Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Hackeri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
160 replies to this topic

#19
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003

StormRider, on Jun 20 2005, 01:17, said:

.........................................
Eu sunt curios in legatura cu miturile alea despre hackeri care sparg saituri guvernamentale si fac in  asa fel incat sa nu fie prinsi...nu neaparat cum fac...ci daca chiar exista asemenea persoane sau daca exista bande de hackeri sau lucreaza individual  :D si chestii de genul asta.

<{POST_SNAPBACK}>


Iete un mit devenit realitate:

http://news.softpedi...e-ro-3366.shtml

Baga-mi-as MasterCardu' in atemeu' lor de netrebnici ....

#20
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

Mosotti, on Jun 20 2005, 01:58, said:

pentru ca copiii aia prosti folosesc programe facute de cretini cu cunostinte solide de calculatoare. de-aia  :death:

<{POST_SNAPBACK}>


...cu ajutorul carora exploateaza gauri de securitate, cica, gasite prin masinile imbecililor notorii, care nu-si rezolva o problema nici la 10 ani de cand a aparut.

din fericire, prostia nu se pedepseste prin lege, nici in romania, nici prin tari mai "civilizate". nu numai atat, da' chiar se gasesc unii cretini care le iau apararea bietilor imbecili, ca deh...sunt victime.

traiasca prostii, ce ne-am face fara ei.

P.S la dracu' ba, nici nu stii care-i mai prost. kiddie ala, victima sau cretinu' care ii plange de mila "victimei"?

Edited by Manowar, 20 June 2005 - 05:58.


#21
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
:finger:

#22
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
se7enports, fii sigur ca individul care a deschis threadul nu se referea la entusiastii calculatoarelor  :w00t:

manowar, nu tre sa fie neaparat gauri de 10 ani. toate sistemele noi au scapari, de-aia apar patchuri dupa patchuri de nu mai stii ce dracu sa mai pui. so, daca n-ar fi tot felul de imbecili care sa se ocupe cu rahaturi dintr-astea in loc sa mearga la iarba verde & shit, toti oamenii normali, nu doar marile corporatii, ar economisi timp sii bani ca aiba sa mearga la rindul lor la iarba verde & shit. in schimb, toata lumea tre sa caute patchuri, sa instaleze antivirusi, antispywere, AntiMalware,antimotherfukingwere, definitii, enginuri, faierualuri. asadar, de ce sa nu ii impuscam pe aia care sint prinsi ca fac virusi sau sparg nu stiu ce sisteme? sint sigur ca dupa vreo 2-3 executii s-ar termina cu prostiile astea, virusii si antivirusii vor devenii istorie si in timp chiar legenda, iar 6 miliarde de utilizatori vor putea sa mearga linistiti la iarba verde, mici si berici, in loc sa beleasca ochii pe net dupa patchuri, antivirusi, antispywere, antimalware,antimotherfukingwere, definitii, enginuri, faierualuri & shit.

#23
Navarre

Navarre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 06.06.2005

Mosotti, on Jun 20 2005, 09:13, said:

... asadar, de ce sa nu ii impuscam pe aia care sint prinsi ca fac virusi sau sparg nu stiu ce sisteme? sint sigur ca dupa vreo 2-3 executii s-ar termina cu prostiile astea, virusii si antivirusii vor devenii istorie si in timp chiar legenda, iar 6 miliarde de utilizatori vor putea sa mearga linistiti la iarba verde, mici si berici, in loc sa beleasca ochii pe net dupa patchuri, antivirusi, antispywere, AntiMalware,antimotherfukingwere, definitii, enginuri, faierualuri & shit.

<{POST_SNAPBACK}>

Haha, m-ai spart în gură, Mosorel! Păi și atunci, dacă-i prind pe fuckerii ăia și-i execută, din ce-o să mai trăiască respectivele firme? O să vândă antispam pentru semințe?
Mache love, not var, yeahhh!

Edited by Navarre, 20 June 2005 - 08:21.


#24
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
I don't give a  :death:

#25
Navarre

Navarre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 06.06.2005
Io zic că m++f++rii ăștia sunt necesari. Ba mai mult, io cred că-s și plătiți pentru găinăriile lor tocmai de firmele care își lansează apoi, datorită acestei colaborări de gen parazitul gică se atârnă de bananierul costică și-l omoară pe gândacul manase, peciurile lor de kko.

Edited by Navarre, 20 June 2005 - 08:24.


#26
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Acuma nu-mi dau seama care e mai idiot .... ala care a facut softu' cu brese in el , sau ala care il foloseste fara sa se gandeasca bine la consecinte ... Dupa ce ne dam seama de asta , putem sa ne dam cu parerea despre oarece idiot care le sparge sistemul altora .

    Eu unul , nu am nici un fel de respect pentru indivizii astia care sparg sisteme indiferent daca sunt "super bazati " sau "complet idioti" .

     Daca as prinde un papagal care a intrat la mine in casa fara voia mea l-as sifona urat de tot . Si nu accept sa se spuna ca eu sunt de vina ca a facut el asta , sau ca trebuie sa -mi instalez doua trei usi la intrare fiecare cu 7 randuri de incuietori si in spatele usilor un paznic dotat cu tigaie .

#27
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

cspot, on Jun 20 2005, 08:52, said:

Acuma nu-mi dau seama care e mai idiot .... ala care a facut softu' cu brese in el , sau ala care il foloseste fara sa se gandeasca bine la consecinte ... Dupa ce ne dam seama de asta , putem sa ne dam cu parerea despre oarece idiot care le sparge sistemul altora .

    Eu unul , nu am nici un fel de respect pentru indivizii astia care sparg sisteme indiferent daca sunt "super bazati " sau "complet idioti" .

     Daca as prinde un papagal care a intrat la mine in casa fara voia mea l-as sifona urat de tot . Si nu accept sa se spuna ca eu sunt de vina ca a facut el asta , sau ca trebuie sa -mi instalez doua trei usi la intrare fiecare cu 7 randuri de incuietori si in spatele usilor un paznic dotat cu tigaie .

<{POST_SNAPBACK}>



Da, da' daca ai fi nustiucemarecorporatie si ai prinde unul care e capabil sa intre la vecin, in tzompuri, si sa dea iama pe acolo, spunandu-ti ce are el de gand in politica de marketing, vanzari, cercetare and stuff atunci ai da o gramada de bani, ca doar il elimini p'ala si tu castigi inzecit. Asadar, vor exista hackeri atata timp cat exista concurenta. Un Hacker, nu face programe pt. altii.

#28
sm0ker

sm0ker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 11.02.2004
yo zic ca hacerii sunt un rau necesar...o parte dintehnologia de azi nu ar fi putut avansa daca aceshtia nu ar fi fost...

#29
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cu ce ti s-a imbunatatit viata daca ti-ai pus 7 antivirusi si alte antiuri care-ti toaca resursele?

cit despre cit de idioti sint aia care fac sistemele de operare si alte chestii pe care le "sparg" hackerii/crackerii/dracu sa-i ia, as vrea sa fie si pe-aici pe forum asemenea idioti.

Edited by Mosotti, 20 June 2005 - 09:06.


#30
avocatpro

avocatpro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 05.11.2004
Daca dau unui om un topor in cap, ala probabil o sa moara. Iar treaba asta se stie nu de zece ani, ci de mii de ani...
Ma intreb cine-i de vina ... Dumnezeu, ca nu ne-a creat tari de cap, victima, ca nu si-a blindat capul, sau cel care da cu toporu...
Programele de calculator sunt facute pentru un anumit scop, iar daca isi ating acest scop, bunt bune oricat de vulnerabile la atacuri ar fi. H(S)ackerii nu fac altceva decat sa vada cum pot face un program sa nu mai functioneze, sau cum pot sa-l foloseasca in scopuri ilegale si imorale... Si mai sunt unii care ii mai si lauda... Ce baieti destepti sunt :death:

#31
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
salut, sunteti beti!

#32
sm0ker

sm0ker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 11.02.2004

Quote

Daca dau unui om un topor in cap, ala probabil o sa moara. Iar treaba asta se stie nu de zece ani, ci de mii de ani...
Ma intreb cine-i de vina ... Dumnezeu, ca nu ne-a creat tari de cap, victima, ca nu si-a blindat capul, sau cel care da cu toporu...
Programele de calculator sunt facute pentru un anumit scop, iar daca isi ating acest scop, bunt bune oricat de vulnerabile la atacuri ar fi. H(S)ackerii nu fac altceva decat sa vada cum pot face un program sa nu mai functioneze, sau cum pot sa-l foloseasca in scopuri ilegale si imorale... Si mai sunt unii care ii mai si lauda... Ce baieti destepti sunt death.gif
pai sa vb cu Dumnezeu sa ne faca un upgrade..nu? :lol:

Edited by sm0ker, 20 June 2005 - 09:25.


#33
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

Quote

Da, da' daca ai fi nustiucemarecorporatie si ai prinde unul care e capabil sa intre la vecin, in tzompuri, si sa dea iama pe acolo, spunandu-ti ce are el de gand in politica de marketing, vanzari, cercetare and stuff atunci ai da o gramada de bani, ca doar il elimini p'ala si tu castigi inzecit. Asadar, vor exista hackeri atata timp cat exista concurenta. Un Hacker, nu face programe pt. altii.


      Complet gresit . Se vede ca nu ai nici o tangenta cu managementul . Nici un manager nu si-a propus sa elimine concurenta . Se spune :"Nu dorim sa eliminam concurenta . Ea ne ajuta sa ne dezvoltam . " Si este adevarat .
      Daca nu exista o concurenta extrema pe piata telefoanelor mobile am fi avut si acum telefone cu display-uri 24*8 si cu tzar-tzar . Au avut beneficii atat utilizatorii cat si firmele implicate .
      De asemenea ceea ce spui tu despre furtul de tehnologie este aberant . Ce-ai zice daca ai auzi ca Philips a furat tehnologie de la Samsung (ex) ???!!! Mai nou companiile mari practica concurenta cu cartile pe fata . Obiectivele mari de viitor sunt anuntate mai inainte .

#34
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

cspot, on Jun 20 2005, 09:52, said:

Acuma nu-mi dau seama care e mai idiot .... ala care a facut softu' cu brese in el , sau ala care il foloseste fara sa se gandeasca bine la consecinte ... Dupa ce ne dam seama de asta , putem sa ne dam cu parerea despre oarece idiot care le sparge sistemul altora .

<{POST_SNAPBACK}>

tu ai programat vreodata ? (nu e nici o urma de ironie, te intreb)

daca da, stiai ca de la un anumit nivel de complexitate al softului apar automat si bug-urile, pentru ca suntem oameni, nu masini.

nu exista soft fara bug-uri, problema e cat de multe sunt si ce sanse sunt sa fie descoperite.

Edited by zuppy, 20 June 2005 - 09:42.


#35
PONGO

PONGO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 16.06.2005
nu oricine poate sa fie hacker ... in adevaratul sens al cuvantului .. mai pe intelesul tuturor trebuie sa te duca bibilica putin mai mult ... sa cunosti programare nu gluma... dar se pare ca unii au ramas cu ideile lor din copilarie cand mamicutza le`a zis ca hacker -e un bau-bau   <_<
.....cand unu din voi o sa stie programare macar la jumatatea unui hacker atunci poate o sa`si dea seama de multe lucruri ....eu nu pot sa zic decat cinste lor  :notangel:

#36
dorutoru

dorutoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 04.09.2003

PONGO, on Jun 20 2005, 13:16, said:

eu nu pot sa zic decat cinste lor

Cinste lor?! N-am pentru ce sa ii "cinstesc". Extrapoland 'putin', tot asa am putea spune atunci despre un criminal care si-a pregatit indelung modul de actiune ca sa iasa o "crima perfecta". Intr-adevar un hacker "autentic" trebuie sa fie foarte bun in ale programarii, insa nu conteaza ce stii, conteaza ce faci cu ceea ce stii. Viata utlizatorului de PC (idiot sau nu) ar fi mai usoara fara ei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate