Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...
 Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 

Prin jurul Marii Negre

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
obilici

obilici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 08.05.2009
A fost cineva in Armenia sau Georgia ? Sint printre cele mai vechi tari crestine din lume, iar relieful pare de asemenea foarte interesant.

Dar la Odesa ? Soci ?

Ma gindesc ca ar fi interesant cu circuit in jurul Marii Negre. Probabil ca si la turci ar fi interesant, Asia Mica a fost unul dintre leaganele civilizatiei, dar nu stiu ce a mai ramas din ea.

#2
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postobilici, on 9th February 2010, 00:58, said:

A fost cineva in Armenia sau Georgia ? Sint printre cele mai vechi tari crestine din lume, iar relieful pare de asemenea foarte interesant.

Dar la Odesa ? Soci ?

Ma gindesc ca ar fi interesant cu circuit in jurul Marii Negre. Probabil ca si la turci ar fi interesant, Asia Mica a fost unul dintre leaganele civilizatiei, dar nu stiu ce a mai ramas din ea.
Am fost la Odessa, mai demult... am scris si pe blog una din cele mai tari povesti de calatorie pe care o am - drumul de la Chisinau la Odessa cu trenul :)
Da, e o idee faina sa mergi in jurul Marii Negre... Sper sa ajung vara asta in Crimeea

#3
accelerator

accelerator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,146
  • Înscris: 20.03.2007
Incepe sa ma interezese Armenia. Are niste peisaje mai ales pe langa Ararat de te lasa cu gura cascata. Prima tara crestina, biserici foarte vechi, istorie... ai cu ce sa-ti condimentezi concediul.

Daca esti satul de west life style e o optiune serioasa, plus ca nu e nici f departe

#4
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postaccelerator, on 11th February 2010, 22:41, said:

Incepe sa ma interezese Armenia. Are niste peisaje mai ales pe langa Ararat de te lasa cu gura cascata. Prima tara crestina, biserici foarte vechi, istorie... ai cu ce sa-ti condimentezi concediul.

Daca esti satul de west life style e o optiune serioasa, plus ca nu e nici f departe
De acord, din pacate Ararat e in Turcia si multe dintre vechile orase armene sunt lasate sa se distruga dincolo de granita.
Am gasit si niste bilete ieftine pana acolo, tocmai am scris un articol pe blog despre low costuri spre Caucaz si Asia Centrala

#5
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Nu cumva este o țară periculoasă?
Trebuie să ze interesezi întâi dacă există pericole de răpire, că restul nu prea sunt relevante...

#6
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postcopjob2000, on 16th July 2010, 00:50, said:

Nu cumva este o țară periculoasă?
Trebuie să ze interesezi întâi dacă există pericole de răpire, că restul nu prea sunt relevante...
Armenia ? Nu, nu e cazul, e o tara destul de safe.

#7
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Eu am auzit altceva si nu as alege prea curand Armenia ca destinatie pentru o vacanță...
Dacă vrei să te duci acolo, drum bun!

#8
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postcopjob2000, on 18th July 2010, 22:29, said:

Eu am auzit altceva si nu as alege prea curand Armenia ca destinatie pentru o vacanță...
Dacă vrei să te duci acolo, drum bun!
O am pe lista... din pacate nu si prea mult timp :(

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate