Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Antrenament biceps

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
spuser

spuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 05.11.2009
Care sunt cele mai bune exercitii pentru biceps , ca sa evidentiezi bila , sa o formezi frumos?  ca din cate am inteles te poti antrena in 2 feluri , ca sa faci tot bicepsul mare sau ca sa faci doar bila , sper ca nu gresesc .

#2
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Adica definire sau masa.
Aceste 2 regimuri constau in principal in alimentatie, suplimente si tpul de antrenament.
Pentru a evidentia bicepsul, se foloseste antrenamentul si regimul de definire care consta in folosirea greutatilor moderate si alimentatie usoara, saraca in grasimi si bogata in proteine.
Iar pentru a mari volumul bicepsului, se folosesc greutati cat mai mari si o alimentatie cat mai bogata.

#3
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

 spuser, on 15th February 2010, 15:55, said:

Care sunt cele mai bune exercitii pentru biceps , ca sa evidentiezi bila , sa o formezi frumos?  ca din cate am inteles te poti antrena in 2 feluri , ca sa faci tot bicepsul mare sau ca sa faci doar bila , sper ca nu gresesc .


La banca Scott !

#4
kill_something

kill_something

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 01.01.2010
Cu gantera sau bara EZ ?

#5
Kn1ght

Kn1ght

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 18.10.2009

 kill_something, on 15th February 2010, 22:11, said:

Cu gantera sau bara EZ ?
Exercitiul meu preferat:(...si a lui arnold :coolspeak: )
Deci iei bara EZ faci 7 repetari complete de jos pana sus,urmeaza 7 de jos pana la mijlocul distantei si 7 de la jumare in sus.(toate astea intr-o serie,eu fac 3 astfel de serii pentru ca sunt foarte solicitante)
Cu un simplu search pe my best friend google ai fii gasit o groaza de exercitii si moduri de antrenament.

#6
Zgripsor

Zgripsor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.02.2010
Poti incerca si izolat cu bara dreapta din picioare.

Edited by Zgripsor, 21 March 2010 - 10:21.


#7
georgeflorin82

georgeflorin82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.02.2010

 Kn1ght, on 1st March 2010, 17:12, said:

Exercitiul meu preferat:(...si a lui arnold :coolspeak: )
Deci iei bara EZ faci 7 repetari complete de jos pana sus,urmeaza 7 de jos pana la mijlocul distantei si 7 de la jumare in sus.(toate astea intr-o serie,eu fac 3 astfel de serii pentru ca sunt foarte solicitante)
Cu un simplu search pe my best friend google ai fii gasit o groaza de exercitii si moduri de antrenament.
Sa inteleg ca ai 52 in brat si acum incerci sa depasesti !!!!!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate