Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Nu merge Internetul

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
BoyLondon

BoyLondon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.01.2005
Buna ziua! Am nevoie de ajutor intr-o problema va rog.Am un calculator cu Win XP SP3 pe el si la care folosesc pentru acces Internet un Internet Mobil de la RomTelecom(Modem pe USB).Toate au mers bine pana acum cateva zile cand nu mai merge nici browsingu nici messu.Modemul se conecteaza,are semnal dar nu face nimic.Initial am crezut ca este o problema de la RomTelecom dar la ping in www.yahoo.com totul merge OK.M-am gandit ca poate este un virus ceva... Am instalat Avira ultima versiune cu update cu tot si la scanare a gasit un virus pe care l-a scos dar se pare ca nu asta a fost problema pentru ca HTTP tot nu merge.Apoi am incercat cu comanda "netsh winsock r" fara succes.Am incercat si WinsockXPFix si nici o schimbare.Stiu ca solutia ar fi sa pun Win din nou dar totusi nu as vrea sa ajung la asta.Daca se mai poate face ceva,va rog sa-mi dati si mie solutii.Va multumesc!

#2
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,168
  • Înscris: 05.01.2006
Posteaza un log HijackThis aici.

Bafta!

#3
florimses06

florimses06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.10.2009
e singurul mod de a te conecta reinstalezi win sau mai simplu
ai incercat sa reinstalzi driveri de la modemul portabil? bine reinstalarea driverilor  pretinde intai stergera lor din registrii asa ca spor la treaba nu e mare lucru si nu esti primul care pateste asa ceva cu modemul romtelecom. A apropo muta si tu acel modem pe un usb 2.0 si reinstaleazal

Edited by JulotM, 27 January 2010 - 17:50.
Nu mai dati astfel de sfaturi!!!


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate