Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

chirii mall

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
sergiu123

sergiu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 19.09.2006
stie cineva ceva despre asta?ma refer la mall-uri din bucuresti.cum se poate lua legatura cu cineva responsabil de asta?m-am uitat pe siteuri dar nimic...

#2
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Daca nu ai relatii ....

Edited by mihai!, 16 February 2010 - 00:28.


#3
sergiu123

sergiu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 19.09.2006

View Postmihai!, on 16th February 2010, 01:28, said:

Daca nu ai relatii ....
nu pot sa cred ca toti au relatii,mai ales cei cu magazine mai mici fara branduri renumite...

#4
axo

axo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 19.12.2008

View Postsergiu123, on 16th February 2010, 10:53, said:

nu pot sa cred ca toti au relatii,mai ales cei cu magazine mai mici fara branduri renumite...

de ex in Sibiu chiria in mall se invarte intre 1000-3000 eur .... in functie de marimea spatiului .... si dupa cum spunea mai sus ...totul se reduce la relatii...sau mai bine spus "spagi"....doar traim in Romania.... iti spun sigur ca de ex unul din distr. de tel mobila plateste 1000 eur/luna pe un spatiu maricel....da eu daca as vrea acel spatiu sigur chiria ar sari la 2000 :)

#5
melmel

melmel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 30.09.2007
Te duci la biroul de informatii al fiecarui mall. De acolo iti poate da un nr de tel, email, sau sa te trimita la birouri.

#6
sergiu123

sergiu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 19.09.2006

View Postaxo, on 16th February 2010, 12:09, said:

de ex in Sibiu chiria in mall se invarte intre 1000-3000 eur .... in functie de marimea spatiului .... si dupa cum spunea mai sus ...totul se reduce la relatii...sau mai bine spus "spagi"....doar traim in Romania.... iti spun sigur ca de ex unul din distr. de tel mobila plateste 1000 eur/luna pe un spatiu maricel....da eu daca as vrea acel spatiu sigur chiria ar sari la 2000 :)
ma intereseaza chiria pe mp.in bucuresti,din ce am aflat de la un sef de raion,era in jur de 50 de euro,insa nu era zona care ma interesa...evident ca se da spaga,nici nu ma asteptam la altceva,ma interesa punctual cine se ocupa cu asa ceva...

#7
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

View Postaxo, on 16th February 2010, 11:09, said:

. iti spun sigur ca de ex unul din distr. de tel mobila plateste 1000 eur/luna pe un spatiu maricel....da eu daca as vrea acel spatiu sigur chiria ar sari la 2000  :)
  Chiria pentru acelasi spatiu este in functie de cine esti (ca brand) , cate magazine mai ai deschise in mall-ul/mall-urile lor , si destinatia spatiului. 
  De exemplu pentru activitatile generatoare de trafic ( cinema,supermarket) , chiria este la nivelul cel mai mic.

View Postsergiu123, on 16th February 2010, 12:02, said:

ma intereseaza chiria pe mp.in bucuresti,din ce am aflat de la un sef de raion,era in jur de 50 de euro,insa nu era zona care ma interesa...evident ca se da spaga,nici nu ma asteptam la altceva,ma interesa punctual cine se ocupa cu asa ceva...

  Departamentul inchirieri spatii comerciale. Mergi la orice mall la birouri si intreaba acolo.

 In primul post ti-am spus doar de relatii,nu am spus si de spaga pentru ca nu iti va primi nimeni spaga fara sa te cunoasca si sa stie de unde vii.  

Edited by mihai!, 16 February 2010 - 12:11.


#8
sergiu123

sergiu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 19.09.2006

View Postmihai!, on 16th February 2010, 13:10, said:

  Chiria pentru acelasi spatiu este in functie de cine esti (ca brand) , cate magazine mai ai deschise in mall-ul/mall-urile lor , si destinatia spatiului. 
  De exemplu pentru activitatile generatoare de trafic ( cinema,supermarket) , chiria este la nivelul cel mai mic.



  Departamentul inchirieri spatii comerciale. Mergi la orice mall la birouri si intreaba acolo.

 In primul post ti-am spus doar de relatii,nu am spus si de spaga pentru ca nu iti va primi nimeni spaga fara sa te cunoasca si sa stie de unde vii.  
ok,mersi pt raspunsuri.saptamana viitoare ma duc,va tin la curent!

#9
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

View Postsergiu123, on 16th February 2010, 12:15, said:

ok,mersi pt raspunsuri.saptamana viitoare ma duc,va tin la curent!
  Iti doresc succes, eu caut din toamna un spatiu micut si nu am sanse intr-un mall decent.

#10
sergiu123

sergiu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 19.09.2006

View Postmihai!, on 16th February 2010, 13:22, said:

  Iti doresc succes, eu caut din toamna un spatiu micut si nu am sanse intr-un mall decent.
in bucuresti?poti sa-mi dai mai multe detalii pe privat te rog unde ai intrebat,ce chirii ti-au cerut?mersi mult!

#11
tavone

tavone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 10.02.2007
cred ca mai e varianta sa te interesezi, eventual pe gogu, sa vezi cine este dezvoltatorul acelui mall care te intereseaza. Afli niste date de contact si mai departe te descurci. De ex mall-ul din pitesti, administratia acestuia a fost preluata de catre triganit management ro, cu birourile de dezvoltare si operatiuni la cluj, respectiv oradea.

#12
tavone

tavone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 10.02.2007
uite o informatie care te ajuta
http://www.ziare.com...chirieri-995635

#13
sergiu123

sergiu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 19.09.2006

View Posttavone, on 16th February 2010, 14:22, said:

cred ca mai e varianta sa te interesezi, eventual pe gogu, sa vezi cine este dezvoltatorul acelui mall care te intereseaza. Afli niste date de contact si mai departe te descurci. De ex mall-ul din pitesti, administratia acestuia a fost preluata de catre triganit management ro, cu birourile de dezvoltare si operatiuni la cluj, respectiv oradea.
da,m-am mai uitat pe goagal :thumbup:  insa n-am gasit concret pretul...

#14
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View Postmihai!, on 16th February 2010, 12:22, said:

  Iti doresc succes, eu caut din toamna un spatiu micut si nu am sanse intr-un mall decent.
Câți metri pătrați vrei? Plaza România ți se pare un mall decent? Dacă da, dă-mi PM.

#15
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postsergiu123, on 16th February 2010, 15:18, said:

da,m-am mai uitat pe goagal :thumbup:  insa n-am gasit concret pretul...
Fiecare comerciant negociaza personal. Nu exista un pret per mall.

Edited by don_dannielo, 17 February 2010 - 16:05.


#16
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
Cred ca cele mai ieftine chirii sunt in Grand Arena Mall - Berceni si LIberty Center - Rahova.
Astea duc lipsa de comercianti dar si de...clienti.

#17
sergiu123

sergiu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 19.09.2006

View PostSima2k, on 17th February 2010, 16:06, said:

Cred ca cele mai ieftine chirii sunt in Grand Arena Mall - Berceni si LIberty Center - Rahova.
Astea duc lipsa de comercianti dar si de...clienti.
pe mine ma interesa un mall gen carefour orhideea,bazat mai mult pe produse alimentare,nu haine ca plazza...grand arena merge slab rau iar liberty are un supermarket micut...

#18
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Ambele "beneficiază" supermarket-uri puternice pe piața locală: Grand Arena are Carrefour, iar Liberty Center are Billa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate