Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

pensie pe caz de boala

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
nelu_63

nelu_63

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.01.2010
Buna seara , cer o lamurire in legatura cu pensionarea pe caz de boala. O sa redau cateva date in incercarea de a fi cat mai explicit.
       In data de 08.08.2009. mi s-a produs un infarct miocardic foarte violent, fiind necesara internarea de urgenta in trei spitale  din Bucuresti (pe rand fie vorba) asa incat dupa ce am fost stabilizat , pe 27 sept. 2009 am fost operat fiindu-mi inlocuite doua artere coronare (by pas) .
       De atunci sunt tot in concediu medical , astfel incat la 31.01.2010 am totalizat un nr. de 174 zile de CM . Astazi am mers la medicul de la comisie pt. prelungirea CM si am intrebat ce documente imi trebuie pentru a iesi la pensie pt ca nu ma simt apt sa incep activitatea . Mi sa raspuns ca nu mai pot iesi la pensie pt. ca am depasit 150 zile de CM .
     Este adevarat ce mi sa spus ? Si daca da ... care ar putea fii pasii care ar trebui sa ii urmez pt. ca totusi sa ma pensionez. (medicul de la comisie nu comunica cu pacientii nu am de unde sa cer lamuriri). In legea pensiilor am citit ca am dreptul pana la un an de CM si dreptul la pensie . :notangel:    
    
                    Va multumesc

#2
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
cred că pe aria juridică ai mai multe șanse la un răspuns avizat. Mut topicul acolo?

#3
kelthuzad

kelthuzad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 16.12.2009
Cum spunea si moderatorul de mai sus, poate pe aria juridica o sa gasiti pe cineva care stie. Oricum nu vreau sa va dezamagesc dar am inteles ca foarte greu se pensioneaza acum adevaratii oameni bolnavi. Din cauza ca multi asa zisi "bolnavi" au mers cu plasuta la doctorasi si pac pac sunt pensionati. Ce pot sa va zic, multa sanatate!

Edited by kelthuzad, 04 February 2010 - 20:44.


#4
sorana2

sorana2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 07.06.2009

 nelu_63, on 4th February 2010, 19:51, said:

Buna seara , cer o lamurire in legatura cu pensionarea pe caz de boala. O sa redau cateva date in incercarea de a fi cat mai explicit.
       In data de 08.08.2009. mi s-a produs un infarct miocardic foarte violent, fiind necesara internarea de urgenta in trei spitale  din Bucuresti (pe rand fie vorba) asa incat dupa ce am fost stabilizat , pe 27 sept. 2009 am fost operat fiindu-mi inlocuite doua artere coronare (by pas) .
       De atunci sunt tot in concediu medical , astfel incat la 31.01.2010 am totalizat un nr. de 174 zile de CM . Astazi am mers la medicul de la comisie pt. prelungirea CM si am intrebat ce documente imi trebuie pentru a iesi la pensie pt ca nu ma simt apt sa incep activitatea . Mi sa raspuns ca nu mai pot iesi la pensie pt. ca am depasit 150 zile de CM .
     Este adevarat ce mi sa spus ? Si daca da ... care ar putea fii pasii care ar trebui sa ii urmez pt. ca totusi sa ma pensionez. (medicul de la comisie nu comunica cu pacientii nu am de unde sa cer lamuriri). In legea pensiilor am citit ca am dreptul pana la un an de CM si dreptul la pensie . :notangel:    
    
                    Va multumesc
Proveniti din campul muncii sau nu? Daca nu proveniti din campul muncii este necesar doar sa aveti 3 internari si sa gasuti un medic care sa va recomande ca nu mai sunteti apt de munca

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate