Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ce "afacere" ti`ai ridica daca ai avea bani ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#19
smith

smith

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 07.01.2005
:coolspeak:
:cheers:

#20
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
O terasa dinaia afara intr-un cartier mai de la margine, inca re nu mai este nici o terasa de gen. Sa coboare Nea Vasile jos dupa paine, si daca tot a coborat si e dimineata si e cald afara, se opreste si la terasa sa bea repede o halba de bere. E 15 000 halba. Si se avnd milioane de halbe pe zi... merge beton treaba cu terasele astea... eu ma uit aici in Iasi si e super okay cu o terasa... ba sunt chiar si doua gard in gard si tot vine zilnic masina cu butoaie de bere sa aprovizioneze...



Alte afaceri aici.

#21
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
i'd be a pimp :)

#22
c_cris85

c_cris85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.05.2005

StGermain, on Jun 23 2005, 14:05, said:

Si se avnd milioane de halbe pe zi...
aici.

<{POST_SNAPBACK}>

MILIOANDE HALBE??? PE ZI??? sa zicem ca e un oras cu 2 milioane de locuitori, din care 500.000 beau bere si toti vin la terasa ta sa bea bere in aceiasi zi! Ai 500.000 de scaune? Ok, n-o beau toti in acelasi timp... sa zicem ca un om bea 2 beri in juma de ora. tu ai program 12 ore, deci ai bevoie de aprox 20.000 de scaune :D

#23
Mortis Vivis

Mortis Vivis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 20.06.2005
Eu nu mai am nici o shansa sa-mi ridic nici o afacere ca mi-o furat Hugh Heffner unicul vis pe care l-am avut vreodata :crybaby: :crybaby: :crybaby:

Edited by Mortis Vivis, 23 June 2005 - 22:32.


#24
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Ce ziceati de billiard,  nu sunt multe sali de billiard?

Aia cu berea e super!

#25
bigsmasher

bigsmasher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.12.2004
omule pana sa iti deschizi tu afacere... ai nevoie de multe chestii cum ar fi o gramda de hartii, autorizatii + 1` milion de taxe. dupa ce termini toate astea ori ramai fara bani ori iti piere chefu.

parerea mea.

#26
baseq

baseq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.06.2005
Ce-atzi zice de o afacere in domeniul IT cu parteneri germani... ??????

Va dau detalii daca imi raspundetzi la POST....

#27
miny

miny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 01.04.2005
Eu as deschide o spalatorie de masini unde sa spele masinile tipe calumea, pe tocuri, pantaloni scurti, maieuri scurte sau sutiene, in multa spuma si muzica.

Hm? Ce ziceti? V-ati duce masina la spalat intr-un asemenea loc?

Oare ar avea succes afacerea mea? B)

#28
bigsmasher

bigsmasher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.12.2004
cred k ar avea succes.. pentru ca acum vreo 2-3 ani era la Neptun o spalatorie cu niste fete super marfa.. care mai erau si topless. Cred ca a scos omu` ala la bani..

#29
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
hmmm...
1) berarie undeva in centru Constantei (nu exista asa ceva... doar o chestie in mamaia numita hanul cu bere)...cu 50-60 sortimente de bere... in care, pe baza unor card-uri de fidelitate sa ai parte de anumite reduceri...cu siguranta mesele si scaunelele ar fi de lemn....ce mai... ceva auster... sigur ar prinde... mai ales pt studenti:)

2) club gen "Club A" (Bucuresti) tot in Cta--- Phoenix 1 si 2 nu ajung(ma refer la capacitatea de locuri la concerte);

3) Spalatorie auto in Eforie Nord...

#30
u9511160

u9511160

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 16.02.2005
Eu daca as avea vreo 20K eur, mi-as deschide un call-center.

#31
bigsmasher

bigsmasher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.12.2004

bigsmasher, on Jun 24 2005, 16:15, said:

cred k ar avea succes.. pentru ca acum vreo 2-3 ani era la Neptun o spalatorie cu niste fete super marfa.. care mai erau si topless. Cred ca a scos omu` ala la bani..

<{POST_SNAPBACK}>


mai umbla si tu .. sa stii ca mai sunt o gramada de locuri prin Constanta gen Pheonix1,2 ( vama, art music cafe etc etc). eu in constanta as deschide un bar, in care sa se asculte numai muzica hip hop (cum a fost Subculture daca stii. in subculture a venit odata Raku (component al trupei Zale) si vreau sa zic k era full pe acolo) Constanta chiar nu are asa ceva.

#32
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
cred k as face un Mall :)

#33
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

smith, on Jun 19 2005, 12:10, said:

Ce "afacere" ti`ai ridica daca ai avea bani ?!
Sa spunem ca ai la indemana o suma de bani cu care ai putea incepe o afacere medie ca marime, c "afacere" ai face?

<{POST_SNAPBACK}>

daca ai bani, emigrezi...

#34
c_cris85

c_cris85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.05.2005
AM vazut in Japonia ceva f tentant!! Sunt niste camarutze cu mobilier, vaze tot felu de chestii si ti se da o bata si o ora ai voie sa-ti descarci nervii, bine-nteles pe niste muzica rock  :punk: si contra-cost! (parca 100$ ora). Cik ajuta la eliminarea stresului. Voi v-ati baga? Si un paint ball pe un teren marfa ar fii o idee buna si banoasa!

Edited by c_cris85, 25 June 2005 - 12:38.


#35
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005

c_cris85, on Jun 25 2005, 12:37, said:

AM vazut in Japonia ceva f tentant!! Sunt niste camarutze cu mobilier, vaze tot felu de chestii si ti se da o bata si o ora ai voie sa-ti descarci nervii, bine-nteles pe niste muzica rock  :punk: si contra-cost! (parca 100$ ora). Cik ajuta la eliminarea stresului. Voi v-ati baga? Si un paint ball pe un teren marfa ar fii o idee buna si banoasa!

<{POST_SNAPBACK}>

tare rau!! dar nu stiu in ce masura ar merge in romania. multi au nervi ca n-au 100$ pentru medicamente -_-

#36
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
de 100 de dolari cumpăr un set de pahare sau de farfurii și le sparg!  :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate