Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Sarti Beach

- - - - -
  • Please log in to reply
622 replies to this topic

#37
Iahimardna

Iahimardna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 17.03.2010
Hotel Pontos este in sudul localitatii?
Erifili Apartments and Studios?
Dar hotel Phyllis?
Stie cineva despre conditiile de cazare oferite de acestea, altele decat cele furnizate de proprietarii/managerii acestora?

Va multumesc anticipat.

#38
liviu_robertini

liviu_robertini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.06.2009
B)

View Postdragos45, on 11th June 2010, 16:16, said:

Multumesc mult.
Vacante frumoase tuturor.

Voi merge pentru prima data in SARTI anul acesta. Ce stiu despre aceasta statiune este ce am gasit pe net si parerile unui coleg care a fost in 2009.
In privinta cazarii poti face rezervare discutand cu proprietarul (chiar poti sa si negociezi)
In Romania, din ce am vazut pe net, o singura agentie ofera sejururi in SARTI.
Agentia respectiva da mai departe si la alte agentii mai mici din Romania. Daca vorbesti cu agentia despre un sejur si spune ca nu are cea ce doresti, fi sigur ca nu vei gasi la altcineva. Cauta pe gooagle:,,sejur SARTI,,
Preturile sunt bune, dar din ce am auzit nu prea mai au locuri. Incearca.
Daca vrei sa studiezi mai mult despre cazare in SARTI http://www.sithontra...mp;typ=Apartman
Statiunea este impartita in doua : parte de nord de cca 800m, unde este si aglomeratia de constructii, piata (satul) si partea de sud de cca 1000m unde costructiile sunt mai rare si vegetatia mai salbatica, dar plaja mai buna si intrarea in apa mai lina.
Vilele de pe plaja sunt putin mai scumpe si mai zgomotoase noptile, cele care sunt mai in spate (100-200m) sunt mai ieftine si mai linistite. Este interesanta vila KLIO

#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostIahimardna, on 16th April 2010, 10:32, said:

[...]Eram hotarati sa petrecem concediul in Sarti, dar acum trebuie sa gasim altceva.
Pentru copil voiam plaja cu nisip fin, curata si mai ales cu intrare lina in apa.
Am fost cativa ani in Nei Pori, voiam o schimbare si auzisem ca in Sarti ar fi ceva asemanator dar . . .
In descrierea plajei Sarti am vazut referirea la "Vourvourou, Sikiti sau la Port Koufou ori Toroni".
Care dintre acestea s-ar incadra in cerintele noastre?

Multumiri anticipate.
Atât mie, cât ºi soþiei (care a fost trântitã de un val chiar la mal - nu ºtie sã înoate) ni s-a lipit de suflet plaja din Sarti. Eu personal o consider cea mai frumoasã din toatã prefectura Halkidiki. Fac totuºi o precizare: ºi Loutra mi-a plãcut, de sus de unde am vãzut-o, dar n-am avut timp sã o vizitez.
Ca sã ºtii, ºi Sarti ºi Nei Pori au plajele decorate cu Blue Flag. Nisipul la Nei Pori este fin, cam ca la Eforie Nord, doar cã mai sãrac: lipsesc mucurile de þigãri, scoicile, cojile de seminþe, cele de banane ºi cioburile. În schimb, nisipul în Sarti seamãnã cu cel deºertic, este extra-fin ºi are o nuanþã de culoare mai închisã decât cel din Nei Pori.
Mergi la Sarti ºi n-o sã-þi parã rãu.
Dacã þi-e fricã pentru copil, primii 3-4 m de la mal îi poþi parcurge cu copilul în braþe, apoi apa devine iarãºi micã. Vei vedea mulþi copii de 2-3 ani pe plajã ºi în apã.
Nu-þi face griji pentru arici de mare sau pietre, lipsesc cu desãvârºire pe toatã lungimea plajei (unde þãrmul este drept, liniar).
Poate cã aº greºi dac-aº spune cã Sarti este perla Sithoniei, dar asta a fost impresia mea.
Despre cazare sau mâncare habar n-am, poate anul ãsta sã apucãm un sejur acolo, din pãcate sunt niºte opreliºti la mijloc care sper cã vor dispãrea (cele datorate recesiunii din GR au dispãrut).

Ca idee: singurul caz de înec pe care l-am vãzut în Grecia a fost exact la Nei Pori, în 2008, când un domn grec de vreo 80 ani s-a gândit sã facã surf pe o mare teribil de agitatã ºi cu o inimã destul de uzatã. Nu ºtiu dacã l-au salvat, cert este cã l-au urcat în ambulanþã inconºtient ºi în foarte mare grabã.

Nu-þi fie teamã de Sarti, mai ales cã vei gãsi ºi suveniruri de calitate, dar ºi obiecte de artizanat lucrate manual.

ªi o precizare: când ai scris Sikiti, cred cã te refereai la Nikiti... Vourvourou l-am parcurs din maºinã ºi nu mi-a "spus" nimic, Nikiti l-am tranzitat cu 60 km/h, Porto Koufo la fel.

Edited by PSC, 16 June 2010 - 11:04.


#40
Iahimardna

Iahimardna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 17.03.2010

View PostPSC, on 16th June 2010, 11:54, said:

Mergi la Sarti ºi n-o sã-þi parã rãu.

Va multumesc.
Deja luasem hotararea de a merge la Sarti.
Acum caut cazare, in zona de sud, mai aproape de plaja, acolo unde intrarea in apa ar fi buna si pentru copii.

#41
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostIahimardna, on 16th June 2010, 12:08, said:

Va multumesc.
[...]
Acum caut cazare, [...]
Cu plãcere.
Caut ºi eu cazare, în principiu nu vreau prin agenþie, dar orice ofertã e binevenitã. Când gãseºti, dã-mi ºi mie de ºtire aici sau pe PM. Concediu plãcut.
Când plecaþi?

#42
liviu_robertini

liviu_robertini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.06.2009

View PostPSC, on 16th June 2010, 12:10, said:

Cu plãcere.
Caut ºi eu cazare, în principiu nu vreau prin agenþie, dar orice ofertã e binevenitã. Când gãseºti, dã-mi ºi mie de ºtire aici sau pe PM. Concediu plãcut.
Când plecaþi?

Poate gasesti ceva aici:http://www.greece-trip.info/sithonia_en.html

#43
Iahimardna

Iahimardna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 17.03.2010

View PostPSC, on 16th June 2010, 12:10, said:

Cu plãcere.
Caut ºi eu cazare, în principiu nu vreau prin agenþie, dar orice ofertã e binevenitã. Când gãseºti, dã-mi ºi mie de ºtire aici sau pe PM. Concediu plãcut.
Când plecaþi?

In ultimii ani am luat legatura cu persoanele de contact sau am apelat la agentii din strainatate prin intermediul carora am obtinut preturi mai mici decat cele din oferta proprietarilor/managerilor.
Din pacate nu am gasit oferte pentru Sarti la agentiile (bune) din afara tarii si trebuie solicitate oferte la persoanele de contact.
Am primit ceva dar . . .  mai caut si atunci cand o sa obtin, sigur o sa va anunt.
Am dori sa mergem 10 zile, incepand cu 19, 20 sau 21 august.

#44
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009
Aici am stat vara trecuta:
http://www.hotel-asteras.gr/


Link-uri pe care mi le-am salvat in cautarile pt. cazare in Sarti:

http://www.siropoulo...commodation.php
http://www.hotelsand...9...mp;g=1&l=de
http://www.hotelslin...o...4&pid=13272
http://www.sarti-inf...allashelyek.htm
http://www.sunrise-h...dex.php?lang=en
http://www.holiday.g...hp?place_id=926
http://www.greekhote...tels.asp?id=663[/indent][/indent]

#45
Iahimardna

Iahimardna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 17.03.2010

View PostApril26, on 16th June 2010, 18:16, said:

Aici am stat vara trecuta:
http://www.hotel-asteras.gr/
Link-uri pe care mi le-am salvat in cautarile pt. cazare in Sarti:

Va multumesc pentru link-urile specificate.
Unele dintre acestea imi sunt cunoscute.
Problema este in identificarea locurilor de cazare, in sensul ca m-ar interesa cele care se afla in Sarti Beach, unde se spune ca intrarea in apa este mai lina.
Din cele scrise pe aici reiese ca in Sarti Village intrarea in apa este ca intr-o piscina . . .

Asteras se afla in zona dorita? Cum sunt conditiile de cazare la Asteras?

Va multumesc inca o data.

#46
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009
"Problema este in identificarea locurilor de cazare, in sensul ca m-ar interesa cele care se afla in Sarti Beach, unde se spune ca intrarea in apa este mai lina.
Din cele scrise pe aici reiese ca in Sarti Village intrarea in apa este ca intr-o piscina . . .

Asteras se afla in zona dorita? Cum sunt conditiile de cazare la Asteras?"
....................
Unul dintre link-uri este catre o harta. Chiar daca este in maghiara, se pot identifica locatiile dupa nume si cifre.

Asteras are conditii de cazare foarte bune, standard, este hotel nu vila, dar este in zona sat.

In zona sudica sunt Sunrise si AGNI.

Edited by April26, 17 June 2010 - 10:33.


#47
Iahimardna

Iahimardna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 17.03.2010

View PostApril26, on 17th June 2010, 11:32, said:

....................
Unul dintre link-uri este catre o harta. Chiar daca este in maghiara, se pot identifica locatiile dupa nume si cifre.

Va multumesc.
Atat harta aceea cat si cea gasita la http://www.sithontra...mp;typ=Apartman
sunt mai vechi si nu contin noile constructii din zona sudica.

#48
cornel4web

cornel4web

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 07.11.2005
La noapte plecam spre Sarti...destinatia Hotel Agni...daca va pot fi cu ceva de ajutor... :thumbup:

#49
liviu_robertini

liviu_robertini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.06.2009

View Postcornel4web, on 18th June 2010, 09:41, said:

La noapte plecam spre Sarti...destinatia Hotel Agni...daca va pot fi cu ceva de ajutor... :thumbup:


cand te intorci : pareri despre statiune, preturi, cazare,foro (cat mai multe)
drum bun si distractie maxima B)

#50
iuliusb

iuliusb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.06.2010

View Postionfenes, on 24th May 2010, 05:48, said:

Salut. Pe data de 04.06.2010 plec in concediu in Sarti, cazare vila KLIO. Are cineva ceva informatii despre aceasta locatie?
Va multumesc. Concediu placut tuturor.
salut,
doresc cateva informatii despre villa KLIO Sarti,
palja, preturi - plec in sati pe data de 09.07.2010 vila klio
mail [email protected]
va multumesc anticipat

#51
liviu_robertini

liviu_robertini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.06.2009
:notangel:

View Postionfenes, on 24th May 2010, 05:48, said:

Salut. Pe data de 04.06.2010 plec in concediu in Sarti, cazare vila KLIO. Are cineva ceva informatii despre aceasta locatie?
Va multumesc. Concediu placut tuturor.


Tinand cont ca ai fost printre primii plecat in vacanta ...in SARTI:
- ceva impresii despre SARTI?
- cum a fost cazarea la KLIO?
- de preturi ce poti spune?
- foto

#52
amyyyy

amyyyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.10.2008
despre vacanta la Sarti

tocmai m-am intors azi noapte din Grecia

am plecat in 6.06.2010 cu oprire de o noapte in Salonic , hotel Emporikon foarte bun in centru  44 EUR 2 pesoane cu mic dejun suedez inclus in pret

am ajuns a doua zi in sarti la orele amiezii , ora 13 , nu aveam cazare asigurata asa ca am mers  in nord spre port , multumita informatiilor de pe acest site , am gasit o cazare foarte buna la 20 de eur camera  , negociabila de la 25 de eur , chiar ultima vila , aproape 2 zile am fost doar noi la etajul 1 apoi au mai venit 2 familii de unguri cu copii , eram foarte aproape de plaja , chiar vedeam un petic  de mare verde albastra , iar daca lasam geamul deschis auzeam valurile marii, eram foarte aproape de ultima troita unde venea toata lumea sa vada Athosul .
este extraordinar sa vezi  cum rasare soarele  din Athos .
am mancat toate mancarurile posibile si imposibile la cele mai mici preturi , cam 7-9 eur portia plus baccisul aferent , dar cel mai bine am mancat la restaurantul Vrahahia , primul restaurant de pe malul marii din partea de nord , informatiile  destre acest restaurant nu erau nici clare ca denumire si nici exacte , nu este in drumul  spre vouvouru   asa ca l-am cautat mai multe zile .
nefiind soferi nu am putut inchiria  scutere sau masini dar am inchiriat  biciclete si am mers pana la portokali beach cam 10 km pan acolo unde ai impresia daca sete soare ca esti in caraibe , o culoare extraordinara are apa si este foarte limpede si fara adancimi spectaculoase , am inotat pe langa arici de mare fara sa fim stresati prea mult de ei . dupa amiaza cand sa continuam distractia s-au adunat nori de ploaie iar marea nu mai era ca in caraibe ci era doar o mare obisnuita
intradevar nisip fin si mare foarte linistita fara valuri si adancimi spectaculoase este in sudul statiunii , daca mananci la tavernele de pe plaja ai gratuitate la sejloane si umbrele .

cred ca a fost vacanta cea mai reusita  din ultimii 5 ani in care merg non stop in Grecia desi am stat doar 4 zile , am circulat cat mai putin in jur , este o statiune internationala cu multi unguri , chiar si la agentiile de turism din statiune   erau unguri din romania  , slovaci , sarbi , bulgari si cativa nemti , multi copii mici 1-3 ani .

am apreciat foarte mult cat de deschisi si amabili sunt grecii din Salonic , dar si cei din sarti

#53
liviu_robertini

liviu_robertini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.06.2009

View Postamyyyy, on 23rd June 2010, 19:56, said:

despre vacanta la Sarti

tocmai m-am intors azi noapte din Grecia

am plecat in 6.06.2010 cu oprire de o noapte in Salonic , hotel Emporikon foarte bun in centru 44 EUR 2 pesoane cu mic dejun suedez inclus in pret

am ajuns a doua zi in sarti la orele amiezii , ora 13 , nu aveam cazare asigurata asa ca am mers in nord spre port , multumita informatiilor de pe acest site , am gasit o cazare foarte buna la 20 de eur camera , negociabila de la 25 de eur , chiar ultima vila , aproape 2 zile am fost doar noi la etajul 1 apoi au mai venit 2 familii de unguri cu copii , eram foarte aproape de plaja , chiar vedeam un petic de mare verde albastra , iar daca lasam geamul deschis auzeam valurile marii, eram foarte aproape de ultima troita unde venea toata lumea sa vada Athosul .
este extraordinar sa vezi cum rasare soarele din Athos .
am mancat toate mancarurile posibile si imposibile la cele mai mici preturi , cam 7-9 eur portia plus baccisul aferent , dar cel mai bine am mancat la restaurantul Vrahahia , primul restaurant de pe malul marii din partea de nord , informatiile destre acest restaurant nu erau nici clare ca denumire si nici exacte , nu este in drumul spre vouvouru asa ca l-am cautat mai multe zile .
nefiind soferi nu am putut inchiria scutere sau masini dar am inchiriat biciclete si am mers pana la portokali beach cam 10 km pan acolo unde ai impresia daca sete soare ca esti in caraibe , o culoare extraordinara are apa si este foarte limpede si fara adancimi spectaculoase , am inotat pe langa arici de mare fara sa fim stresati prea mult de ei . dupa amiaza cand sa continuam distractia s-au adunat nori de ploaie iar marea nu mai era ca in caraibe ci era doar o mare obisnuita
intradevar nisip fin si mare foarte linistita fara valuri si adancimi spectaculoase este in sudul statiunii , daca mananci la tavernele de pe plaja ai gratuitate la sejloane si umbrele .

cred ca a fost vacanta cea mai reusita din ultimii 5 ani in care merg non stop in Grecia desi am stat doar 4 zile , am circulat cat mai putin in jur , este o statiune internationala cu multi unguri , chiar si la agentiile de turism din statiune erau unguri din romania , slovaci , sarbi , bulgari si cativa nemti , multi copii mici 1-3 ani .

am apreciat foarte mult cat de deschisi si amabili sunt grecii din Salonic , dar si cei din sarti

Ma bucur sa aud pareri bune despre SARTI - SITHONIA. Eu am aflat in 2009 despre aceasta statiune, de la un coleg. Noi mergem la SARTI BEACH COMPLEX de pe 2.07.2010, este mai in sud. Mult nu mai este...

#54
razvanuta

razvanuta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.06.2010
si noi plecam pe 2 iulie in sarti suntem din ploiesti


noi mergem la sarti bech superior nu  ma mai fost am fost acum 3 ani in nei pori a fost frumos  am vrea sa plecam pe la 3-4 noaptea voi cand plecati va tineti dupa autocar sau plecati cu autocarul

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate