Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Taraf TV HD

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#37
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Cu sau fara HD, calitatea imaginii si sunetului la TARA-PRAF TV (sau CREIER-PRAF TV) este categoric mai buna decat la posturile de muzica romanesti precum KISS TV si UTV. :cursing:  Parca din 2007 si-a tras Prigoana scule ca lumea. Acum isi trage Hashdeu domle, la fel cum fiul sau a avut pe mina primul I-PHONE, omul vrea sa fie in pas cu tehnologia.  :P

Edited by Neaceasca85, 17 March 2010 - 16:27.


#38
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Bine era sa fi fost invers in ceea ce priveste calitatea imaginii.

#39
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
credeti ca tarafu e primu ?
maynelele deja baga spoturile 16:9

[ http://img197.imageshack.us/img197/7594/p1160147t.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#40
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Mai oameni buni, vorbiti de posturile astea de parca orice buton ai apasa pe telecomanda nu schimba decat in taraf. Atat timp cat cererea e mare de ce sa scoata taraf din grila? Ia puneti-va de partea cealalta, daca v-ar intra bani frumosi in buzunar de pe urma taraf, l-ati scoate din grila?
Daca va imiedicati de el prin telecomanda, de ce nu-l stergeti?
Din partea mea sa bage 100 de taraf in grila, dar sa nu scoata vh1 classic si mezzo. Bine, la ce grila am eu la cablu... :puke:

#41
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
pentru mine unu din aceste 2 , taraf sau mynele  - reprezinta inutilitate , si eu nu ma uit , trec si cand vad ceva postez ! e prea de tot ca sa fie din start asemenea "suferinta" pe format HD , care defapt e un 3:2 sau 16:9 , daca va prindeti succesuri cat mai multe !

#42
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Dupa mine, pe langa aceste 2 posturi toate posturile romanesti(cu exceptia tv cultural si tvr pt cateva transmisiuni sportive) sunt o inutilitate. In hd, full hd sau sd, cum vrei, toate sunt o apa si-un pamant. Poate sa-mi bage taraf in ultrafullhd ca n-am sa ma uit nici daca ma lovesc cu capul de bordura.
Dar din pacate majoritatea decide ce si cum e cu grila de programe. Le doresc multa sanatate, sincer au nevoie.
Ca si in regnul animal, se cheama adaptarea la mediul in care traim. Cat timp sunt solutii destule nu-i problema ca sunt 100 posturi de manele in hd. Ne cumparam antene satelit, le pozitionam pe ce programe vrem sa vizionam si gata. Sa fie sanatosi cu grilele lor de cablu! Italienii, nemtii, englezii etc n-au posturi gen taraf sau otv :thumbup:

#43
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 anabia, on 19th March 2010, 20:28, said:

Dupa mine, pe langa aceste 2 posturi toate posturile romanesti(cu exceptia tv cultural si tvr pt cateva transmisiuni sportive) sunt o inutilitate. In hd, full hd sau sd, cum vrei, toate sunt o apa si-un pamant. Poate sa-mi bage taraf in ultrafullhd ca n-am sa ma uit nici daca ma lovesc cu capul de bordura.
Dar din pacate majoritatea decide ce si cum e cu grila de programe. Le doresc multa sanatate, sincer au nevoie.
Ca si in regnul animal, se cheama adaptarea la mediul in care traim. Cat timp sunt solutii destule nu-i problema ca sunt 100 posturi de manele in hd. Ne cumparam antene satelit, le pozitionam pe ce programe vrem sa vizionam si gata. Sa fie sanatosi cu grilele lor de cablu! Italienii, nemtii, englezii etc n-au posturi gen taraf sau otv :thumbup:
pai vezi ca toti ne bagam sa zicem asa ceva ?! , inutilitate ca sunt emisiuni parca , facute sa te faca sa muti incontinuu ..
SIncer acu ma uit la REPORTER de la NEPTUN TV , am un diliu prin cartier care are parabolica cu iesire RF sa nu traga fire de la receptor spre calculator . Sincer vendem si noi ce vede si el ! E mult mai interesant regional de constanta fata de astea de bucuresti , ciuupercaraia asta inutila !

#44
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Parca vad ca pana la urma trec aceste posturi la format HD inaintea celorlalte.

#45
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
inca unu care a is " frate ce capate turtite au aia in clip pe mynele tv ! deci .. pe sest astia se pregatesc !

#46
turkkkkku

turkkkkku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.12.2008

 Zvartoshu, on 20th March 2010, 14:04, said:

inca unu care a is " frate ce capate turtite au aia in clip pe mynele tv ! deci .. pe sest astia se pregatesc !
daca sunt doar turtite si nu sparte degeaba ...

#47
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Pai sunt foarte usor de spart ca doar suna a goool! :lol:  Ma ia rasul cand pe TARAF TV in cele maxim 60 de secunde cat il pot urmari vad frunti inguste.  :naughty:

#48
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
Din cate observ mi se pare ca s-a schimbat formatul imaginii la Taraf
Inainte cand dadeam 16:9 imi acoperea o parte din sigla, acum vad ca intra intreaga

#49
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 edyttzu, on 21st April 2010, 18:59, said:

Din cate observ mi se pare ca s-a schimbat formatul imaginii la Taraf
Inainte cand dadeam 16:9 imi acoperea o parte din sigla, acum vad ca intra intreaga


eu sper sa te fi inselat , tare mi-as fi dorit sa nu fie deloc difuzati boratii nici macar 4:3 dar apoi 16:9 sau... HD!!! :puke:

Edited by Shieu, 21 April 2010 - 21:21.


#50
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Dar n-au anuntat nimic in acest sens?

#51
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
N-au bagat nene nici un 16:9, e doar o impresie gresita. Sau nu am prins eu faza.  :P

In ultima vreme au inceput sa apara pe Taraf programe cu un nivel intelectual mai elevat: Teleshoppingul.  :P  Insa si emisiuni obscure cu prezentatoare in lenjerie intima pe la miezul noptii.  :coolspeak:

Edited by Neaceasca85, 23 April 2010 - 10:22.


#52
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 Neaceasca85, on 23rd April 2010, 11:20, said:

N-au bagat nene nici un 16:9, e doar o impresie gresita. Sau nu am prins eu faza.  :P

In ultima vreme au inceput sa apara pe Taraf programe cu un nivel intelectual mai elevat: Teleshoppingul.  :P  Insa si emisiuni obscure cu prezentatoare in lenjerie intima pe la miezul noptii.  :coolspeak:


Teleshoppingul e de cand e postul. Defapt e singurul moment in care poti privi Taraf TV mai mult de 1 minut , asta desigur
daca n-ai ce face.;)

#53
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Mai iau si manelistii astfel o scurta pauza...

#54
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Am dat din intamplare pe Taraf si am vazut ca au o prezentatoare de emisiune care danseaza aproape la fiecare videoclip si in plus se mai si dezbraca... prezinta emisiunea in tanga si sutien iar la sutien renunta cam pe la miezul noptii   :)
Astia nu stiu ce sa mai faca pentru audienta... adevarul e ca tanti respectiva are un corp frumos chiar bine conturat si fara celulita prin partile esentiale  :D

Edited by rz, 24 April 2010 - 08:05.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate