Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10159 replies to this topic

Poll: Rugaminte: Respectati regulile de mai jos,in caz contrar se aplica sanctiuni. (114 member(s) have cast votes)

Nu votati in chestionar, nu are rost. Scopul lui este doar pentru a vedea regulile de postare!

  1. NU discutati despre: Starea drumurilor,trasee si tot ce tine de masina.Exista topic special pt. asta! (45 votes [39.47%])

    Percentage of vote: 39.47%

  2. NU postati/intrebati despre Agentiile de Turism.Este interzisa postarea de nume/website-uri agentii turism din Romania. (19 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  3. Pentru Jigniri/offtopic contul dvs. este suspendat.Va rog NU jigniti. (38 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  4. FOLOSITI FUNCTIA RAPORT. Asa putem scapa topicul de cei mai putin seriosi. (12 votes [10.53%])

    Percentage of vote: 10.53%

Vote

#1
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
. . . V-as ruga aici sa renuntati la offtopicuri .
Daca  subiectul dvs merita un topic nou, deschideti unul .
NU deschideti topicuri de genul: ce culaore are vila x,
NU folositi functia Reply doar pt a posta : MULTUMESC. Exista functia "Thank you"/"hate you " la fiecare user , se afla sub nick-ul/poza fiecarui user. In acest fel , evitam aglomeratia topicului ( sute de pagini in scurt timp )  din care numai 10 cu informatii.


NU discutati despre: Starea drumurilor,trasee si tot ce tine de masina.Exista topic special pt. asta AICI .

Cei ce ignora aceasta mica rugaminte,primeste warn iar postul este sters.

enjoy` :)



LE: Pentru ultima data va rog frumos sa terminati cu offtopicul/flame-uri,etc.  
Promit solemn suspendari aspre pt. cei ce isi bat joc de topic si de utilizatorii lui.Sunt oameni ce au nevoie de informatii,care pierd timp pt. a ajuta pe ceilalti iar voi veniti si faceti "caterinca"

Va rog frumos, folositi functia report/raport la fiecare post offtopic/flame etc. Va asigur, nu ramane nici unul nepedepsit.M-am saturat sa va bateti joc de munca altor oameni.



Multumesc anticipat.

Edited by Tyby, 05 July 2012 - 00:07.


#2
Crassus

Crassus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 27.01.2009
Multumesc pentru inf.referitoare la dimitrelis,m-au convins sa aleg locatia.
O zi buna :thumbup:

#3
ssorindobre

ssorindobre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 07.01.2010
vila dimitrelis pare destul de departe de plaja.Cam ce distanta e pana la plaja ?Dar in metri romanesti ca in cei grecesti 300 fac aproape 1 km...

#4
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
vila dimitrelis arata bine, poate ne spui si un pret pe camera si perioada.
presupun ca nu te duci in kynira doar pentru cazare si vrei si plaja. in kynira plaja este proasta, cu pietre atat pe plaja cat si in apa (risc arici de mare), plaja este ingusta si cu diferenta de nivel mare. distanta vila plaja cam 250m (google earth). cea mai buna plaja paradissos la distanta de 3 km pe sosea.
daca nu te deranjeaza aceste aspecte, atunci locatia este okay.

#5
stroescud

stroescud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 30.06.2009

 ssorindobre, on 21st February 2010, 12:16, said:

vila dimitrelis pare destul de departe de plaja.Cam ce distanta e pana la plaja ?Dar in metri romanesti ca in cei grecesti 300 fac aproape 1 km...

nu am facut un calcul specificic...dar in fata vilei, peste sosea..este o vila mai mare cu un restaurant...o iei pe langa vila si ajungi la plaja...sau la aprox 2 km este paradise beach...Pentru noi a fost mai mult decat ideal...depinde ce cauti...noi nu am vrut cazare direct pe plaja sau in statiuni f aglomerate...nu vroiam sa avem galagie pana la 2 dimineata sau trezirea la 6...

 AlinE, on 21st February 2010, 12:55, said:

vila dimitrelis arata bine, poate ne spui si un pret pe camera si perioada.
presupun ca nu te duci in kynira doar pentru cazare si vrei si plaja. in kynira plaja este proasta, cu pietre atat pe plaja cat si in apa (risc arici de mare), plaja este ingusta si cu diferenta de nivel mare. distanta vila plaja cam 250m (google earth). cea mai buna plaja paradissos la distanta de 3 km pe sosea.
daca nu te deranjeaza aceste aspecte, atunci locatia este okay.

noi am dat 40 euro in perioada 15 aug-22 august 2009...depinde si unde vrei sa faci plaja ( cum spuneam si mai devreme)...corect depinde ce vrei de la cazare....

#6
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009

 stroescud, on 21st February 2010, 13:06, said:

noi am dat 40 euro in perioada 15 aug-22 august 2009...

din cate am observat, la o prima vedere, preturile la cazare pe 2010 au crescut cu 10-15 euro fata de 2009.
poate ne spune crassus oferta, sa facem o comparatie.


nu se pune cazul meu, cazarea la hotel golden sunset pe site este 65 euro/camera, eu am scos-o in 45 euro/camera ca am trimis o poza cu noi si ei, poza facuta in 2008.

Edited by AlinE, 21 February 2010 - 13:43.


#7
dilaural

dilaural

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 31.08.2005
Salutare,

vroiam sa va intreb pe cei care ati fost mai des prin Thassos... ce se mai poate face acolo in afara de vizitat? De exemplu se pot face mici croaziere (1-2 ore) pe mare cu vaporasul/ barca?
Acum 2 ani in Corfu am fost si cu vaporasul cu fundu' de sticla si a fost super si am facut si o mica plimbare cu barca cu motor prin cateva grote in Paleokastritsa... Foarte frumos!
Si ma gandeam daca in Thassos nu exista si asa ceva...

Multumesc!

#8
andc

andc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 21.08.2006

 AlinE, on 21st February 2010, 12:55, said:

vila dimitrelis arata bine, poate ne spui si un pret pe camera si perioada.
presupun ca nu te duci in kynira doar pentru cazare si vrei si plaja. in kynira plaja este proasta, cu pietre atat pe plaja cat si in apa (risc arici de mare), plaja este ingusta si cu diferenta de nivel mare. distanta vila plaja cam 250m (google earth). cea mai buna plaja paradissos la distanta de 3 km pe sosea.
daca nu te deranjeaza aceste aspecte, atunci locatia este okay.

Ask:
... looking for accommodation for the period: entry Saturday, June 19, 2010 - out sunday 04 July 2010, 15 nights. We are
interested for a room or suite with kitchen booked by guests to the 1st floor ...

Reply:

...
Hello.We have available this period one studio for 3 persons.The price is 22 euro per nihgt.If  you want to booking the room you must send me deposit 30%
of money 15x22=330, 99euro is the deposit. If you want more information, for the room or something else, I'm here to give you.Best regards Benetia.

-----Original Message-----
From: xxx
To: [email protected]
Subject: Reservation Request for Studios Dimitrelis

#9
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007

 dilaural, on 21st February 2010, 15:39, said:

Salutare,

vroiam sa va intreb pe cei care ati fost mai des prin Thassos... ce se mai poate face acolo in afara de vizitat? De exemplu se pot face mici croaziere (1-2 ore) pe mare cu vaporasul/ barca?
Acum 2 ani in Corfu am fost si cu vaporasul cu fundu' de sticla si a fost super si am facut si o mica plimbare cu barca cu motor prin cateva grote in Paleokastritsa... Foarte frumos!
Si ma gandeam daca in Thassos nu exista si asa ceva...

Multumesc!

Exista si in Thassos croaziere de o zi si exista si vaporas cu fund de sticla.

#10
vip72

vip72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 08.06.2007
...cine a fost la hotel Maria din Potos?...as dori si eu detalii despre hotel, plaja, taverne, locatie...dupa un sejur de exceptie anul trecut in Corfu, anul acesta ma gandesc la Thassos si am vazut ca sunt fani insula p-aici, deci trebuie sa fie frumos ... multumesc

#11
Crassus

Crassus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 27.01.2009

 AlinE, on 21st February 2010, 13:36, said:

din cate am observat, la o prima vedere, preturile la cazare pe 2010 au crescut cu 10-15 euro fata de 2009.
poate ne spune crassus oferta, sa facem o comparatie.


nu se pune cazul meu, cazarea la hotel golden sunset pe site este 65 euro/camera, eu am scos-o in 45 euro/camera ca am trimis o poza cu noi si ei, poza facuta in 2008.

eu merg cu masina,incepind cu 26.06 si pina in 04.07 174euro.asta este oferta,nu ma deranjaza distanta oricum o sa vizitez mai mult zona dintre potos si limenas,pt ca pina acum nu am explorat nici Kazaviti si nici lacul si cascada de la Maries

 Delphinash, on 21st February 2010, 17:25, said:

Exista si in Thassos croaziere de o zi si exista si vaporas cu fund de sticla.

Salutare am fost 2ani la rind in thassos si nu am gasit vaporas cu fund de sticla,daca ai detalii asi fi interesat sa imi notez unde se poate inchiria pentru o plinbare in vacanta viitoare,mai ales ca ma si o camera subacvatica.Multam

#12
mitu334993

mitu334993

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.03.2009

 Crassus, on 21st February 2010, 20:02, said:

eu merg cu masina,incepind cu 26.06 si pina in 04.07 174euro.asta este oferta,nu ma deranjaza distanta oricum o sa vizitez mai mult zona dintre potos si limenas,pt ca pina acum nu am explorat nici Kazaviti si nici lacul si cascada de la Maries


Unde ai oferta ?

#13
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009

 mitu334993, on 21st February 2010, 20:55, said:

Unde ai oferta ?

era vorba de vila dimitrelis din kynira

#14
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,537
  • Înscris: 15.06.2004
Gata, m-am aranjat si eu ptr luna iulie, tot in Limenas ca anul trecut...

#15
anuszka

anuszka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 07.06.2009
V-as ruga frumos celor care au fost, daca imi puteti da niste informatii despre  HOTEL BLUE SEA din Skala Potamia. Va multumesc .
De asemenea, despre VILA ELISAVET, din Golden Beach.

Edited by anuszka, 22 February 2010 - 15:13.


#16
Biankita

Biankita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.06.2008
mie mi-au raspuns doar cei de la Appartments Possidonia, ultima saptamana din iulie- tripla, 50 euro/noapte. Restul-tacere....sper sa se activeze la inceputul lui martie. adevarul ca mereu mi-am aranjat prin mai, insa anul asta parca sunt mai nerabdatoare ca oricand sa finalizez selectia vilei, sa dau avansul si apoi sa astept sa vina cat mai repede vara :D

Mitu, intrebai despre detalii din experienta, uite un rezumat cu cateva recomandari personale de anul trecut: http://forum.softped...p;#entry6803869
Daca te intereseaza ceva in mod deosebit intreaba, sunt altii care stiu mai multe si care m-au ajutat cu un sfat si pe mine, pe oricine a intrebat...

cel mai bun site mi se pare go-thassos pt ca poti vedea locatia pe harta a fiecarei vile/hotel, daca intri pe hotel Mouragio in Skala Potamia (din siteul go-thassos) vei vedea in dreptul lui o plaja ceva mai lata. Acolo am mers la plaja  de cateva ori si acolo e si Luna Park daca ai copii, insa e un reper pentru alte locatii care spun ca-s aproape de mare. Poate fi asa dar fasia de plaja de acolo sa fie atat de ingusta ca nu poti face plaja. E drept ca nu o sa stai toata ziua in dreptul vilei insa e genul de informatie pe care eu prefer sa o stiu de cand aleg, nu sa am o surpriza cand ajung.

Edited by Biankita, 22 February 2010 - 16:12.


#17
Bazil-68

Bazil-68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 06.05.2008
Salutari tuturor ! Tot citesc despre Thassos (si despre alte insule ale Greciei !) si nu mai apuc sa scriu si eu doua vorbe !Impresionanta insula,am ajuns doar anul trecut-am batut mai mult insulele ionice-nu regret si sper sa revin peste cativa ani.De ce nu mai repede ?Pentru ca nu cred ca imi v-a ajunge viata asta ,ca sa vad tote frumusetile Greciei...si sunt cateva,nu ??Vis a vis de Thassos si comparatia cu alte insule ,sper sa am timp sa abordez un topic nou ! Am fost in septembrie,in apropiere de Limenaria,langa plaja Tripti,si desi am facut doua plaje pe zi,nu am ajuns (spre regretul meu !!)mai departe de Aliki.Deci am bifat practic doar partea de sud a insulei,motiv destul de puternic pentru o revenire "en fanfare"!Am stat intr-o locatie despre care nu am citit nimic aici si anume" Sunset apartments  ",e drept ca nici la fata locului nu te prinzi pe unde e,nici un idicator ,reclama,afis...!!Vedere super asupra golfului Tripti,o mica gradina,piscina,un mic bar,curat (dar nu am cazut pe spate !),40 eur apartament,30 dubla in septembrie-la inceput.

#18
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
salut. as vrea sa stiu daca a fost cineva la Vila Lina din Limenas ... mi-am rezervat in perioada 14-23 mai aici si vreau sa stiu pareri :D multumesc anticipat !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate