Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cairo la 98 euro

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007
Au reaparut biletele de Cairo de 98 euro :)))

#2
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Vrem mai multe detalii:) De la ce agentie? Cum?

#3
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006

View PostImperator, on 31st January 2010, 21:59, said:

Au reaparut biletele de Cairo de 98 euro :)))

98 euro/sens?  Cu taxe incluse?

#4
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postkoder, on 31st January 2010, 22:48, said:

Vrem mai multe detalii:) De la ce agentie? Cum?
Am scris pe blogul meu... dar nu stiu daca nu s-au vandut deja :( Eu am cumparat 2, mai stiu pe cineva care a cumparat, acum m-am uitat din nou si nu mai era... Uite-te maine dimineata.

View Postryky, on 31st January 2010, 23:03, said:

98 euro/sens?  Cu taxe incluse?
Dus-intors cu toate taxele incluse... tocmai am cumparat in seara asta.

#5
Bosca

Bosca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 01.12.2005

View PostImperator, on 31st January 2010, 23:29, said:

Am scris pe blogul meu... dar nu stiu daca nu s-au vandut deja :( Eu am cumparat 2, mai stiu pe cineva care a cumparat, acum m-am uitat din nou si nu mai era... Uite-te maine dimineata.


Dus-intors cu toate taxele incluse... tocmai am cumparat in seara asta.
Sold out toate :(

#6
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostBosca, on 1st February 2010, 12:53, said:

Sold out toate :(
Da, aseara au mai luat 3 persoane care au intrat pe blogu meu si gata... au zburat

#7
Bosca

Bosca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 01.12.2005

View PostImperator, on 1st February 2010, 12:58, said:

Da, aseara au mai luat 3 persoane care au intrat pe blogu meu si gata... au zburat
Vad ca stati 3 zile...daca stiam, ma bagam si eu.
Cand te intorci, fa o recenzie mica pe blog sau daca nu, imi zici pe PM cand te intorci.
Toate bune.

#8
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostBosca, on 1st February 2010, 21:11, said:

Vad ca stati 3 zile...daca stiam, ma bagam si eu.
Cand te intorci, fa o recenzie mica pe blog sau daca nu, imi zici pe PM cand te intorci.
Toate bune.
Sigur ca scriu, evident... d-aia am deschis blogu... sa ma dezlantui in povesti si poze :)

View PostBosca, on 1st February 2010, 21:11, said:

Vad ca stati 3 zile...daca stiam, ma bagam si eu.
Cand te intorci, fa o recenzie mica pe blog sau daca nu, imi zici pe PM cand te intorci.
Toate bune.
SARITI ! A reaparut pretul de 98 de euro... Go for it :))) Tocmai m-a avertizat cineva pe blog :)

View PostImperator, on 1st February 2010, 21:44, said:

Sigur ca scriu, evident... d-aia am deschis blogu... sa ma dezlantui in povesti si poze :)


SARITI ! A reaparut pretul de 98 de euro... Go for it :))) Tocmai m-a avertizat cineva pe blog :)
NU IMI VINE SA CRED...! Tocmai cumparam pentru 2 prieteni si ajunsesem la ultimul pas (sa bag numar card, etc) cand s-a blocat, se dadusera... Cred ca or sa mai apara si maine on si off... dar trebuie urmarit...

#9
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostImperator, on 1st February 2010, 21:59, said:

Sigur ca scriu, evident... d-aia am deschis blogu... sa ma dezlantui in povesti si poze :)


SARITI ! A reaparut pretul de 98 de euro... Go for it :))) Tocmai m-a avertizat cineva pe blog :)


NU IMI VINE SA CRED...! Tocmai cumparam pentru 2 prieteni si ajunsesem la ultimul pas (sa bag numar card, etc) cand s-a blocat, se dadusera... Cred ca or sa mai apara si maine on si off... dar trebuie urmarit...


ULTIMA ORA: La ora 0:35 am mai cumparat 2 bilete la 97 euro :)))) Trebuie sa stai calare pe site...

#10
adiliki222

adiliki222

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 596
  • Înscris: 15.12.2009
Am niste intrebari pt cei care au mai fost in Egipt:
1. Cat costa viza (de turist) si de unde se poate procura?
2. Ce mijloace de transport exista de la aeroport pana in Cairo centru?
3. Exista transport public in Cairo sau trebuie circulat doar cu taxiul?
4. E sigura zona centrala a capitalei pentru plimbari, mai ales seara?

Multumesc mult.

#11
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postadiliki222, on 2nd February 2010, 10:02, said:

Am niste intrebari pt cei care au mai fost in Egipt:
1. Cat costa viza (de turist) si de unde se poate procura?
2. Ce mijloace de transport exista de la aeroport pana in Cairo centru?
3. Exista transport public in Cairo sau trebuie circulat doar cu taxiul?
4. E sigura zona centrala a capitalei pentru plimbari, mai ales seara?

Multumesc mult.
1. Viza se obtine fie de la Ambasada Egiptului de la Bucuresti sau mai usor direct pe aeroportul unde aterizezi (Cairo, Alexandria, Luxor, Sharm sau Hurghada). Pretul este de circa 20 dolari.
2. Taxi. Alte optiuni: autobuzul air-con 356 leaga piata din spatele Muzeului Egiptean de Aeroport (orar intre 7 - 24) la fiecare 20 minute, microbuzul 27 (6 - 24) si autobuzul 400 (non-stop) - ultimele din familia "sardine intr-o conserva"
3. Da, exista, este o retea mirabolanta de autobuze si microbuze de tip "sardine intr-o conserva". Metroul este foarte rezonabil, dar reteaua e limitata.
4. Aproape orice zona din Cairo este sigura seara pentru plimbari, poate cu exceptia lui City of Dead - cartierul - cimitir.

Edited by Imperator, 02 February 2010 - 12:49.


#12
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostBosca, on 1st February 2010, 21:11, said:

Vad ca stati 3 zile...daca stiam, ma bagam si eu.
Cand te intorci, fa o recenzie mica pe blog sau daca nu, imi zici pe PM cand te intorci.
Toate bune.
Ai mai incercat ? Eu am mai vazut tariful si azi dimineata... Acum lucrez la programul pe zile, o sa-l scriu pe blog cand il termin (sunt niste chestii care trebuie facute in anumite zile si nu in altele). Pana acum ne-am strans 6 :)

#13
Roxana_Farca

Roxana_Farca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.12.2009
Multumita lui Imperator am reusit sa prindem bilete la oferta. A fost un fel de joc de-a uite oferta nu-i oferta. Oricum abia astept sa plecam! E pentru prima data cand vom ajunge in Egipt, sunt foarte curioasa. Imi pare doar rau ca avem destul de putin timp la dispozitie.

#14
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005
Asta a fost MARATONUL DE IARNA DE LA TAROM, 9 EURO + taxe, pentru plecari pana pe 09.02.2010...
Si daca nu sunteti pretentiosi, puteti merge o saptamana la SHARM EL SHEIKH cu 250 EURO, bilet de avion direct, cazare si doua mese incluse, plecare pe 06.02.2010. Din SHARM EL SHEIKH, te costa 100 USD o excursie la CAIRO sau 200 USD una la IERUSALIM.
E mai convenabil asha?

Edited by sybarino, 03 February 2010 - 11:08.


#15
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postsybarino, on 3rd February 2010, 11:05, said:

Asta a fost MARATONUL DE IARNA DE LA TAROM, 9 EURO + taxe, pentru plecari pana pe 09.02.2010...
Si daca nu sunteti pretentiosi, puteti merge o saptamana la SHARM EL SHEIKH cu 250 EURO, bilet de avion direct, cazare si doua mese incluse, plecare pe 06.02.2010. Din SHARM EL SHEIKH, te costa 100 USD o excursie la CAIRO sau 200 USD una la IERUSALIM.
E mai convenabil asha?
3 zile Cairo - 98 euro avion + 80 dolari hotel + 60 dolari mancare mi se pare ok :)

#16
nestor

nestor

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 652
  • Înscris: 20.03.2009
Eu mi-am luat bilete in perioada 8-19 mai si urmeaza sa ne stabilim un intinerar. Daca mai vine cineva in perioada aceea poate organizam ceva impreuna. In principiu vrem sa ajungem in Aswan, Luxor si poate prindem si doua trei zile de plaja.

#17
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005
Vad ca mai sunt bilete in perioada in care merge Imperator. Tare rau imi pare ca nu putem merge si noi, cu un asa ghid, nu aveam nici o grija...Cat va duce (ca bani) toata afacerea, Imperatore? La ce hotel te-ai gandit? Ce obiective aveti in plan?

Edited by Phx', 03 February 2010 - 19:40.


#18
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostPhx', on 3rd February 2010, 19:39, said:

Vad ca mai sunt bilete in perioada in care merge Imperator. Tare rau imi pare ca nu putem merge si noi, cu un asa ghid, nu aveam nici o grija...Cat va duce (ca bani) toata afacerea, Imperatore? La ce hotel te-ai gandit? Ce obiective aveti in plan?
Inca nu mi-am facut planul de bataie, o sa-l scriu pe blog cand il fac - trebuie sa identific ce trebuie sa fac cand (gen - Orasul Copt sa mergem duminica cand lumea vine la slujba, sufi dancing de neratat luni seara... trebuie sa stau putin sa le pun pe hartie (sau pe net).

Hotel - am rezervat deja - Hotel Isis.

Probabil distractia va fi vreo 98 euro avion + 80 dolari cazare + 45 euro haleala + ... mai vad, calculez si torn pe blog :)

Edited by Imperator, 03 February 2010 - 22:51.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate