Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10159 replies to this topic

Poll: Rugaminte: Respectati regulile de mai jos,in caz contrar se aplica sanctiuni. (114 member(s) have cast votes)

Nu votati in chestionar, nu are rost. Scopul lui este doar pentru a vedea regulile de postare!

  1. NU discutati despre: Starea drumurilor,trasee si tot ce tine de masina.Exista topic special pt. asta! (45 votes [39.47%])

    Percentage of vote: 39.47%

  2. NU postati/intrebati despre Agentiile de Turism.Este interzisa postarea de nume/website-uri agentii turism din Romania. (19 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  3. Pentru Jigniri/offtopic contul dvs. este suspendat.Va rog NU jigniti. (38 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  4. FOLOSITI FUNCTIA RAPORT. Asa putem scapa topicul de cei mai putin seriosi. (12 votes [10.53%])

    Percentage of vote: 10.53%

Vote

#10117
Bosley

Bosley

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 19.07.2007

View Postbicalex, on 15 decembrie 2013 - 14:24, said:

salutare. la vara , in luna iulie , ma gandesc sa merg pentru prima data in thassos , loc. skala potamia. as vrea sa rezerv un partament cu 2 camere separate, avand in vedere ca merg impreuna cu sotia, copilul si soacra. as prefera un hotel aproape de plaja (cu nisip) , eventual langa o zona cu taverne, faleza etc. astept recomandarile voastre. multumesc!
Eu am stat la Stella Mourakis Studios. Nu e hotel, dar e aproape de plaja (max 200 m). Faceam 10 minute cu prichindelul. Nisipul in zona e foarte fin. Intrarea in mare lina. Multe taverne. Daca vrei mai multe detalii stau la dispozitie. Gazda a fost ok, la 2 zile schimba asternuturi, facea curatenie in camere ...

#10118
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007

View Postdamblagiu, on 15 decembrie 2013 - 11:50, said:

In postarea mea, cea care a starnit discutiile de mai sus eu nu am criticat nici un hotel. Am spus ca, daca preferi sa te cazezi la un hotel cu multe stele pierzi din spiritul insulei. Aici ma refer la momentul in care ajungi la vila sau pensiunea unde te cazezi, iar proprietarii ies bucurosi in intampinarea ta. Daca sosirea nu este nici anuntata, atunci surpriza e si mai mare. Se simte bucuria revederii pe chipul lor si e bucurie sincera, nu comerciala. Aceiasi bucurie o gasesti si la proprietarii si angajatii tavernelor pe care le frecventezi in momentul cand te te vad. Se uita lung in zare sa se convinga ca esti tu, dupa care incep sa zambeasca si sa strige la ceilalti ca ai sosit. Ies cu totii afara si te imbratiseaza si se bucura sincer. Ma refer la bucuria de a te trezi dimineata cand majoritatea dorm si a te duce la brutarie sa iei paine, chiar daca mai ai si nu-ti trebuie dar sa astepti in fata pe o bancuta sa iasa primul cuptor de paine proaspata. Sa simti mirosul de paine calda si sa asculti marea in linistea diminetii. Brutarul sa-ti zambeasca si sa-ti dea gratis un sortiment nou de paine sau corn sau ceva. In drumul de intoarcere sa treci prin fata tavernelor sau pensiunilor si proprietarii care intre timp au iesit sa-si bea cafeaua sa te cheme sa stai 5 min. la o cafea si un tzipouro. cu multa apa. Sa stai si sa blehai cu ei vrute si nevrute. Cand ajungi la vila unde esti cazat sa-i gasesti pe toti sculati si sa gasesti o forfota ca in dimineata plecarii din filmul Singur acasa. In ultima seara de stat pe insula sa-i vezi pe toti de pe la tavernele pe care le frecventezi, putin tristi si venind cu tot felul de cadouri de la bidoane de ulei de masline la sticle de vin si de tzipouro. Cam la asta m-am referit eu in postarea mea. Pun si cateva poze cu dimineti de Thassos. Bafta

Pai vezi..asa e altceva... Posted Image
Dar sa stii ca la hotelul mentionat (de la care ne-am luat) lucrurile stau cam cum zici tu. proprietarii au clienti (multi din Romania) care vin de ceva ani consecutiv si se intampla exact cum zici tu: bucuria revederii, stat seara la un pahar la depanat amintiri si discutat lucruri noi, tristetea de ambele parti in ziua plecarii dar speranta revederii anul urmator.... exact cum spui tu...si e un hotel de 4 stele dar unde intr-adevar proprietarul are timp sa stea cu fiecare client, sa zambeasca, sa isi faca mereu prieteni cu care de altfel tine legatura constant. Deci farmecul exista acolo unde proprietarii stiu sa il intretina Posted Image

Pace, pace ... ? Posted Image

Edited by Delphinash, 16 December 2013 - 11:35.


#10119
bicalex

bicalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 01.07.2011

View PostBosley, on 15 decembrie 2013 - 15:41, said:

Eu am stat la Stella Mourakis Studios. Nu e hotel, dar e aproape de plaja (max 200 m). Faceam 10 minute cu prichindelul. Nisipul in zona e foarte fin. Intrarea in mare lina. Multe taverne. Daca vrei mai multe detalii stau la dispozitie. Gazda a fost ok, la 2 zile schimba asternuturi, facea curatenie in camere ...
mersi. din cate am vazut pe site au numai studio-uri ,  eu imi doresc un apartament cu doua camera separate. oricum apreciez recomandarea astept si alte pareri

#10120
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009

View PostDelphinash, on 16 decembrie 2013 - 11:34, said:

Pai vezi..asa e altceva...
Daca ai fi citit cu atentie ai fi vazut ca e acelasi lucru.

Pace, pace ... ?

On Earth.........caci eu nu ma lupt cu un monstru sacru al topicului, asa cum esti tu.


#10121
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007

View Postdamblagiu, on 16 decembrie 2013 - 20:24, said:


Eh hai...sunt pe aici monstrii adevarati :D  Dar poate voi fi unul mai mare in viitor. cine stie ...

View Postanducoj, on 11 decembrie 2013 - 09:41, said:

Asta cu va fi renovat...hehe e istorie lunga la greci.

In cazul asta stiu din sursa sigura ca o vor face. Oricum e in Prinos, departe de optiunea ta si de ceea ce iti doresti ;)

#10122
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009

View Postbicalex, on 21 decembrie 2013 - 01:12, said:


aveti ceva date despre pierion mouses?

incearca pe go-thassos.gr unde selectezi: Find a Place to Stay in Thassos, apoi setezi studios/apartment la accommodation type si skala potamia la villages. o sa ai vreo 88 rezultate din care trebuie sa gasesti ce te intereseaza (adica locatiile care au apartamente cu usa intre camere - atentie insa apartamentul este format, de regula, dintr-un living in care este si bucataria si o camera (pentru 4 pers) sau 2 camere (pentru 6 pers), etc. livingul este considerat camera avand o canapea extensibila).

spor la cautat si trimis mailuri.

#10123
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006

View Postbicalex, on 15 decembrie 2013 - 14:24, said:

salutare. la vara , in luna iulie , ma gandesc sa merg pentru prima data in thassos , loc. skala potamia. as vrea sa rezerv un partament cu 2 camere separate, avand in vedere ca merg impreuna cu sotia, copilul si soacra. as prefera un hotel aproape de plaja (cu nisip) , eventual langa o zona cu taverne, faleza etc. astept recomandarile voastre. multumesc!
http://www.makrina.gr/

Despre cazare si apropierea de Golden Beach, am scris aici, daca te intereseaza : http://forum.softped...8#entry11973635

#10124
bicalex

bicalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 01.07.2011

View Postm&m, on 22 decembrie 2013 - 10:15, said:

http://www.makrina.gr/

Despre cazare si apropierea de Golden Beach, am scris aici, daca te intereseaza : http://forum.softped...8#entry11973635
Multu' !

#10125
mzldan

mzldan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 15.04.2008
Sarbatori fericite thassosistilor (si nu numai), multa sanatate si cat mai multe zile de vacanta in Thassos

#10126
ella06

ella06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 07.03.2010
Stralucirea stelei de Craciun sa va lumineze inimile si sa va umple de liniste, iar inimile voastre sa se oglindeasca-n  calda lumina a lumanariilor. Craciun fericit !

    [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-xraIOU5epk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10127
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009
Καλά Χριστούγεννα

Kala Christoukimaka



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/60obcSGXAHQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by damblagiu, 24 December 2013 - 09:09.


#10128
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012
La Multi Ani tuturor!si un an nou plin cu vacante in minunata tara care e grecia! Posted Image

#10129
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
Doamne,si in decembrie se vorbeste despre Thassos??Am crezut ca faceti o pauza pana prin primavara macar :D
La Multi Ani!!!

#10130
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

View Postadycoke2, on 28 decembrie 2013 - 13:54, said:

Doamne,si in decembrie se vorbeste despre Thassos??
Normal!  Posted Image
Cine e fan adevarat, vorbeste si-n somn despre Thassos!!!  Posted Image

Sa stiti ca anul acesta Mosu' nu ne-a uitat, lasand sub brad un mic dar pentru noi, cei mai infocati iubitori ai insulei...

Attached File  DSC04827.jpg   110.1K   86 downloads

"La multi ani!"  tuturor colegilor mei "de suferinta" de pe acest topic si un 2014 asa cum vi-l doriti!
Posted Image

#10131
ella06

ella06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 07.03.2010
Noul an sa va aduca sclipiri de fulgi de bucurie,ninsori de zambete,avalanse de fericire si nameti de sanatate!
LA MULTI,MULTI ANI!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WTCryF1J54Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10132
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
dupa aproximativ 5 ore de citit ultimele 6 luni (din iulie pana acum) de postari, tin sa va multumesc pentru posturi/poze/pareri si sa va urez La multi ani ! si cel putin o vizita in Thassos in 2014 !
eu am rezervat deja vila in care am fost in ultimii 2 ani, Hotel America din Skala Prinos, in perioada 24.06 - 02.07 si sa mergem intr-un grup organizat, si abia astept !
asadar, ne vedem in 2014 !

#10133
daniel_LNC

daniel_LNC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 07.03.2010
La multi ani !

Attached Files



#10134
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007
Fac eu ce fac... si pe oriunde m-as duce, gandul meu tot la Thassos zboara:  http://forum.softped...8#entry14380298
Asta  e "boala" curata!!!   Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate