Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Arondismentul 17

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
mcrazvan

mcrazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 21.11.2006
salutare,
vara asta vreu sa plec la Paris si am gasit cazare la hotelul Campanile Berthier Paris in arondismentul 17
puteti sa ma ajutati cu ceva sfaturi?
a stat careva in zona, credeti ca este ok?

multumesc.

http://www.campanile...nile-hotel.html

#2
mcrazvan

mcrazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 21.11.2006
nu a fost nimeni cazat in arondismentul 17 ca sa imi spuna daca este ok zona?

multumesc

#3
VladBolocan

VladBolocan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.08.2009
nu stiu exact de hotelul acela,dar nu cred ca 17-ele e periculos.Stiam doar de 18-le ca e cartierul periculos al Parisului.E cel cu montmartre.Cand am fost acolo am vazut un nene furand geanta unui alt nene si apoi fugind cu ea.In plina zi :).

#4
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007
Daca toata lumea evita sa va raspunda, sa incerc eu. Sa va supar si pe dumneavoastra. Spun "si" pentru ca am raspuns unui PM pe o tema similara si, banui, ca am fost prea direct:


Verificati si dumneavoastra pe o harta: hotelul Campanile este pe centura, la "bariera". Asta inseamna Porte de Clichy. Langa depou. Da de gandit, te face sa cauti, sa intrebi.

La caderea noptii, se spune ca Porte de Clichy si calea ferata sunt un magnet, un centru de activitate pentru femei tinere si foarte tinere printre care se amesteca africani. Langa hotelul Campanile (bdul Berthier), in fata si in spatele cladirii, se posteaza tineri africani si maghrebieni. De la sfarsitul anilor 1990, africani anglofoni (mai ales nigerieni) au invadat progresiv teritoriul transvestitilor din Maghreb; acestia sunt inca prezenti in apropiere de Porte de Clichy, s-au repliat pe rue Rebiere, unde camionetele le marcheaza teritoriul. De asemenea, instalarea intre portile Montmartre si Clignancourt a prostituatelor sosite din Europa de est, in principal romance (asa se zice!), a restrans teritoriul travestitilor, impingandu-i spre Porte de Clichy.

Oricum, nu cred ca dumneavoastra ati fi intentionat sa va plimbati pe boulevard Berthier, ci doar sa plecati dimineata spre centru, iar seara sa ajungeti in camera sa va odihniti.


Si un ultim lucru: nu trageti in mesager!

#5
mcrazvan

mcrazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 21.11.2006
multumesc foarte mult,
credeti ca zona pigalle este mai ok?

http://www.parisplaz...m/English.phtml




 o_dor, on 8th February 2010, 19:57, said:

Daca toata lumea evita sa va raspunda, sa incerc eu. Sa va supar si pe dumneavoastra. Spun "si" pentru ca am raspuns unui PM pe o tema similara si, banui, ca am fost prea direct:


Verificati si dumneavoastra pe o harta: hotelul Campanile este pe centura, la "bariera". Asta inseamna Porte de Clichy. Langa depou. Da de gandit, te face sa cauti, sa intrebi.

La caderea noptii, se spune ca Porte de Clichy si calea ferata sunt un magnet, un centru de activitate pentru femei tinere si foarte tinere printre care se amesteca africani. Langa hotelul Campanile (bdul Berthier), in fata si in spatele cladirii, se posteaza tineri africani si maghrebieni. De la sfarsitul anilor 1990, africani anglofoni (mai ales nigerieni) au invadat progresiv teritoriul transvestitilor din Maghreb; acestia sunt inca prezenti in apropiere de Porte de Clichy, s-au repliat pe rue Rebiere, unde camionetele le marcheaza teritoriul. De asemenea, instalarea intre portile Montmartre si Clignancourt a prostituatelor sosite din Europa de est, in principal romance (asa se zice!), a restrans teritoriul travestitilor, impingandu-i spre Porte de Clichy.

Oricum, nu cred ca dumneavoastra ati fi intentionat sa va plimbati pe boulevard Berthier, ci doar sa plecati dimineata spre centru, iar seara sa ajungeti in camera sa va odihniti.


Si un ultim lucru: nu trageti in mesager!


#6
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,279
  • Înscris: 24.01.2007

 mcrazvan, on 2nd March 2010, 15:16, said:


Unde e situat hotelul, nu e rea zona, dar nici stralucita. Spre Place Pigalle e intr-adevar mult erotism, deoarece Bulevardul Clichy si in continuarea lui Bulevardul Rochechouart , sunt bulevardele pline de localuri dedicate sexului. Da un ochi aici  ---> http://forum.softped...m...t&p=7877646 ,  unde am precizat zonele Ok ale Parisului .
Toate cele bune !

#7
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007
Regret ca v-am suparat. Eu nu pot explica altfel pauza dintre 8 februarie si 2 martie, dar nu este de mirare.

Am incheiat mesajul anterior cu: "Oricum, nu cred ca dumneavoastra ati fi intentionat sa va plimbati pe boulevard Berthier, ci doar sa plecati dimineata spre centru, iar seara sa ajungeti in camera sa va odihniti". Fara vreo referire la cazarea in sine. Nici despre zona nu au fost exprimate calificative de tipul bun/rau, ci doar o prezentare cat mai obiectiva a unor aspecte mai mult sau mai putin la indemana dumneavoastra.

Mi se pare interesant ca a trecut mai mult de o luna si nu v-a raspuns nimeni "Da, am stat in zona". Nu in arr.17, pentru ca in apropiere de Arc de Triomphe sau Parc de Monceau tot arr.17 este. La Berthier. Va rog sa luati in seama ce tot spune <pirpy>: strazi, zone total diferite in acelasi arondisment.

Nimic nu este periculos, daca nu sporim, nu ne aducem si noi contributia. Sunt zone unde de la metrou trebuie mers in ritm alert direct la hotel; sunt zone unde drumul spre hotel poate fi transformat intr-o plimbare de o ora-doua. Este doar o chestiune de alegere, de planificare a ceea ce fiecare dintre noi vrea sa faca la o anumita ora a zilei. Sunt zone – si nu stiu de ce nimeni nu spune asta – unde nu atat strada da prilej de intrebari, cat metroul. Bineinteles ca la anumite ore. Actele ce pot fi incadrate infractionalitatii apar oriunde; frecventa difera, contextul, predispozitia. Foarte bine in arr.1, o persoana venita de oriunde (alt oras, alta tara) poate altera, prin comportament, cota de securitate a zonei; si asa se intampla de obicei nu numai la Paris. Ce ar trebui sa facem noi? "Nimic nu este periculos, daca nu sporim, nu ne aducem si noi contributia", spuneam mai inainte. Sau, citand din mesajul lui <roth>: "Daca nu te bagi cu nimeni in seama nu ai probleme".

Puteti foarte bine sta si la Berthier si la Pigalle.

Zona Pigalle este o zona de comert ca oricare alta; reclama, invitatiile adresate potentialilor clienti din orice piata sunt si aici. Fiecare le percepe diferit. Pentru unii inseamna Parisul insolit, pentru altii o provocare careia trebuie sa-i faca fata. Unii isi planifica o vizita speciala aici, altii dau peste ea la orele cand sunt deja obositi si fara chef (noi am nimerit intr-o astfel de zona cand nu ar fi trebuit). Nu se poate vorbi decat de o stare de crispare, pe care multi (poate ca) o resimt, o memoreaza intr-un mod special, o extind de la un caz izolat la intreaga vacanta. La intreg arondismentul. Se vorbeste despre snururile vandute turistilor in preajma bazilicii Sacre-Coeur (o taxa de trecere, cateodata cu o nota de impunere). Si asta se poate evita, chiar intrand in dialog cu asa-zisii negustori. Despre Saint-Ouen scriam: "evitati sa va opriti la tricouri, ochelari, haine la mana a doua samd si cautati partea de lucruri serioase". Reiau de la <roth> pentru ca tare imi place ce a spus: "Daca nu te bagi cu nimeni in seama nu ai probleme".

Ne afecteaza zona aleasa pentru cazare ceea ce vom vizita la Paris? Nu. De oriunde am locui, se poate ajunge la Notre-Dame, Louvre, Jardin du Luxembourg sau Versailles. Ca va dura ceva mai mult un drum sau altul, aproape ca nu are importanta in discutia de fata. Ca va trebui sa facem un drum cu metroul ca sa ducem cumparaturile acasa (in locuinta de la Paris) si apoi altul pentru a ne continua plimbarea? Nici asta parca nu are atata importanta.

Cred ca alta este incarcatura cautarii unei zone mai altfel: starea de confort pe care o visam pentru vacanta, materializata nu numai in igiena locuintei (hotel, apartament, casa), ci si in placerea unei promenade neumbrita de griji (intemeiate sau nu) referitoare la siguranta. Toti am dori ca atentia sa nu ne fie abatuta de la partea pentru care am facut excursia. Realizam ca exista o legatura intre zona si costuri, intre zona si varianta de locuinta aleasa, dar fiecare trebuie sa faca fata acestei probleme. Tot timpul suntem obligati sa alegem.

In raspunsul din 2 martie pentru <dianda> scriam despre un studio ca are o pozitie frumoasa si ca: "V-ati putea incheia ziua cu o plimbare de pe malul Senei prin Place de la Concorde, fara sa mai apelati apoi la metrou. Eu consider asta un mare plus." Eu consider diferite Berthier si Madeleine prin ce restrictii genereaza. Ca ele pot fi acceptate in suma vacantei, ca ele nu sunt vazute identic, ca ele sunt solutionate diferit - asa este. Trebuie sa stim ca exista si sa le controlam.

Este suficient un minim de atentie, de prevedere. Si eu cred ca acest lucru este valabil si pentru alte locuri decat acestea. Puteti sta si la Berthier si la Pigalle si la Madeleine.

#8
mcrazvan

mcrazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 21.11.2006

 o_dor, on 4th March 2010, 13:48, said:

Regret ca v-am suparat. Eu nu pot explica altfel pauza dintre 8 februarie si 2 martie, dar nu este de mirare.

multumesc foarte mult
asa cum ti-am spus si in PM nu m-am suparat deloc, cat despre pauza pe care am luat-o s-a datorat faptului ca pur si simplu am luat o pauza in a mai cauta cazare.
cat despre cele ce le-ai spus mai devreme pot sa it spun ca asa am gandit si eu despre paris si despre zonele de mai sus, adica "Nimic nu este periculos, daca nu sporim, nu ne aducem si noi contributia" si <roth>: "Daca nu te bagi cu nimeni in seama nu ai probleme".

problema mea cea mai mare se rezuma la gasirea de cazare
sunt om de vanzari si din cauza unui defect profesional mereu caut ce este mai bun la cel mai mic pret
din pacate pana acum nu am gasit nimic care sa imi placa 100% si sa nu credeti ca vreau "palate" dar nici nu vreau mucegai in baie.
inainte de a incepe cautarea am tot citit pe forumuri si vedeam persoane care spuneau ca au gasit cazare super la 50-60Euro si ma gandeam ca va fi usor
dar se pare ca nu este usor pentru ca pe langa calitatile si pretul hotelului conteaza si de la cine cumpar(tot din cauza profesiei caut agentii serioase)
si uite asa gasisem Campanile Berthier Paris 85euro/noapte 2 adulti+copil de 8 ani si trinite plaza in la pigalle la 80euro/noapte ambele si cu mic-dejun
din pacate trinite plaza nu prea m-a incantat la inceput(din cauza ratingului tripadvisor) iar acum nu mai gasesc decat la 90 euro
si uite asa ce parea usor la inceput s-a dovedit a fi destul de greu mai alea ca trebuie sa gasesc cazare pt 5 adulti si 3 copii.

va multumesc foarte mult si va tin la curent in speranta ca experienta mea va ajuta si alti membrii softpedia.

Edited by mcrazvan, 04 March 2010 - 20:59.


#9
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,540
  • Înscris: 14.04.2008
Aici :  http://www.kyriad.com/en/default.aspx
-77euro/noapte/3 pers - Kyriad Paris 19 la Villette
-59 euro/noapte/3 -4 pers -Kyriad Paris sud Porte d'Ivry ( oferta , depinde de perioada aleasa)
Noi am stat la Citea ( Charenton ) 4 pers /78euro ( tarif pt sejur >7 nopti ) si vom sta si anul acesta tot acolo (doar 2 nopti ) 92 euro/noapte/4 pers .

#10
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 mcrazvan, on 4th March 2010, 20:54, said:

problema mea cea mai mare se rezuma la gasirea de cazare
sunt om de vanzari si din cauza unui defect profesional mereu caut ce este mai bun la cel mai mic pret
din pacate pana acum nu am gasit nimic care sa imi placa 100% si sa nu credeti ca vreau "palate" dar nici nu vreau mucegai in baie.
inainte de a incepe cautarea am tot citit pe forumuri si vedeam persoane care spuneau ca au gasit cazare super la 50-60Euro si ma gandeam ca va fi usor
dar se pare ca nu este usor pentru ca pe langa calitatile si pretul hotelului conteaza si de la cine cumpar(tot din cauza profesiei caut agentii serioase)
si uite asa gasisem Campanile Berthier Paris 85euro/noapte 2 adulti+copil de 8 ani si trinite plaza in la pigalle la 80euro/noapte ambele si cu mic-dejun
din pacate trinite plaza nu prea m-a incantat la inceput(din cauza ratingului tripadvisor) iar acum nu mai gasesc decat la 90 euro
si uite asa ce parea usor la inceput s-a dovedit a fi destul de greu mai alea ca trebuie sa gasesc cazare pt 5 adulti si 3 copii.

va multumesc foarte mult si va tin la curent in speranta ca experienta mea va ajuta si alti membrii softpedia.
Ai incercat sa te uiti si la Ibis-uri?
Sunt din acelasi lant cu Campanille dar un pic mai up-scale, mai bussiness, parerea mea.
Am cerut niste recomandari referitor la zone pe topicul initial cu Paris, cel inchis acum, si Pirpy a fost foarte amabil sa-mi raspunda, thanks again!.
Mai mult, pe principul early reservation, am obtinut un pret chiar mai bun decat varianta ta de la Berthier, intr-o zona buna, in 15eme.

Edited by garett, 05 March 2010 - 06:10.


#11
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007

 mcrazvan, on 4th March 2010, 20:54, said:

...

problema mea cea mai mare se rezuma la gasirea de cazare
sunt om de vanzari si din cauza unui defect profesional mereu caut ce este mai bun la cel mai mic pret
din pacate pana acum nu am gasit nimic care sa imi placa 100% si sa nu credeti ca vreau "palate" dar nici nu vreau mucegai in baie.

...

Se pot face - toti vrem asta – vacante cu buget controlat, nu-l numesc redus, dar zilele trecute spunea cineva "ieftin si bun mi se pare o utopie" ( http://forum.softped...t...t&p=7877841 ). Daca este sa ne luam dupa spusele altora, tot despre un om de vanzari ar fi vorba. Nu stiu asta si chiar nu are nicio importanta ocupatia atunci cand dai dovada de atata determinare: vorbit, placut, cumparat din 28.02.2010/21.14 pana in 01.03.2010/16.08. M-a uimit.

Cred ca fiecare dintre noi parcurgem mai multe etape pentru a rezolva problema cazarii: initial estimam, stabilim cat am vrea sa dam pe cazare, apoi, la contactul cu piata, realizam ca lucrurile sunt, cateodata, diferite. Se intampla – mie mai rar, dar cu atat mai mare este bucuria – sa gasesc ceva sub costul fixat. De cele mai multe ori, complicam lucrurile, adica adaugam pe langa cerintele locuintei ("nu vreau mucegai in baie", cum spuneati dumneavoastra, garaj, parcare cum caut eu) si unele care nu se regasesc in locuinta unde vom petrece cateva zile sau numai cateva ore, ci in afara ei. Stiu si vanzatorii cam care este mecanismul si atunci se ajunge ca si la Campanile Berthier si la Trinite Plaza sa va coste la fel. Si acest lucru trebuia sa va atraga atentia! Conditiile propriu-zise sunt evident diferite. Campanile pierde (deocamdata, pentru ca se pare ca zona va cunoaste schimbari mari) in competitia cu Trinite, amplasat mai spre centru, intr-o zona unde se cauta cazare.

5 adulti si 3 copii. Am gasit o casa in zona Champs de Mars – Les Invalides la 100-120€/zi si un apartament imens pe la Etoile; mergeau foarte bine pentru doua familii. Asa ceva nu face obiectul cautarii dumneavoastra?
<dariuscha> v-a propus sa luati in seama si cazarea in residence-uri; este o solutie foarte buna in toata Franta. In plus fata de hotel aveti si o bucatarie, mai ales ca veti merge cu 3 copii. Vad ca se spune despre el: "Le quartier est tranquille, parfaitement entretenu", "Excellente situation par rapport a Ivry grace aux nombreux restaurants a proximite", "Close to metro stations, nice neighborhood".

#12
haplea82

haplea82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 21.02.2007

 mcrazvan, on 4th March 2010, 20:54, said:

problema mea cea mai mare se rezuma la gasirea de cazare
sunt om de vanzari si din cauza unui defect profesional mereu caut ce este mai bun la cel mai mic pret
din pacate pana acum nu am gasit nimic care sa imi placa 100% si sa nu credeti ca vreau "palate" dar nici nu vreau mucegai in baie.
incearca si aici  http://www.paris-reservations.com     sau aici  http://www.octopustravel.com   sau aici  http://www.yeego.com
eu personal am stat la hotel charlemagne ,    http://www.paris-res...emagne-729.html  ,zona f linistita,mic dejun bun (frantuzesc),statia de metrou la 50 m de hotel,circa 20 de minute cu metroul pina in centru,camera cam micuta dar dotata cu tot ce e necesar si f cocheta,curat,parcare subterana la circa 100-150m de hotel undeva la 15 euro/noapte,daca nu faci parte dintre cei care doresc schimbarea lenjeriei de pat in fiecare zi ,exact cum probabil procedeaza si acasa ,vei fi multumit t inind cont ca nu mergi sa stai in hotel ci sa vizitezi!

Edited by haplea82, 05 March 2010 - 09:40.


#13
mcrazvan

mcrazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 21.11.2006

 dariuscha, on 4th March 2010, 22:34, said:

Aici :  http://www.kyriad.com/en/default.aspx
-77euro/noapte/3 pers - Kyriad Paris 19 la Villette
Kyriad - la Villette - 99E camera 2+1 si 81E camera dubla  :confuzzled:
mai caut la Citea

merci

 garett, on 5th March 2010, 06:09, said:

Ai incercat sa te uiti si la Ibis-uri?

imi spui te rog ce ai gasit tu?
la ei pe site am gasit intre 95E si 125E camera 2+1  :mellow:

merci

 o_dor, on 5th March 2010, 09:04, said:

5 adulti si 3 copii. Am gasit o casa in zona Champs de Mars – Les Invalides la 100-120€/zi si un apartament imens pe la Etoile; mergeau foarte bine pentru doua familii. Asa ceva nu face obiectul cautarii dumneavoastra?
m-am uitat si dupa apartamente, suntem 3 familii si nu am gasit nimic cu 3 dormitoare si minim 2 bai sub 2000 euro / saptamana.
mai caut, poate reusesc sa gasesc ceva.

merci

 haplea82, on 5th March 2010, 09:19, said:

incearca si aici  http://www.paris-reservations.com     sau aici  http://www.octopustravel.com   sau aici  http://www.yeego.com
eu personal am stat la hotel charlemagne ,    http://www.paris-res...emagne-729.html

imi place hotelul iar pe acel site am primit pret pt 3 camere 1360E
e ok si zona mai ales ca aterizez pe bevuais, iar metroul este aproape

merci

#14
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 mcrazvan, on 5th March 2010, 11:44, said:

imi spui te rog ce ai gasit tu?
la ei pe site am gasit intre 95E si 125E camera 2+1  :mellow:

merci
Noi ne-am orientat la cel din Opera Bastille, nu stiu pentru 2+1 cat e dar pentru o dubla rezervata cu plata in avans am dat 80e/noapte.
Ramane sa vedem cand ajungem cum e dar am mai stat la Ibis-uri si am fost multumit.

#15
haplea82

haplea82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 21.02.2007

 mcrazvan, on 5th March 2010, 11:44, said:

imi place hotelul iar pe acel site am primit pret pt 3 camere 1360E
e ok si zona mai ales ca aterizez pe bevuais, iar metroul este aproape

merci
eu pe acel site am rezervat si n-am avut probleme!camerele de hotel arata exact ca in fotografii,in cazul vostru ,exact ca si al meu ,veti avea camera cu pat dublu +plus pat de o persoana pt copil!ramine cam putin spatiu de "invirtit" pt ca ti-am spus camerele sint destul de micute,dar nu pot sa spun ca a fost un deranj prea mare!apropo,hotelul nu se afla in paris ci in neuilly-sur-seine ca atare cind cauti adresa inlocuieste paris cu acest nume,poti sa vezi vecinatatile si hotelul pe google earth ,poti sa gasesti  opinii ale celor care au stat acolo aici http://www.tripadvis..._de_France.html ,aici la diferite comenturi poti vedea si fotografii

Edited by haplea82, 05 March 2010 - 13:55.


#16
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,540
  • Înscris: 14.04.2008
[quote name='mcrazvan' date='5th March 2010, 11:44' post='7896769']
Kyriad - la Villette - 99E camera 2+1 si 81E camera dubla  :confuzzled:
mai caut la Citea

merci



da, pretul depinde de perioada cand mergi .
o idee buna ibis , dar si celelalte hoteluri din reteaua accor. si all seasons sau holiday inn accepta copii gratuit. daca esti dispus sa platesti in avans, poti gasi chiar preturi bune raport pret/calitate/pozitie .
pt mine varianta cu plata in avans cade din start . in plus , calatorind mereu cu masina ( asa cum a spus si o_dor ) parcarea/garajul au fost determinante in alegerea cazarii .

#17
ovys1979

ovys1979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 30.05.2009
Buna. Cum necum, am facut rezervare nerambursabila la Appart'City Paris Clichy Mairie 4 Rue Palloy 92110 Clichy, la inceput de noiembrie 2015 (merg impreuna cu sotia).

Va rog sa-mi spuneti, cei care stiti si aveti amabilitatea si timpul disponibil, care sunt riscurile la care ne expunem in aceasta zona?

Mentionez ca in noiembrie soarele apune la ora 18 si n-as vrea sa ne petrecem serile in camera, ci prin centrul orasului admirand / fotografiind luminile de noapte ale Parisului, deci estimez intoarcerea in camera in jur de 21 - 22.
Multumesc anticipat.

#18
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,279
  • Înscris: 24.01.2007

 ovys1979, on 11 august 2015 - 10:15, said:

.....4 Rue Palloy 92110 Clichy,.....care sunt riscurile la care ne expunem in aceasta zona?
In mod normal, nici un risc ! :) Parisul este un oras aproape sigur, doar prin nu stiu ce ghinion sa ai probleme ( hoti de buzunare la metrou sau in zone aglomerate ). Asa ca stai linistit si bucurati-va de o vacanta frumoasa !   :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate