Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Sarti Beach

- - - - -
  • Please log in to reply
622 replies to this topic

#19
SheffieldMac

SheffieldMac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 31.01.2007
La complexul Sarti Beach din ce am inteles eu situatia este in felul urmator cand am platit cazarea:
Ansamblu Sarti Beach, construit in 2009, cu mobilier mai vechi (cred ca sarti beach apartments ii zice) si o cladire mai noua (Sarti Beach Superior), construita in 2010 si nou mobilata.
Cred ca agentiile din DE si HU dau camere in Hotel, care este cel cu vedere directa la mare.
Atasez niste poze de pe google earth cu Hotelul
Attached File  Sarti_Beach.jpg   2.75MB   322 downloads
Attached File  Sarti_Beach_Hotel.jpg   3.05MB   281 downloads
Sarti beach superior cum ii zic agentiile este construit perpendicular pe mare, undeva pe aici daca nu ma insel:
Attached File  SartiB.jpg   135.85K   291 downloads
Si pozitionarea in statiune:
Attached File  Sarti.jpg   325.99K   216 downloads


Inca niste poze de pe google earth cu plaja din zona complexului, cu copyright-ul de rigoare fotografilor:
Attached File  3862179.jpg   580.27K   272 downloads
Attached File  30689673.jpg   1.89MB   290 downloads
Attached File  3149504.jpg   642.47K   268 downloads
Pentru cine are nevoie de o harta pentru Sithonia:
Attached File  Sithonia_Map.jpg   1.34MB   503 downloads
Daca vreti mai am si cu Halkidiki integral.

#20
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008
Din cate am inteles eu tot de la agentie e ca sarti beach superior si sarti beach se diferentiaza absolut numai prin marimea camerei , superior are trei paturi si camera un pic mai mare si nesuperior are numai doua locuri si camera un pic mai mica in rest totul e identic si nou.

#21
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Excelenta harta cu bratul Sithonia SheffieldMac pentru ca e detaliata si are denumirile bilingv.

#22
SheffieldMac

SheffieldMac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 31.01.2007
Eu am vb cu v******r, care e tour-operator, si daca intrii pe site-ul lor, se vad camerele, inclusiv diferentele la mobilier (din ce vad eu acum Sarti beach are si 3 paturi in camera, sau 2 paturi simple alaturate iar Superior are pat dublu matrimonial si dulap din nuiele :)).

#23
doru_64

doru_64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 02.02.2010

View PostSheffieldMac, on 21st April 2010, 20:23, said:

La complexul Sarti Beach din ce am inteles eu situatia este in felul urmator cand am platit cazarea:
Ansamblu Sarti Beach, construit in 2009, cu mobilier mai vechi (cred ca sarti beach apartments ii zice) si o cladire mai noua (Sarti Beach Superior), construita in 2010 si nou mobilata.

Sarti Beach nu e construit in 2009. Pe HolidayCheck.com sunt niste impresii din anii 2005-2007, nu prea bune, in special de la adolescenti germani.

#24
liviu_robertini

liviu_robertini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.06.2009
SARTI BEACH este un complex turistic. Din ce am inteles exista, in cadrul complexului mai multe cladiri. Parerile nu prea bune ale nemtilor (adolescenti), sunt despre bungalouri, un fel de casute construite una langa alta, cu balcon/terasa la intrare. Acestea sunt destul de vechi. In 2009 grecul a construit, se pare, 2 sau 3 cladiri cu 3 etaje. Una este mai aproape de plaja (SARTI BEACH SUPERIOR), perpendicular cu plaja, iar celelalte mai in spate cam la 100-150m. Cladirea care este paralela cu plaja este mai veche, dar care are conditii mai bune decat casutele. Asta am inteles eu din informatiile de pe net +foto+explicatiile celor de la agentia de turism...realitatea ...rabdare si vom vedea la fata locului. Cam greu cu rabdarea ...nu?

#25
SheffieldMac

SheffieldMac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 31.01.2007
Confirm cele spuse de liviu_robertini, plus ca din pozele care sunt pe site-ul agentiilor se vede cladirea construita de curand.
Cine are nevoie de un ghid turistic despre Halkidiki
http://www.halkidiki...p...=3&Itemid=4

#26
vilteh

vilteh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.04.2008
Salutare,
De doua zile bat net-ul in sus si jos, poate poate gasesc o cazare in Sarti fara sa apelez la vreo agentie de turism.
Am gasit Billy's House, care mi-au oferit pentru sejurul 21-31 august, trei persoane (2 adulti si un copil, 7 ani) pretul de 40 Euro pe noapte. Bun. Si ii iau la intrebari: curatenie, sezlong, umbrela, schimbat lenjerie.. etc.
Raspunsul lor:

"Dear sir/madam,
we would like to inform you about your questions you have about our place and studio,so, first of all we would like to inform you that there is NO final cleaning so there is no extra charge for that,the only thing we have to do is a check before your check-out if there are any damages and if there are not, everything is OK for you to leave without any extra charge.The sheets and the towels will be changed 2 times durring your stay here with new and clean and there is NO extra charge for that.
For beach lounges/chairs you can buy from many shops here or you can find many on the beach where some people rent them for arround 2-3 for all day or you can go to our many beach cafes/bars and you can use them by only drinking a coffee or something like this.
If you like to make the reservation you have to send us a little deposit and we will activate the reservation for you.If you agree with that please inform us and we will send you the details how to send us the deposit to make the reservation.
best regards,
Billy Iordanidis
BILLY'S HOUSE"

Urmeaza sa primim detaliile pentru a face rezervarea.
Sper sa va fi fost de folos. Nu am intentia de a face reclama nimanui.
Succes si vacanta placuta.

Orice detalii despre acest loc sunt mai mult decat binevenite, e prima data cand mergem.....so...hit me...

#27
liviu_robertini

liviu_robertini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.06.2009
in luna mai merge cineva in sarti? :naughty:

#28
kk-2009-vl

kk-2009-vl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.02.2010

View Postliviu_robertini, on 7th May 2010, 18:56, said:

in luna mai merge cineva in sarti? :naughty:
noi mergem pe 5 iunie si o sa va povestim cum e pe acolo.
nu s-a vorbit nimic de distractie in Sarti. am auzit ca este un club pe o plaja la 3 km: Goa Beach Bar
stie cineva ceva?

#29
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008

View Postvilteh, on 30th April 2010, 17:15, said:

Salutare,
De doua zile bat net-ul in sus si jos, poate poate gasesc o cazare in Sarti fara sa apelez la vreo agentie de turism.
Am gasit Billy's House, care mi-au oferit pentru sejurul 21-31 august, trei persoane (2 adulti si un copil, 7 ani) pretul de 40 Euro pe noapte. Bun. Si ii iau la intrebari: curatenie, sezlong, umbrela, schimbat lenjerie.. etc.
Raspunsul lor:

"Dear sir/madam,
we would like to inform you about your questions you have about our place and studio,so, first of all we would like to inform you that there is NO final cleaning so there is no extra charge for that,the only thing we have to do is a check before your check-out if there are any damages and if there are not, everything is OK for you to leave without any extra charge.The sheets and the towels will be changed 2 times durring your stay here with new and clean and there is NO extra charge for that.
For beach lounges/chairs you can buy from many shops here or you can find many on the beach where some people rent them for arround 2-3 for all day or you can go to our many beach cafes/bars and you can use them by only drinking a coffee or something like this.
If you like to make the reservation you have to send us a little deposit and we will activate the reservation for you.If you agree with that please inform us and we will send you the details how to send us the deposit to make the reservation.
best regards,
Billy Iordanidis
BILLY'S HOUSE"

Urmeaza sa primim detaliile pentru a face rezervarea.
Sper sa va fi fost de folos. Nu am intentia de a face reclama nimanui.
Succes si vacanta placuta.

Orice detalii despre acest loc sunt mai mult decat binevenite, e prima data cand mergem.....so...hit me...
Nu mi-a placut aspectul deloc , cheap rau si nici pozitionarea spre interiorul peninsulei adica in spatele unei vile cu vedere la mare.

#30
ionfenes

ionfenes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.05.2009
Salut. Pe data de 04.06.2010 plec in concediu in Sarti, cazare vila KLIO. Are cineva ceva informatii despre aceasta locatie?
Va multumesc. Concediu placut tuturor.

#31
liviu_robertini

liviu_robertini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.06.2009
Salut! Nu cred că știe cineva amănunte despre vila KLIO. Am înteles că vila este construită în 2009 și funcțională din 2010. Îți mulțumim anticipat și te rugăm să ne scrii ceva impresii despre SARTI și vila KLIO când te întorci. Concediu plăcut și distracție maximă! :thumbup:

#32
dragos45

dragos45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 30.01.2008
Salut.
Am ''spionat'' un pic pe aici....si sunt interesat si eu de SARTI .
Daca ma puteti ajuta cu ceva informatii, in special  agentii de unde poti gasi sejur individual, sau chiar adrese de email de la hoteluri....
Doresc sa plec in Septembrie(sper ca sunt temp mai rezonabile) ptr ca am o  bebelusa de 8 luni cu mine.
Poate ne ajuta si cei care au sejurul acum in iunie cu ceva informatii.
Multumesc anticipat pentru orice sfat.

#33
liviu_robertini

liviu_robertini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.06.2009
Salut! Dragos 45. Mai multe informatii despre SARTI http://www.halkidiki...mmodation_e.htm

#34
dragos45

dragos45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 30.01.2008

View Postliviu_robertini, on 10th June 2010, 20:21, said:

Salut! Dragos 45. Mai multe informatii despre SARTI http://www.halkidiki...mmodation_e.htm

Multumesc mult.
Vacante frumoase tuturor.

#35
tony0306

tony0306

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.06.2007
Noi am fost anul trecut (in iulie) in Sarti si ne-a placut. Am ales Hotel Ammos, care e undeva in sudul localitatii, langa Sarti Beach. Pentru cei care vor sa mearga la Sarti Beach, sincer eu nu as recomanda (din perspectiva faptului ca am un copil de doi ani). Sunt ceva petreceri care se organizeaza acolo, destul de zgomotoase, adolescenti scapati de acasa care beau permanent, etc). La Ammos am platit 40 euro/noapte si anul asta si propietarul ne-a dat un pret de 45 / noapte pentru August in acest an. Plaja e in regula in acea portiune (copilul avea un an atunci).

#36
Iahimardna

Iahimardna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 17.03.2010

View Posttony0306, on 14th June 2010, 09:42, said:

Noi am fost anul trecut (in iulie) in Sarti si ne-a placut. Am ales Hotel Ammos, care e undeva in sudul localitatii, langa Sarti Beach. Pentru cei care vor sa mearga la Sarti Beach, sincer eu nu as recomanda (din perspectiva faptului ca am un copil de doi ani). Sunt ceva petreceri care se organizeaza acolo, destul de zgomotoase, adolescenti scapati de acasa care beau permanent, etc). La Ammos am platit 40 euro/noapte si anul asta si propietarul ne-a dat un pret de 45 / noapte pentru August in acest an. Plaja e in regula in acea portiune (copilul avea un an atunci).

Cum este intrarea in apa in zona respectiva?
Cum este plaja?
Cum sunt camerele/conditiile de cazare la Ammos?
Alte hoteluri/posibilitati de cazare in aceeasi zona? Cum sunt Pontos, Anesti, Sunrise, Mare Monti, Thalassa-Sarti, Akis, Phillis?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate