteluri si pensiuni , poze, fiecare vorbeste despre ce il doare! Tocanita de informatii !  Incercati sa urmati regula de baza gasita in link-ul de mai sus si evitati sa mai continuati aici.  Aceste topicuri cu sute de pagini se vor inchide!


Doriti informatii despre plaja Golden Beach ?

Deschideti topic nou , titlul trebuie sa contina numele si zona. Ex: Plaja Golden Beach - Thassos

#10150
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
ferrellroo practic toate informatiile viitoare despre Thassos se vor regasi in sute de topicuri noi ?
iar sutele de intrebari despre anumite plaje/hoteluri/taverne se vor regasi in sute de topicuri noi ?

#10151
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007

View Postdemential, on 06 ianuarie 2014 - 08:46, said:

ferrellroo practic toate informatiile viitoare despre Thassos se vor regasi in sute de topicuri noi ?
iar sutele de intrebari despre anumite plaje/hoteluri/taverne se vor regasi in sute de topicuri noi ?

Aproximativ!
Trebuie sa intelegeti ca pe un topic unde se discuta despre un milion de lucruri in 600 de pagini, la o căutare pe Google de ex , despre plaja x , este cam imposibil sa primesti si rezultate către Softpedia.

Daca exista topic cu : plaja golden beach thassos de ex , iar cineva cauta informații pe Google , cu siguranță apare si topicul respectiv.

Vom încerca pe cat posibil sa mentinem totuși o ordine , sa existe si un loc unde voi , cei care va mai place si offtopicul si va urati inclusiv , noapte buna , drum bun si bine ai revenit!

Unele topicuri le unim , altora le vom edita titlurile daca un User nu a fost prea inspirat, altele le închidem si redirectionam userul spre topicul potrivit.   Intr un final trebuie sa evitam tocănița de informații.

Per total , evitarea topicurilor cu cate 600 pagini unde intr un singur topic se vb despre 500 de lucruri diferite ! Taverne, plaje, pensiuni si hoteluri, drum, taxe de drum, obiective turistice!

Este mult mai simplu daca cineva deschide un topic cu un titlu relevant si anume: obiective turistice in (zona care merge)
Sau hotel x din thassos
Plaja golden beach din thassos.

Oricum cele fără interes se vor pierde in pagini , spre sfârșit la un moment dat!


Citește tu din 22 oct pana acum si vezi despre ce se vorbește ! Inclusiv glume despre afaceri , prețul cuielor si tot ce e posibil.

Cum v-am spus mai sus , vom încerca sa aveti si locul unde sa discutați generalistic , unde va place sa fiti offtopic deși sunt arii dedicate pe forum pt asta.
informațiile de baza la locul lor.
Alta opțiune nu este!

#10152
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

View Postferrellroo, on 05 ianuarie 2014 - 23:25, said:

Doriti informatii despre plaja Golden Beach ?
De curiozitate, am tastat la "Cautare... - Acest subiect"  termenul Golden Beach.
Mi-au aparut 25 de pagini de informatii!!!
Crezi ca mai e nevoie de un topic nou pentru acest subiect???

Ceea ce ne propui tu acum, inseamna de fapt "mura-n gura" pentru cei care nu au chef sa depuna nici cel mai mic efort pentru a se documenta in legatura cu lucrurile care-i intereseaza.
Din punctul meu de vedere, consider ca acest topic este unul dintre cele mai bine bune de pe aria de Traveling - Vacante in Grecia!
Suntem cativa aici, care de 7-8 ani de zile, avem grija ca lucrurile sa nu degenereze si sa primeze informatiile de calitate si nu urarile de Noapte Buna!

Asa ca nu-ti inteleg inversunarea cu care "ne pui la colt" si desconsideri contributia noastra (benevola!!!) la documentarea celor care au nevoie de informatii legate de acest subiect...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate