Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Intarirea imunitatii

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
ionut39

ionut39

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 20.01.2010
as dori sa intreb daca stie cineva ce medicament este BROCHOVAXON si daca este bun impotriva imunitatii .Cateva informatii daca se poate .Oricum ultimul cuvant il are doctorul ,dar m-ar interesa pareri de la cei care au luat acest medicament si daca are efect am inteles ca este pt intarirea imunitati Multumesc

Edited by ionut39, 31 January 2010 - 18:10.


#2
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Da, ajută la creșterea imunității împotriva infecțiilor respiratorii, adică răcești mai rar, iar răcelile trec mai ușor.

Se numește Broncho-Vaxom.  ;)

#3
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Nu am folosit asa ceva, dar pot sa iti recomand ce am folosit eu pentru imunitate, tinctura de echinaceea

#4
asteroid

asteroid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 31.01.2010

 ionut39, on 31st January 2010, 18:09, said:

as dori sa intreb daca stie cineva ce medicament este BROCHOVAXON si daca este bun impotriva imunitatii .Cateva informatii daca se poate .Oricum ultimul cuvant il are doctorul ,dar m-ar interesa pareri de la cei care au luat acest medicament si daca are efect am inteles ca este pt intarirea imunitati Multumesc

Greu de dat search pe Google :angry: ,mai bine deschizi un topic pe un forum,decat sa cauti o sursa in care gasesti informatii corecte.

http://www.pcfarm.ro...pect.php?id=920

#5
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
@asteroid: Nu e nevoie să fii atât de agresiv. ionut vrea și păreri și impresii de la cei care au luat așa ceva. Plus că nu prea putea gugăli, deoarece nu știa denumirea corectă.

#6
asteroid

asteroid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 31.01.2010

 antigen, on 31st January 2010, 18:34, said:

@asteroid: Nu e nevoie să fii atât de agresiv. ionut vrea și păreri și impresii de la cei care au luat așa ceva. Plus că nu prea putea gugăli, deoarece nu știa denumirea corectă.

Parerile si impresiile sunt tot atatea cati au folosit acest medicament.Fiecare organism este unic si raspunde diferit la orice medicament.
Un exemplu,tie algocalminul poate iti face bine,mie nu pentru ca sunt alergica la substanta activa.

#7
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
O alta ideea ar fi sa renunti la zahar(dulciuri, prajituri, sucuri etc). Si eu am ramas putin socata cand am auzit cat de nociv poate fi zaharul si cat de mult contribuie la scadrea imunitatii organismului.

Pana sa aflu, si eu mancam dulciuri ca o zevzeaca (si inca mananc cand sunt p-acasa).  Dar in ultima perioada mama, mare mancatoare de zahar, a simtit pe pielea ei ce inseaman abuzul de zahar, asa ca mi-am propus sa reduc si eu semnificativ dozele de dulciuri.

Ma reprofilez pe nuci, telina, omega3 :naughty:  :P

Edited by Ivanna, 31 January 2010 - 18:45.


#8
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
@asteroid: Exact de-asta sunt utile uneori discuțiile. ;)

#9
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Zaharul = moartea alba.
Broncho Vaxom e un vaccin oral, din spusele medicilor pediatri cu care am de-a face si care il prescriu e bun dar din cauza ca e scump parintii nu-l prea cumpara.

#10
ionut39

ionut39

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 20.01.2010

 asteroid, on 31st January 2010, 18:28, said:

Greu de dat search pe Google :angry: ,mai bine deschizi un topic pe un forum,decat sa cauti o sursa in care gasesti informatii corecte.

http://www.pcfarm.ro...pect.php?id=920
acel prospect l-am citit si eu  dar voiam parerea celor care cunosc si au folosit  acest medicament oricum  ultimul cuvant il are medicul, multumesc  pt informatie

#11
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Nici un medicament nu e bun pt intarirea imunitatii! Daca vrei sa scapi de boli, raceli si restul si sa ai o sanatate de invidiat nu te mai atinge de zahar(cum a spus Ivanna), faina, prajeli, carne rosie, alcool rafinat si tigari.
Daca faci asta si combinat cu sport iti garantez ca 0(zero) lei e bugetul pt medicamente pt mult timp!

#12
asteroid

asteroid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 31.01.2010

 anabia, on 31st January 2010, 22:20, said:

Nici un medicament nu e bun pt intarirea imunitatii! Daca vrei sa scapi de boli, raceli si restul si sa ai o sanatate de invidiat nu te mai atinge de zahar(cum a spus Ivanna), faina, prajeli, carne rosie, alcool rafinat si tigari.
Daca faci asta si combinat cu sport iti garantez ca 0(zero) lei e bugetul pt medicamente pt mult timp!

O alimentatie echilibrata,multe fructe si legume proaspete.Cam asa iti cresti imunitatea.

#13
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 oauzor, on 31st January 2010, 18:26, said:

Nu am folosit asa ceva, dar pot sa iti recomand ce am folosit eu pentru imunitate, tinctura de echinaceea
poate sa mai bage si cate o cana de ceai,evident tot de echinaceea

#14
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Obligatoriu asociati Zinc sau luati Imunogrip Plus care are zinc, face minuni penru sistemul imunitar.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate