Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Supradozaj Ibuprofen

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
scorojit

scorojit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 12.06.2007
Va salut. Din prostie (va rog sa nu insistati asupra subiectului) am luat doua pastile de Ibuprofen in acelasi timp duminica seara. Nu e cazul sa va ganditi ca le-am luat pentru inducere de halucinatii sau altceva. Am consumat si alcool. Dimineata m-am trezit cu putin sange inchegat in ureche. Foarte putin. De ieri pana azi am o continua durere de cap (nu in zona fruntii). E usoara si nu am alte simptome.
Cred ca sufar si de o oarecare ipohondrie.
Nu vreau sa merg la medic, stiu ca sunt inconstient dar va rog inca o data sa nu insistati si sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare:

Exista posibilitate sa se fi spart vreun mic vas de sange la creier si sa se scurga incet incet sange acolo, sange care sa se acumuleze?

Mentionez ca durerea nu s-a agravat si nu se manifesta alte simptome cum ar fi vedere in ceata, dezechilibru, amorteala, tulburari ale somnului, hipertensiune etc.
Pot lua eventual Gingkobiloba? Am inteles ca ar fi buna pentru oxigenarea creierului si fluidizarea circulatiei sangelui.
Va rog inca o data, daca se poate, sa-mi raspundeti la intrebarile de mai sus si sa nu ma trimiteti la medic deocamdata.

Stima.

#2
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,383
  • Înscris: 28.02.2007
eu mereu iau doua cand ma doare capul si n-am nici pe dreaq...

#3
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
N-ar trebui sa patesti nimic daca iei doua pastile de nurofen (ca presupun ca asta ai luat). Daca ai fi citit prospectul ti-ai fi dat seama. Totusi ar trebui sa vezi un medic pentru durerile de cap si sangerarea din urechi, pentru ca nu e un lucru bun.

#4
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
ibuprofenul ala ce concentratie avea?
200 mg, 400, 600?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate