Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

DIGI.MOBIL - abonamente, opţiuni, echipamente etc.

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
12642 replies to this topic

#73
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006
la sfarsitul lui ianuarie cand am activat apel video, la reprezentanta mi-au spus ca nu se percepe nici o taxa..

traficul de internet nu-mi apare deocamdata pe facturi, desi il am activat de prin noiembrie.. (am mobile asociate, ar trebui sa fie 0.10E/MB)

Edited by asyst72, 21 February 2010 - 21:48.


#74
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View PostBobby_ro, on 21st February 2010, 21:01, said:

La fel si la mine :) ... chiar ma intrebam cat o sa tina minunea.


In cazu meu au fost doua abonamente de 2E care nu au fost taxate in ultimele 3 luni.
A bun deci sunt ceva mai multe cazuri, credeam că  e ceva cu contractul meu, deci teoretic acum ar trebui să am de plată decembrie, ianuarie și februarie că 3 luni am plătit convorbiri și atât.

#75
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
Intrebare : Eu am Digi Net > pot face cerere pentru repartiare numar GSM > pe cartela de Digi Net

#76
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Nu ti-a fost emisa factura inca? Pentru ca tot astazi am vizitat si eu contul de pe rdslink si am ramas putin surprins la vederea totalului :D , la o privire mai antenta am observat ca nu au uitat si nu au iertat nimic :) : 2X digi mobile 2E pe 3 luni + traficul de internet mobil aferent lunii activari acestuia (recte dec 2009) au fost aduse la zi pe factura curenta.


Da` nu am ce zice, asta e, insa ma sperie putin aceasta debandada din sistemul lor de facturare, pana acum am avut doar surprize pozitive (si au mai fost slava domnului  :rolleyes: ) dar ma gandesc si la ziua in care se poate intampla invers si atunci sa te tii  ... prinde orbul scoate`i ochii.

Edited by Bobby_ro, 21 February 2010 - 22:31.


#77
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Eu am și telefoane singure pe un abonament înafară de cele pe adresa cu fiberlink, nu am putut vedea ce și cum. Nici factură nu am primit (nici nu mă miră la niște valori de facturi de ordinul banilor).

#78
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Ce se mai aude cu 0772 și cu preapay-ul?

#79
bello1

bello1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 29.11.2009
Pai are RDS bani de IN ?

#80
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

View Postbello1, on 28th February 2010, 19:13, said:

Pai are RDS bani de IN ?
Nu conteaza asta...
Daca n-are, le dai tu !  :coolspeak:

#81
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Păi de ce să nu existe bani? S-a tăiat interconectarea, nu mai vin bani din ea? Acum încep să se încaseze și abonamentele de la internetul mobil care până acum doar a înghițit fonduri. Apropo. Mi-au venit abonamentele de voce, retroactiv, cele de pe decembrie, ianuarie și februarie nefacturate la vremea lor. Plus ce plătesc în continuare catv analogic, nici o investiție, doar profit.

#82
vader

vader

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.11.2005
Mai stie cineva daca se mai gasesc modemuri in bucuresti si pe unde

#83
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Am primit astazi factura pe luna martie (4play).
Pentru prima data imi apare pe anexa de pe verso Digi Mobil Cost Control Rezidential 0.1199 EUR
Presupun ca este taxarea cu 1cent a sms-urilor la 700 de care se vorbea mai demult.

#84
cboghiu

cboghiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 16.11.2005
Sunt din Iasi si vreau sa imi fac un abonament la Digi.Mobil, am la digi.net fiberlink 2 , internet mobil pe stick asociat, cablu tv (momenmtan analogic cand vor aduce sonserve si digital) , digi.tel pe fix. Ma intereseaza sa stiu daca e buna de ceva reteaua mobila, adica daca au acoperire? AAAAAAAAAA, si inca ceva cand aduc telefoane ca ma chinui de o luna si nimic? Poate are cineva stiri din  interior si ne spune si noua cand se aduc (de fapt ma intereseaza doar cartela dar din pacate am inteles ca se dau doar cu tel in custodie, probabil nu toti stiu de 3g si vor sa bage cartele in tel 2g si nu vor merge si incepe tambalaul). PLS HELP

#85
tonee

tonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 30.06.2006
Acoperirea Digi.Mobil e asta:

http://www.rdstel.ro...e_digimobil.jpg

Parerea mea e ca stau chiar bine la capitolul acoperire, avand in vedere ca e o retea exclusiv 3G si in plus se lucreaza in continuare la acoperire....in multe locuri existand deja acoperire in plus fata de acea harta! Iar tarifele sunt cele mai mici...asta trebuie spus  :coolspeak:

In legatura cu momentul cand vor primi telefoane mobile nu cred ca poate cineva sa iti zica o data certa!
Insa cei din interior ziceau ca se lucreaza la procedura prin care sa se poata da SIM fara telefon.
Deci te sfatuiesc sa mai intrebi din cand in cand...ori sa primeasca telefoane ori sa se dea doar SIM-ul (inteleg ca pt tine ar fi ok oricum).

Numai bine

#86
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
daca esti abonat la catv si internet ar fi trebuit sa primesti telefonul. sau trebuia sa mergi sa-l soliciti din casierie.

#87
tonee

tonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 30.06.2006

View PostBukovina, on 2nd March 2010, 19:39, said:

daca esti abonat la catv si internet ar fi trebuit sa primesti telefonul. sau trebuia sa mergi sa-l soliciti din casierie.

Da, asa este. Dar in majoritatea oraselor nu exista telefoane pe stoc in momentul de fata!

#88
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
aparatele de telefonie mobila mai dureaza cel putin o luna
INSA
noul contract prevede primirea doar a cartelei sim cu numar si folosirea telefonului proprietate al abonatului.

#89
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Era și timpul să renunțe la huawei obligatoriu. Terminalele umts și chiar hsdpa au început să se ieftinească. Cel mai ieftin hsdpa se găsește și pe la 260 lei. Și chiar s-ar mai putea face ceva. Cine a primit mai demult și nu folosește telefonul ci doar cartela să poată retuna aparatul.

Edited by kineceler, 02 March 2010 - 21:47.


#90
cboghiu

cboghiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 16.11.2005

View Postmaistoru, on 2nd March 2010, 21:40, said:

aparatele de telefonie mobila mai dureaza cel putin o luna
INSA
noul contract prevede primirea doar a cartelei sim cu numar si folosirea telefonului proprietate al abonatului.

Si de cand se poate face astfel de contracte ai idee? Cand vor fi simuri?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate