Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 

VMM problema la convertire P2V

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
i18diverse

i18diverse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 11.11.2007
Pe un server 2008R2 am instalat Vitrual Machine Manager (VMM). Am convertit mai multe statii de lucru P2V si totul a functionat normal.
Problema apare in momentul in care vreau sa convertesc din masina fizica in virtuala (P2V) un server 2003.

In VMM in momentul in care incepe procesul de scanare (Scan System) apare urmatorul mesaj.

VMM is unable to complete the request. The connection to the agent "nume pc" was lost.
Ensure that the computer "nume pc" exists on the network, WMI service and the agent are installed and running and that a firewall is not blocking HTTP and WMI traffic.
ID: 3157
Details: The RPC server is unavailable (0x800706BA)

_____________________________________________
De fiecare data cand incerc sa scanez systemul cu VMM in EventViewer apare urmatoarele doua erori:


Event ID: 10009
Source: DistributedCOM
DCOM was unable to communicate with the computer "nume computer"l using any of the configured protocols.

Event ID: 1706
Source: Virual Machine Manager
Job fa3a7992-29c2-42e7-8319-30976fb96d6c (Collect machine configuration) failed to complete.
________________________________________________________

De precizat ca pe server 2003 care vreau sa il convertesc am instalat agent, ping-ul merge intre cele doua statii, firewalluri oprite, am incercat sa completez la computer name in vmm cu "numepc.numedomneiu.local" ; cu ip .......

Sugesti?

#2
i18diverse

i18diverse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 11.11.2007
????

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate