Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

ajutor
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Inception (2010)

- - - - -
  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#145
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010
Pana si Total Recall a fost mai distractiv .

#146
o9remus24

o9remus24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 16.06.2010
Fiecare are o opinie si si-o sustine. Insa trebuie venit cu argumente daca vrei sa contrazici pe toata lumea ca Inception nu e film bun, nu doar cu vorbe aruncate aiurea...

#147
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

View PostHandicarpati, on 17th November 2010, 07:42, said:

Pana si Total Recall a fost mai distractiv .
Total Recall a fost doar distractiv.

#148
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007

View PostHandicarpati, on 17th November 2010, 07:42, said:

Pana si Total Recall a fost mai distractiv .

Poate asta vine ca un soc pentru tine, dar valoarea unui film nu sta in cat de 'distractiv' este.

Edited by magul132001, 17 November 2010 - 13:07.


#149
bfn

bfn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 24.04.2008
Una peste alta, mi se pare un film bun, dar totusi nu mi-au placut unele lucruri:
-daca tot e vis, apoi viseaza. Cand ii urmareau oamenii in negru prin oras sa ii omoare, de ce nu au visat si ei un balaur care sa ii manance pe toti?
-personajele anoste, n-am reust sa ma atasez, sa imi placa de nimeni din filmul asta
-intriga. Nu putea sa imi pese mai putin daca ii reusesc sau nu chinezului afacerile
Memento mi-a placut mai mult.
8/10

#150
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View Postmagul132001, on 16th November 2010, 18:39, said:

Imi place ca astia care-l criticati aruncati 2 adjective si fugiti, incapabili fiind sa va sustineti afirmatiile.
Inception ramane un film extrem de bun, indiferent de cativa care vor sa faca pe interesantii.
Fiindcă mă simt vizat în ce spui:

View Postscaiba, on 16th November 2010, 00:21, said:

Curat 13th floor reloaded  ;)
permite-mi să zic mai mult decăt două adjective:

Mi-a plăcut filmul (l-am ales datorită comentariile voastre ), și comentariul meu de două vorbe a fost fiindcă cu asta am rămas după ce a fost gata...
Nu am o cultură a filmului, prin urmare nu pot vorbi despre el ca și un critic de film  :P
Distribuția a fost bine aleasă, dialogurile la fel, efectele excelente, da' tot mi-a amintit de etajul 13...
Asta o fi ca și prima dragoste, nu-i mai niciuna la fel.

Io' ce vină am ?!?

#151
o9remus24

o9remus24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 16.06.2010

View Postbfn, on 17th November 2010, 17:17, said:

daca tot e vis, apoi viseaza. Cand ii urmareau oamenii in negru prin oras sa ii omoare, de ce nu au visat si ei un balaur care sa ii manance pe toti?
Aici cred ca te pot eu elucida. Daca isi imaginau un balaur atunci subconstientul lui Robert Fischer isi dadea seama ca viseaza (la inceput cand DiCaprio o invata pe fata despre vise i-a si spus ca pe masura ce creaza lucruri subconstientul celui invadat incepe sa-si dea seama, adica cu cat crea mai multe lucruri, cu atat devenea mai rau).

#152
bfn

bfn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 24.04.2008
@o9remus24
Ei respecta o regula (sa nu iti imaginezi lucruri prea ciudate) care nu trebuia inventata in primul rand. Printr-o regula impusa de el, regizorul si-a taiat calea spre niste vise mult mai interesante.

#153
wagen

wagen

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 126
  • Înscris: 13.06.2006
Cu toate ca imi place DiCaprio filmul slab rau mai slab si decat aviator !

#154
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

View Postwagen, on 17th November 2010, 18:48, said:

Cu toate ca imi place DiCaprio filmul slab rau mai slab si decat aviator !
de ce ti s-a parut slab?
te rog argumenteaza.

#155
razvan281

razvan281

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 29.10.2009

View Postwagen, on 17th November 2010, 18:48, said:

Cu toate ca imi place DiCaprio filmul slab rau mai slab si decat aviator !


Da e foarte slab , din cauza ca nu ti-a placut tie , fiind un film la care trebuie sa gandesti...

#156
Q_Q

Q_Q

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 10.11.2010

View Postrazvan281, on 16th November 2010, 21:22, said:

Inception este unul din cele mai bune filme facute vreodata.Are tot ce ii trebuie unui film de calitate , actori buni , regizor bun , poveste buna , totul este perfect.

  Merita locul din Top Imdb pe deplin , contrar a ceea ce spun unii ca e in fata multor filme mult mai bune.

  Cei care spun ca filmul e prost , sunt ei defapt prosti si nu au inteles filmul , astfel dau vina pe film pentru prostia lor.

  
    Daca Inception nu ia cel putin un Oscar se dovedeste inca o data ca aceste premii se iau in ultimul timp doar pe ochi dulci..

Ma, cred ca tu nu stii ce vorbesti :lol:

#157
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007

View Postscaiba, on 17th November 2010, 16:40, said:

Fiindcă mă simt vizat în ce spui:

permite-mi să zic mai mult decăt două adjective:

Mi-a plăcut filmul (l-am ales datorită comentariile voastre ), ?i comentariul meu de două vorbe a fost fiindcă cu asta am rămas după ce a fost gata...
Nu am o cultură a filmului, prin urmare nu pot vorbi despre el ca ?i un critic de film  :P
Distribu?ia a fost bine aleasă, dialogurile la fel, efectele excelente, da' tot mi-a amintit de etajul 13...
Asta o fi ca ?i prima dragoste, nu-i mai niciuna la fel.

Io' ce vină am ?!?

N-am vazut The 13th floor, asa ca nu ma pot pronunta. Poate ca e inspirat sau pur si simplu se aseamana.Chiar la o idee originala, exista riscul ca altcineva sa o fi gandit inaintea ta.

Nu-mi pasa daca unul zice ca e bun sau altul prost, atat timp cat aduce argumente valabile. Nici eu nu-s critic de film, stiu doar ce-mi place, si astept, poate vine cineva pe aici cu niste argumente de neatacat si-mi demonstreaza si mie ce prost film e Inception. Gusturile difera, dar cred ca trebuie sa fii in stare sa ti le motivezi, macar pentru tine. :)
Nu ma adresez neaparat tie, ci la cei care pun un comentariu cool si apoi dispar. :)

View PostQ_Q, on 18th November 2010, 00:49, said:

Ma, cred ca tu nu stii ce vorbesti :lol:
Se vede ca tu stii.. :console:

Edited by magul132001, 18 November 2010 - 09:00.


#158
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View Postmagul132001, on 18th November 2010, 08:59, said:

N-am vazut The 13th floor...
Fericitule !
Ia de-l vezi, Armin Mueller-Stahl și mai ales Vincent D'Onofrio mi-au plăcut mult.
Se joacă cu personajele cu o dezinvoltură uimitoare !
Similitudini în idee bineînțeles că există între cele două, sunt curios cum îți va părea după Inception !
:peacefingers:

Acu' stau și mă întreb: nu-i oare posibil ca Josef Rusnak să-i fi implantat la un nivel patru, ideea filmului lu' Christopher Nolan ?  :huh:

#159
sebastian_88

sebastian_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 19.09.2009
ca va place sau nu Inception nu prea conteaza. "in carti" tot un film bun ramane (9.1). ;) hai noroc.

#160
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postsebastian_88, on 22nd November 2010, 16:03, said:

ca va place sau nu Inception nu prea conteaza. "in carti" tot un film bun ramane (9.1). ;) hai noroc.

Abia peste 1-2 o sa fie cat de cat obiectiva nota aia de pe imdb, sa nu uitam ca Dark Night a fost number one o perioada :first:, ia uita-te acum pe ce loc e ;)

#161
sebastian_88

sebastian_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 19.09.2009

View Postlawrence38, on 22nd November 2010, 16:06, said:

Abia peste 1-2 o sa fie cat de cat obiectiva nota aia de pe imdb, sa nu uitam ca Dark Night a fost number one o perioada :first:, ia uita-te acum pe ce loc e ;)


si daca va mai scadea eu zic ca va ramane in top 10. ceea ce tot un film bun il face. :)

#162
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Unii nu dau doi bani pe note ale unor necunoscuti, ci pe succesul real pe care-l are sau nu la public un film, care se reflecta in incasarile de box-office!
Sigur ca pot exista si rebuturi aflate sus in topul incasarilor, la fel cum filme bune (ex. Godfather) se pot situa undeva in josul clasamentului dpdv. al incasarilor -datorita perioadei lansarii sau din alte motive. Dar asta nu-i stirbeste cu nimic din plot, din substanta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate