Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Prima Vizita si Hoteluri in Paris !

- - - - -
  • Please log in to reply
1844 replies to this topic

#1837
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 24.01.2007

 asddd1000, on 11 aprilie 2022 - 09:57, said:

...Deci trebuie sa avem poze la noi ....?
Da, sunt obligatorii pozele pentru toti cei care au nevoie de card.

#1838
asddd1000

asddd1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 14.05.2015

 pirpy, on 11 aprilie 2022 - 11:48, said:

Da, sunt obligatorii pozele pentru toti cei care au nevoie de card.
Stii ce format de poza?

#1839
asddd1000

asddd1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 14.05.2015
Devine destul de complicat cu Navigo Weekly. Acum am citit ca copiii platesc acelasi pret ca adultii ceea ce nu este avatajos pentru noi.

As lua Ticket t+ dar am inteles ca este valabil doar in Zone 1? Adica nu ajuta pt. Disney si Versailles.

Poate cineva sa ma sfatuiasca ce fel de card, ticket etc este cel mai eficient pt. 5 zile (Miercuri-Duminica) in Paris care sa fie bun si pt. Disneyland si Versailles?
Multumesc

Edited by asddd1000, 11 April 2022 - 15:03.


#1840
asddd1000

asddd1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 14.05.2015
Am revenit de la Paris si vin cu cateva informatii utile. As fi vrut sa le stiu intaine ...
1. Este obligatoriu sa rezervati bilete online la TOATE obiectivele importante cu 1-2 saptamani inainte. Noi nu am facut asta si nu am mai putut vizita Louvre, Versaille, Catacombele sau stadionul Parc de Prince. Toate erau sold-out min. o saptamana. A fost si Pastele ce-i drept ...
A fost o vacanta frumoasa, dar totusi am ratat multe lucruri, acum trebuie sa mergem iar la Paris :))

2. La Disneyland este super aglomerat, stai 1-1:30h in medie la orice distractie. Cine isi permite ar trebui sa ia la modul cel mai serios in calcul biletul pt. fast-track.
Noi fara fast-track nu am mai merge si nici nu am fi mers daca am fi stiut. Poate inainte de Covid era altfel.

In rest, nu mai exista Covid, si ce m-a surprins nu exista niste Pastele. Nu este absolut nimic decorat, nu scrie nimic de Paste, practic nu este nicio deosebire intre ziua de paste sa zicem orice zi aleatoare din an. Chiar nu inteleg chestia asta, poate cineva imi explica...
Am fost de Paste in Italia, Germania, Spania si este cu totul altceva. Cam ca la noi.

#1841
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,269
  • Înscris: 19.07.2008
Cam ce buget ar trebui pregatit pentru o vacanta solo de 5 zile la final de iulie?

Ma uitam pe booking la niste cazari, insa preturile mi se par destul de ridicate - asta daca nu vrei sa te cazezi la hoste/hotel cu baie comuna... Ca o comparatie, poate nu tocmai potrivita, de aceiasi bani, iti asiguri un sejur ok in tari precum Grecia, Turcia (sa nu zic ca si all inclusive chiar)

Chiar as vrea sa vizitez Parisul insa parca nu ma lasa constiinta sa dau minim 500 de lei pe noapte doar fiindca am niste asteptari decente de la locul unde voi sta - curatenie, liniste, baie cu dus propriu

#1842
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
Parisul e mai scump decat alte locuri, asta e realitatea.

#1843
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,269
  • Înscris: 19.07.2008
Pana la urma am gasit Hotel Splendor Elysées. Aprox 2300 de lei. Arata mai bine fata de alte oferte in aceiasi bani. Vazusem si cu 2000 cu baie comuna, si nu ca ar fi neaparat mai bine amplasate decat acesta. Nu mersi.

#1844
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 13.06.2005
Verifica și Air.b.n.b...sunt destule pe la 50 euro...

#1845
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,269
  • Înscris: 19.07.2008
Nu imi apare nimic. Poate or fi, insa nu pentru final de iulie sau daca merg mai multe persoane si pica 50 de fiecare, ceea ce e ok.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate