Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Austria, zona Salzkamergut

- - - - -
  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#55
BOGDAN DSN

BOGDAN DSN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 26.01.2006
Uite cateva poze de pe Grossglockner
Attached File  G0079_Grosglockner.jpg   202.58K   170 downloadsAttached File  H0081_Grosglockner.jpg   203.33K   139 downloadsjpg]
Attached File  E0072_Grosglockner.jpg   187.1K   181 downloadsAttached File  F0078_Grosglockner.jpg   186.97K   161 downloadsjpg]

pozele sunt facute la sfarsit de iunie - de aceea este asa multa zapada
uite cum se face desapezirea pe acolo
http://www.grossgloc...schneeraeumung/

sper sa te ajuta la munca de lamurire
si mai sunt si alte chestii(putina rabdare!)

Edited by BOGDAN DSN, 21 March 2010 - 11:58.


#56
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,522
  • Înscris: 14.04.2008
dariuscha


Ziceai ceva de niste poze...
[/quote]

Si ale mele sunt tot din iunie ( ultima zi a lunii ) , anul trecut . Din pacate am prins  o zi innorata , insa n-am regretat ca am ales acest traseu ( intre Innsbruck si  Bled )
Attached File  IMGP3592.JPG   1.95MB   115 downloads Attached File  IMGP3597.JPG   1.99MB   82 downloads Attached File  IMGP3614.JPG   1.68MB   77 downloads
Attached File  IMGP3603.JPG   1.84MB   78 downloads Attached File  IMGP3626.JPG   2.17MB   76 downloads Attached File  IMGP3636.JPG   3.61MB   88 downloads                 Attached File  IMGP3650.JPG   2.57MB   57 downloads Attached File  IMGP3662.JPG   2.51MB   69 downloads Attached File  IMGP3673.JPG   2.17MB   78 downloads
Attached File  IMGP3674.JPG   2.1MB   78 downloads Attached File  IMGP3685.JPG   2.61MB   91 downloads Attached File  IMGP3692.JPG   2.22MB   54 downloads
Attached File  IMGP3612.JPG   1.91MB   68 downloads

Edited by dariuscha, 21 March 2010 - 17:46.


#57
+++++++++++++++

+++++++++++++++

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.01.2004
poze din august 2008. recomand accesul cu autoturismul propriu pe Grossglockner ;)

Attached Files



#58
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008
Usurel,nu dati navala!Nu toti odata!
Super argumentele voastre!Sa te tii acu munca de lamurire!

:cheers:  :cheers:  :cheers:

Ma trec insa fiorii cind vad cita zapada este acolo sus in iunie!Brrr!!
Parca arata mai frumos cind totul este inverzit;era mai bine sa fi plecat in iulie-august?
Acu,cum mi-o fi norocul,sper sa vad si ceva iarba acolo sus,poate si o marmota!

#59
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postmahmud, on 23rd March 2010, 09:41, said:

Usurel,nu dati navala!Nu toti odata!
Super argumentele voastre!Sa te tii acu munca de lamurire!

:cheers:  :cheers:  :cheers:

Ma trec insa fiorii cind vad cita zapada este acolo sus in iunie!Brrr!!
Parca arata mai frumos cind totul este inverzit;era mai bine sa fi plecat in iulie-august?
Acu,cum mi-o fi norocul,sper sa vad si ceva iarba acolo sus,poate si o marmota!

poate a prins Bogdan DSN o iarna mai tarzie sau am avt eu noroc de o vara mai timpurie. In 2007 cand am fost (sfarsitul lui iunie, deci cam aceasi perioada ca si Bogdan DSN), mai era zapada putina doar pe varfurile mai inalte si gheata la ghetar. In rest era iarba verde. Sper sa vad si eu marmote (anul asta vreau sa ma duc din nou acolo) pt ca in 2007 am vazut o groaza de indicatoare "Achtung! Das marmotten!" dar nu am vazut picior de marmota pe acolo. Poate conteaza faptul ca pozele vazute au fost in augost realizate si se mai incalzise afara? Sper sa am noroc anul asta pt ca merg si cu fetita de 5 ani si cred ca ar fi fantastic sa vedem asa ceva.

#60
gabriela_lucia

gabriela_lucia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.06.2009
Noi am rezervat cazare la Sankt Gilgen pt luna august 2010 la Haus Ebner. Acesta este link-ul  http://www.tiscover....,home/home.html.

Este o pensiune evaluata la 4.7 din 5 puncte.

Pentru luna iunie am vazut ca este 25 Euro/pers/noapte cazare + mic dejun. Au raspuns foarte prompt la e-mail.

#61
BOGDAN DSN

BOGDAN DSN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 26.01.2006
M-am gandit sa fac un rezumat al celor mai importante obiective din zona Salzkammergut pentru a fi mai usor de urmarit de toti cei interesati de aceasta zona.
Salzkammergut este o regiune in Austria care ??ciupeste?? din 3 landuri: Salzburg,Styria si Upper Austria(Austria de sus). Este o zona cu foarte multe lacuri(76) inconjurata de munti, nu foarte inalti(sub 2000m), traversata de raul Traun. Aceasta regiune va ofera imagini/peisaje numai bune de pus pe cartile postale sau pe desktop. Cateva din aceste lacuri sunt ideale (vara) pentru baie ? Wolfgangsee(mai ales malul sudic) si Mondsee. Altele sunt glaciare(Gosausee),pe unele veti gasi centre cu barci,hidrobiciclete(Attersee si Traunsee).
http://www.salzkammergut.at/en
Pe acest site puteti cere sa vi se trimita brosuri(in partea dreapta) gratuit cu toate info necesare(eu asa am facut). Sunt multe sate minunate cu case impodobite cu traditionalele balcoane cu flori, in care veti gasi relaxare,pace,liniste si care va vor face sa va doriti sa stati acolo(de cativa ani eu asta visez?..dar dau cu mana de pat si ma trezesc). Daca stati  mai multe zile puteti cumpara Salzkammergutcard(4.9 euro) cu care veti avea reduceri la obiectivele indicate in pliant.
http://www.salzkamme...il.php?id=32771

Recomandarile pe care le veti gasi aici sunt pe baza celor vazute personal-ordinea este aleatorie. Sa incepem:
1. Schafbergbahn ? acest tren pe cremaliera(locomotiva cu aburi ? o vedeti in poze) va duce pe vf.Schafberg(1796m) de unde vi se deschide o panorama 360 grade?veti putea vedea cateva lacuri din zona(Attersee,Mondsee,Wolfgangsee,Zellersee - a nu se confunda cu lacul din Zell am See) si muntii care sunt de jur imprejur. Peisajul este deosebit numai bun de ??tras?? in poze. Pe parcursul urcarii ? si prin padure,si prin tunel - veti vedea multe locuri minunate?.este si o gara intermediara unde locomotiva se aprovizioneaza cu apa. Cand ajungeti sus trebuie neaparat sa va rezervati biletul pentru coborare(spuneti la casa la ce ora intentionati sa coborati?aceasta ora trebuie respectata)?.vor fi anunturi in gara la sosire ? sa nu uitati!!!.  
In fiecare joi(in iunie,iulie si august) puteti admira apusul de soare de pe varf ?.la ora 18 urca un tren si coboara la 21.30.
Bineinteles ca veti gasi restaurant cu terasa unde puteti bea o cafea/suc/bere,iar in acest timp savurati peisajul(cu ajutorul pozelor puse de mine sper sa va faceti o idée).
http://www.schafberg...hrt_2010_en.pdf
2. 3seentour - aceasta excursie va poarta printr-o zona de vis ? veti vedea 3 lacuri cu ape foarte curate Grundlsee, Toplitzsee,Kammersee. Excursia incepe in Grundlsee de unde veti lua un vapor cu care veti strabate cei  6 km ai lacului pana in satul Gossl(aici la debarcader studiati orarul vaporaselor pentru intoarcere-nu sunteti obligati sa va intoarceti imediat). De aici exista doua variante: fie mergeti pe jos prin padure circa 20 de minute,fie luati o sareta trasa de cai pana la urmatorul lac Toplitzsee(eu am mers pe jos la dus si cu sareta la intors). Odata ajunsi la Toplitzsee veti admira pestii in apa cristalina a lacului si veti lua o lotca cu motor cu care veti merge circa 15-20 de minute. Pe drum veti putea admira o cascada si puteti inhala numai aer curat. Odata ajunsi veti merge pe jos circa 5 minute prin padure pana la ultimul lac Kammersee. Aici aveti bancute pentru relaxare?.nu stati foarte mult pentru ca trebuie sa va intoarceti cu aceeasi lotca( cea cu care ati venit).Noi nu am inteles acest lucru si am ratat plecarea?am avut noroc ca urmatoarea lotca nu era asa plina si am reusit sa plecam.Nu am regretat intarzierea, deoarece e minunat sa stai pe malul apei,in linistea desavarsita de acolo si sa admiri peisajul. Durata excursiei aprox.3-4 ore.
http://www.3-seen-to..._seen_tour2.htm
3. Lacul si orasul Hallstatt ? un orasel de poveste asezat pe coasta muntelui cu casele asezate astfel incat ai impresia ca stau una peste alta. In Hallstatt nu este permis accesul cu masina ? o lasati fie in parcarile din tunel(una pe fiecare sens), fie la marginea orasului. O plimbare prin sat este obligatorie ca si o plimbare pe lac(cu vaporul sau inchiriati o barca cu motor electric). De pe apa veti avea o vedere de ansamblu a modului cum sunt asezate casele(cele de pe malul lacului au si hangare pentru barci). Satul este in patrimoniul UNESCO  si este o bijuterie(daca ajungeti acolo veti intelege de ce),cu stradute inguste,case vechi(dar bine intretinute) si un oficiu de turism unde puteti cere detalii. Tot de aici puteti urca cu un funicular la mina de sare((este similara celei din Hallein ? deci daca vedeti una din ele este suficient) sau puteti admira panorama de pe terasa unui restaurant.
http://www.hallstatt.net/homepage/
4. Dachstein icecave ? pesterile de gheata Dachstein (telecabina  se ia din Obertraun-5km de Hallstatt ? daca sunteti prin zona puteti intra(asta daca nu ati fost la Eisriesenwelt) ? eu nu am intrat pentru ca am vazut cealalta pestera de gheata.
http://www.dachstein...x.php?id=36&L=1
5. Five fingers - De la pestera de gheata  puteti lua inca o telecabina pana la Krippenstein(2110m altitudine) si mergeti circa 15 minute pe jos pana la platforma ?five fingers?? ? este o platforma cu cinci ??degete??(unul din ele are podeaua de sticla - cei care stau bine cu ??pompa?? pot sta pe acest deget) suspendata deasupra unui gol de cateva sute de metri. De aici aveti o panorama de vis  asupra lacului Hallstatt, satului Obertraun si muntilor care vegheaza zona. Trebuie urcat doar daca aveti vreme buna ? veti avea o priveliste de zeci de km(deh... la ei nu e pacla). Tot de la Krippenstein veti vedea in toata splendoarea ghetarul Dachstein(3004m).Pentru doritori exista posibilitatea de a face o multime de trasee marcate. Dupa parerea mea acest obiectiv nu trebuie sa lipseasca din program.
http://www.dachstein...index.php?id=41
6 Gosausee ? este poate cel mai frumos lac al zonei cu ghetarul Dachstein in fundal(este alta vedere a ghetarului decat cea de la Krippenstein). Muntii Gosaukamm vegheaza lacul si reprezinta emblema zonei. Puteti face turul lacului ? dureaza 60-75 de minute.Desi lacul este glaciar,totusi am vazut localnici care faceau baie. De asemenea se poate inchiria o barca pentru o plimbare pe lac. Tot de aici puteti urca cu telecabina pana la 1800m de unde veti vedea in toata splendoarea ghetarul Dachstein si muntii Gosaukamm(ca niste zimti ? voi pune poze).De la statia de sus a telecabinei puteti face o plimbare de circa 30 minute pana la o cabana din apropiere, unde la un carnat si o bere admirati peisajul.
http://www.gosau.at/...onen/gosau/cms/
7. Koppenbrüller Cave ? este o pestera langa satul Obertraun(in link vedeti intrarea). Turul cu ghid(primiti lanterna la intrare) dureaza circa o ora(luati haine mai groase ? e racoare bine...nu va bazati pe faptul ca e vara). Intr-una din salile pesterii veti vedea 3 tobe(de diferite marimi)  asezate chiar sub locuri de unde picura apa?fiecare scoate altfel de sunet(o chestie interesanta). Tot in pestera veti auzi vuietul unui parau subteran care formeaza si o cascada.Traseul dureaza circa o ora si este usor accesibil inclusiv si pentru copii.
http://www.dachstein...x.php?id=34&L=1

Alte recomandari: de vazut satele/localitatile Gosau-unde am stat 8 nopti la pretul de 35 euro/pers/noapte cu demipensiune-  http://www.kirchenwirt-peham.at/
In Gosau unele pensiuni la care va cazati ofera acces gratuit la piscina din sat,si tot in sat(aproape de pensiunea la care am stat) veti gasi un tarc de cateva mii de metri patrati cu caprioare si cerbi care abia asteapta sa le dati sa manance din ramurile de pe marginea aleilor,Bad Ischl(cu un parc foarte frumos) http://www.badischl.com/en
Grundlsee(pe malul lacului cu acelasi nume),Bad Aussee(sa incercati drumul din Obertraun spre Bad Aussee),St.Wolfgang-cu multe sensuri unice si case minunate(de aici puteti lua vaporasul pentru un tur de lac),St.Gilgen.Pentru doritori se poate urca cu masina pe drumul alpin Loser(cu taxa).http://www.loser.at/
Cu siguranta sunt si alte atractii in zona, dar eu asta am vazut si asta va pot prezenta/recomanda. Ca sfat incercati sa va stabiliti ??tabara de baza?? intr-un sat si sa vedeti tot ce se poate in zona respectiva. Nu alergati de la un obiectiv la altul,doar ca sa le bifati pe lista. Incercati sa va relaxati si sa va bucurati de peisajele minunate,de liniste,de aerul curat,de curatenia care domneste peste tot si nu in ultimul rand, de respectul cuvenit unui turist.

Attached File  A00051_Hallstatt.JPG   337.68K   134 downloadsAttached File  B00056_Of_ce_frumos.JPG   325.94K   129 downloadsPG]Attached File  C00060_Satul_Hallstatt.JPG   321.81K   128 downloadsAttached File  E00090_Dachsteingletscher.JPG   273.11K   105 downloadscher.JPG]Attached File  F00079_Ghetar_si_lac.JPG   283.48K   102 downloadsAttached File  G00110_Wolfgangsee.JPG   356.02K   104 downloadsfgangsee.JPG]Attached File  H00111_Mondsee.JPG   336.45K   115 downloadsAttached File  I00117_Panorama_360.JPG   323.15K   161 downloadsrama_360.JPG]Attached File  J00118_Trenuletul.JPG   311.45K   116 downloadsAttached File  L00124_St.Wolfgang.JPG   304.17K   102 downloadst.Wolfgang.JPG]Attached File  M00151_Grundlsee.JPG   368.95K   129 downloadslsee.JPG]Attached File  N00166_Vine_lotca.JPG   311.51K   109 downloadsAttached File  S00191_Five_fingers.JPG   326.77K   124 downloads_fingers.JPG]Attached File  T00189_Hallstattersee.JPG   379.51K   157 downloadsAttached File  T00189_Hallstattersee.JPG   379.51K   157 downloads_H...attersee.JPG]Attached File  PSSA45496.JPG   407.33K   96 downloadsAttached File  Z00091_Satul_Gosau.JPG   353.75K   141 downloadsl_Gosau.JPG]

Attached Files


Edited by BOGDAN DSN, 24 April 2010 - 21:20.


#62
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
multumim Bogdan DSN pentru informatiile furnizate: ca de obicei, clare si la obiect

#63
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
[quote name='BOGDAN DSN' date='24th April 2010, 22:15' post='8117533']
M-am gandit sa fac un rezumat al celor mai importante obiective din zona Salzkammergut pentru a fi mai usor de urmarit de toti cei interesati de aceasta zona.
Salzkammergut este o regiune in Austria care ??ciupeste?? din 3 landuri: Salzburg,Styria si Upper Austria(Austria de sus). Este o zona cu foarte multe lacuri(76) inconjurata de munti, nu foarte inalti(sub 2000m), traversata de raul Traun. Aceasta regiune va ofera imagini/peisaje numai bune de pus pe cartile postale sau pe desktop. Cateva din aceste lacuri sunt ideale (vara) pentru baie ? Wolfgangsee(mai ales malul sudic) si Mondsee. Altele sunt glaciare(Gosausee),pe unele veti gasi centre cu barci,hidrobiciclete(Attersee si Traunsee).
Super post, in vara asta aveam ca idee de vacanta sa parcurg romantic road dar vad ca nu am de ales dupa postul tau trebuie sa me reprofilez, de curiozitate cat ti-a luat sa faci toate aceste obiective si cam cat costa sa parcurgi tot ce ai descris? multumiri pentru informatii intradevar foarte utile.

Edited by scoty, 24 May 2010 - 18:10.


#64
BOGDAN DSN

BOGDAN DSN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 26.01.2006
Eu am stat 8 nopti la Gosau si in cele 7 zile pline am vazut tot ce am descris mai sus(fara sa ma grabesc si sa alerg de la un obiectiv la altul).
Costurile nu le mai stiu,dar pe fiecare site indicat gasesti pretul pt.fiecare obiectiv.
Cred ca pretul total al intrarilor este de circa 70-90 euro de persoana(poate ma insel,dar verifica pe site-uri).
Cumpara salzkammergutcard(cam 5 euro) si vei avea o reducere de 30% la multe obiective.
http://www.salzkamme...ebnis-card.html

#65
marianne

marianne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 12.04.2007

View PostBOGDAN DSN, on 25th May 2010, 21:45, said:

Eu am stat 8 nopti la Gosau si in cele 7 zile pline am vazut tot ce am descris mai sus(fara sa ma grabesc si sa alerg de la un obiectiv la altul).
Costurile nu le mai stiu,dar pe fiecare site indicat gasesti pretul pt.fiecare obiectiv.
Cred ca pretul total al intrarilor este de circa 70-90 euro de persoana(poate ma insel,dar verifica pe site-uri).
Cumpara salzkammergutcard(cam 5 euro) si vei avea o reducere de 30% la multe obiective.
http://www.salzkamme...ebnis-card.html



Multumesc BogdanDSN pentru postari, au fost pentru mine o sursa de inspiratie si anul trecut cind am stat in zeel am see. Anul asta voi merge in zona salzkammergut, voi sta in gosau 6 zile, la sfirsitul lunii august  asa ca rezumatul facut de tine mi-e de mare folos.

#66
saxonul

saxonul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 13.02.2008
Salutari tuturor!
Pun si eu aici niste poze modeste fata de cele ale lui Bogdan DSN (eu am cam avut vreme proasta anul trecut in august) cu creasta Gosaukamm, 5 Fingers si Halstatt.
Attached File  5_degete_3.jpg   531.22K   164 downloads     Attached File  Gosaukamm.jpg   575.13K   117 downloads
Attached File  Creasta_Gosaukamm.jpg   416.56K   125 downloads    Attached File  Halstatt.jpg   773.74K   151 downloads


Vacanta placuta!

Edited by saxonul, 26 May 2010 - 11:40.


#67
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postgabriela_lucia, on 11th April 2010, 21:41, said:

Noi am rezervat cazare la Sankt Gilgen pt luna august 2010 la Haus Ebner. Acesta este link-ul  http://www.tiscover....,home/home.html.

Este o pensiune evaluata la 4.7 din 5 puncte.

Pentru luna iunie am vazut ca este 25 Euro/pers/noapte cazare + mic dejun. Au raspuns foarte prompt la e-mail.

Nu vreau sa te sperii, dar cand vrei sa tii cont de evaluari, uita-te la cele cu mai mult de 10 decat cate ai tu la locatia respectiva. Din cele 10, 6 sau 7 cel putin sunt scrise de proprietari logati sub diferite nume.

#68
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postmarianne, on 26th May 2010, 09:28, said:

Multumesc BogdanDSN pentru postari, au fost pentru mine o sursa de inspiratie si anul trecut cind am stat in zeel am see. Anul asta voi merge in zona salzkammergut, voi sta in gosau 6 zile, la sfirsitul lunii august  asa ca rezumatul facut de tine mi-e de mare folos.
poate iti dau niste informatii "la cald" avand in vedere ca eu ma duc acolo la mijlocul lui iunie

#69
marianne

marianne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 12.04.2007

View Postbogwol, on 27th May 2010, 15:35, said:

poate iti dau niste informatii "la cald" avand in vedere ca eu ma duc acolo la mijlocul lui iunie


multumesc mult, apreciez orice sugestie si orice sfat.Eu plec doar la sfirsitul lui august si uitandu-ma la pozele postate pe aici mi se pare tare mult pina atunci. Te stept cu vesti proaspete si cu poze

#70
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
vad ca se poarta pozele pe aici asa ca pun si eu cateva de anul trecut din iulie . Eu am fost cu baza in St Wolfgang ,n-am avut masina(am mers cu trenul) si m-am deplasat prin jur cu autobuzele lor si cu trenul,totul foarte frumos si convenabil. In ordine : vedere din camera, St Wolfgang vazut de pe lac, parculet,trenuletul cu cremaliera care merge pe Schafberg,lacul vazut de pe Schafberg, alt lac vazut tot de acolo(se vad mai multe),prin St Wolfgang(x2),de-a lungul lacului, St Gilgen(x2),urcand spre Zwölferhorn(din St Gilgen),tot pe acolo la coborare pe una din rute,Hallstatt(x3)


Attached File  DSC09360s.jpg   209.06K   138 downloads Attached File  DSC09559s.jpg   362.44K   119 downloads Attached File  DSC09551s.jpg   278.26K   128 downloads
Attached File  DSC09530s.jpg   188.79K   153 downloads Attached File  DSC09498s.jpg   186.4K   101 downloads Attached File  DSC09491s.jpg   168.16K   87 downloads
Attached File  DSC09575s.jpg   172.26K   103 downloads Attached File  DSC09684s.jpg   263.2K   119 downloads Attached File  DSC09688s.jpg   208.05K   80 downloads
Attached File  StGilgen.jpg   239.12K   66 downloads Attached File  DSC09783s.jpg   251.12K   76 downloads Attached File  StGilgen2.jpg   178.37K   73 downloads
Attached File  DSC09740s.jpg   369.24K   77 downloads Attached File  Hallstatt8.jpg   349.75K   198 downloads Attached File  Hallstatt2.jpg   404.6K   154 downloads
Attached File  Hallstatt3.jpg   399.72K   136 downloads

#71
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
cea cu cremaliera din st gilgen e fenomenala

#72
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005

View Postentity22, on 27th May 2010, 17:06, said:

vad ca se poarta pozele pe aici asa ca pun si eu cateva de anul trecut din iulie . Eu am fost cu baza in St Wolfgang ,n-am avut masina(am mers cu trenul) si m-am deplasat prin jur cu autobuzele lor si cu trenul,totul foarte frumos si convenabil. In ordine : vedere din camera, St Wolfgang vazut de pe lac, parculet,trenuletul cu cremaliera care merge pe Schafberg,lacul vazut de pe Schafberg, alt lac vazut tot de acolo(se vad mai multe),prin St Wolfgang(x2),de-a lungul lacului, St Gilgen(x2),urcand spre Zwölferhorn(din St Gilgen),tot pe acolo la coborare pe una din rute,Hallstatt(x3)
Frumoase poze, poti sa-mi spui unde ai stat in St. Wolfgang? Caut un apartament sau studio pentru doua persoane care sa aiba in dotare kicineta, sau macar frigider (criza mama lui Boc) poti sa-mi recomanzi ceva, multe multumiri.

Edited by scoty, 28 June 2010 - 20:22.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate