Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Transport in Roma

- - - - -
  • Please log in to reply
256 replies to this topic

#253
esatrop

esatrop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 02.05.2011

View PostKarhu, on 03 iulie 2022 - 08:41, said:

1.50 € costa acum biletele și se cumpara din aplicația din poză.
Insa umblă destul de rău autobuzele, nu prea respectă orarul, plus că nu există tabele electronice in stații, să vezi cât mai ai de așteptat Posted Image
Ai idee daca una abonament in aplicatie e valabil si cu trenul (ma refer de la aeroportul/gara Ciampino in centru, la Termini) ?
Chiar daca nu ai tabele electronice, in aplicatie nu iti indica in timp real in cat timp ajunge in statie autobuzul care te intereseaza? Ca la citymapper de exemplu?

#254
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,522
  • Înscris: 14.04.2008
Pt tren, din Ciampino, trebuie bilet separat.
Iar aeroportul nu e langa gara Ciampino, va trebui sa iei un autobuz.
Cel maisimplu ajungi in Roma (la Termini) cu shuttle bus.
Aproape la fel de simplu, dar mai ieftin si in mai multe puncte de interes, ajungi cu un bilet normal (banuiesc cel din aplicatie) cu bus 520 pana la metrou (Cinecitta sau Subaugusta) si cu acelasi bilet in continuare cu metroul.


#255
esatrop

esatrop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 02.05.2011
Salut!
Doresc calatoresc cu metroul (linia A) din statia Anagnina pana la statia Termini si retur.
Ideal pentru mine ar fi sa folosesc gura de metrou Anagnina de langa statia de autobuz Tuscolana (Roccella Ionica).
Am facut simulari de traseu pe google maps si pe site-ul oficial al regiei de transport (https://www.atac.roma.it) cu punct de plecare de langa statia de bus si acestea ma trimit la cealalta gura de metrou mai departata . Doar citymapper imi indica ca as putea folosi gura de metrou care imi convine mai mult.
Are cineva idee daca gura de metrou Anagnina secundara, sa zic asa, care m-ar avantaja, mai e functionala? (am citit ca se fac lucrari in anumite zile, intre anumite ore la intreaga linie, pana in 2023 dar nu stiu daca asta ar fi cauza). Sau e o indicatie/optiune sau chiar o eroare a aplicatiilor mentionate (am observat cu alte ocazii ca maps mai da rateuri uneori).
Mai e destul pana ajung acolo dar vreau sa ma lamuresc, chiar daca nu ar fi un capat de tara sa folosesc celalta iesire.
Am citit de asemenea ca locuiesc/lucreaza români in zona respectiva, poate stie cineva care a folosit metroul din acea zona.
Multumesc!

Edited by esatrop, 17 July 2022 - 18:03.


#256
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,794
  • Înscris: 25.04.2016
La metrou e cam aglomerat si se cam asteapta. Nu toti poarta masca (conform legii) desi e uneori foarte aglomerat si cam cald. Statiile si interioru metroului cam dezolant. Metrou si statiile din Bucuresti sunt parfum, luminoase, mari, racoare, la fel si metrou, mai modern, mai nou.

Edited by MMike, 21 July 2022 - 22:13.


#257
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,522
  • Înscris: 14.04.2008
esatrop, care-i motivul pentru care ajungi la statia Anagnina?
Presupunand ca vii de la aeroportul Ciampino, nu mai bine iei bus 520 si cobori la Cinecitta, fix langa statia de metrou?
Sau vii de undeva cu Flixbus?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate