Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Diete, mese si alimentatie

- - - - -
  • Please log in to reply
863 replies to this topic

#19
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Nu-ti recomand Gain Fast. E de slaba calitate, 80% fiind zahar.
E bun TrueMass de la BSN, MassTech de la MuscleTech si  SeriousMass de la Optimum Nutrition. Dar toate acestea mai trebuiesc combinate si cu un supliment de aminoacizi, proteine cu absorbtie rapida si lenta, supliment de vitamine si minerale.

#20
pixmov

pixmov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 13.10.2009

View PostGlobalMods, on 7th May 2010, 20:27, said:

Nu-ti recomand Gain Fast. E de slaba calitate, 80% fiind zahar.
E bun TrueMass de la BSN, MassTech de la MuscleTech si  SeriousMass de la Optimum Nutrition. Dar toate acestea mai trebuiesc combinate si cu un supliment de aminoacizi, proteine cu absorbtie rapida si lenta, supliment de vitamine si minerale.
wow, trebuie investitie aici, dar cand o sa fac rost de bani o sa le iau. Mersi de raspuns  :peacefingers: o sa revin cu un PM sa-mi zici ce sa aleg si din celelalte(aminoacizi, proteine, vitamine si minerale)

Edited by pixmov, 07 May 2010 - 20:16.


#21
teroare

teroare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.10.2008
Sup guys.

Deci am 19 ani , 1.82m si cam 83KG . Fac sala de 5 ori pe saptamana ( luni-vineri ) si alerg in fiecare zi 1.5-3 km de 2 saptamani .Incerc sa slabesc in zona abdominala si in acelasi timp sa pun si masa apoi sa incep definire :P ( deja am pretentii ) :P. Vreau sa stiu cam ce alimentatie ar trebui sa am . Daca puteti sa spuneti ca pentru copii adica la ora x masa consta in la ora y sa.m.d pana la cele 6 mese care se recomanda zilnic pt culturisti ( sau cum zice GMods 3 mese si 3 suplimente )

Multumesc Anticipat

Stima,
teroare

Edited by teroare, 17 May 2010 - 23:11.


#22
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 13.08.2006
supa de fasole din boabe albe ingrase?
am inteles ca e foarte buna de consumat(si nu ma refer doar la gust),pt proprietatile ce le are,dar nu stiu daca e ok sa mancam aproape zilnic...

#23
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Nici o mancare nu e ok sa o mananci zilnic. Nu ingrasa atata timp cat e supa.

#24
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010
Salut, am 1.76, 63 kg, 15 ani. Am putina burta, si putina grasime pe picioare. Merg la sala de vreo 6 luni, dar nu pentru slabit. Nu as vrea sa am un abdomen cu patratele, vreau doar sa scap de grasimea din zona abdominala si a picioarelor. Ce mi-ati recomanda? Cate mese pe zi si ce sa contina acestea?

#25
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Sa scapi doar din 2 zone nu se poate. Ce alimentatie ai? Ce suplimente iei?

Edited by GlobalMods, 20 May 2010 - 08:49.


#26
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010
Mananc mancare fara grasimi, beau lapte cu 0.1 % grasime. Dimineata la 7-8 mananc niste cereale Fitness, pe la ora 10-11 mananc un sandwich cu cascaval si niste sunca de Praga, la ora 2 mananc mancare gatita (cartofi fierti cu carne slaba), pe la ora 6-7 mananc niste branza(tot asa, cumparam cat de slaba se poate) cu niste icre, vreo 2 felii de parizer si salata.
Nu iau nici un supliment inca, dar o sa-mi iau Milk&Egg.

#27
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010
deci, dimineata mananci carbohidrati, la 10-11 mananci carbohidrati cu grasimi. la ora 2 mananci carbohidrati si carne si la ora 6-7 mananci alea cu paine probabil adica alti carbohidrati. Asa vrei tu sa slabesti?

#28
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Watami zice sa renunti la mezeluri(mai ales parizer & shit) si la cartofi.

#29
asus512

asus512

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 08.10.2006
am urmatorul caz : acum vreo 2 luni aveam 117 kg la 1,83 kg si la analizele facute am iesit rau tare la colesterol...nu ma omoram nici inainte cu mezelurile sau smantana ori carnea de porc insa a mai trebuit sa tai si altele...in doua luni am dat jos 10 kg ( fara paine, fara cascaval, etc )...ca suplimente am luat si iau orice exista pe piata...am o singura intrebare : ca sa arati jupuit ca un iepure ( cum arata culturistii inainte de concurs ) care e secretul ? Ce mananca oamenii astia inainte de a intra pe podium ?

#30
bd_vr

bd_vr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 20.03.2008
Steroizi.

Quote

Ce mananca oamenii astia inainte de a intra pe podium ?
Trebuia sa intrebi ce nu mananca.

Edited by bd_vr, 20 May 2010 - 16:18.


#31
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Branza de vaci, salate. Fiecare are secretul lui. Se ajuta foarte mult de fatburnere si de volumizatoare(pompatoare) musculare. Si bineinteles, inainte regim alimentar cam ~6luni de zile, si antrenament specific.
@bd_vr,
Mai putini, ca se fac teste antidopping. Si nu toti au "rabdare" sa-l triseze.

Edited by GlobalMods, 20 May 2010 - 16:19.


#32
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010

View Postasus512, on 20th May 2010, 17:08, said:

am urmatorul caz : acum vreo 2 luni aveam 117 kg la 1,83 kg si la analizele facute am iesit rau tare la colesterol...nu ma omoram nici inainte cu mezelurile sau smantana ori carnea de porc insa a mai trebuit sa tai si altele...in doua luni am dat jos 10 kg ( fara paine, fara cascaval, etc )...ca suplimente am luat si iau orice exista pe piata...am o singura intrebare : ca sa arati jupuit ca un iepure ( cum arata culturistii inainte de concurs ) care e secretul ? Ce mananca oamenii astia inainte de a intra pe podium ?

T3/HGH/Winstrol/Diuretice

#33
rareshok

rareshok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 10.05.2010
Salutare! Am 17 ani vreo 1,73-1,74 inaltime si 75 kg..ptoblema mea este ca vreau f mult sa mai slabesc in special in zona taliei pt ca talie mea se duce undeva la 93 de cm ceea ce e f mult..as vrea sa imi recomandati un program de alimentatie nu foarte greu de urmat si adaptat exact la ceea ce va cer eu..slabit in special in zona taliei...Va multumesc!

#34
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005
Dupa parerea mea nu este o problema serioasa, cea cu slabitul. Cu cele 75 de kg ale tale te situezi undeva la limita superioara de normalitate in ceea ce priveste greutatea, la inaltimea specificata. In schimb la ce te referi cand zici ca nu ai o conditie fizica prea buna ? Ai cumva bicicleta sau poti cere imprumut de la cineva ? Este un sport extraordinat de bun. Ai putea sa o folosesti cat mai des. Mananca normal dar variat ... este vara, da-i cu legume si mai ales fructe. Niciodata nu manca pana la refuz, ridica-te de la masa simtind ca ai mai fi gustat inca ceva ... dar las-o pentru urmatoarea masa. mesteca mancarea bine inainte sa o inghiti si in nici un caz nu manca in graba, acorda-ti 20-30 de minute fiecarei mese. Dimineaza mananca ceva mai consistent si relativ devreme, nu la 5 dar nici la 11. Mergi la fotbal cu baietii, la tenis de masa sau de camp, la strand daca stii sa innoti. Daca nu stii, propune-ti pentru vacanta asta de vara sa inveti.

Lasa painea altora, nu este obligatoriu sa mananci paine si incearca sa te obisnuiesti fara. De asemenea lasa deoparte orice inseamna patiserie, fornetii, etc.

#35
rareshok

rareshok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 10.05.2010
Am bicicleta..sigur ca da..si mi-am propus ca dupa ce mananc  seara  sa fac vreo 5 km cu ea...ceva sfaturi pt masa de seara?

#36
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006
Urmeaza o dieta low-carb si fa exercitii cardio (30-60 de minute). Kilometrii nu sunt importanti, ci timpul.


View Postvladut_v, on 1st June 2010, 17:38, said:

este vara, da-i cu legume si mai ales fructe. Niciodata nu manca pana la refuz, ridica-te de la masa simtind ca ai mai fi gustat inca ceva ... dar las-o pentru urmatoarea masa. mesteca mancarea bine inainte sa o inghiti si in nici un caz nu manca in graba, acorda-ti 20-30 de minute fiecarei mese. Dimineaza mananca ceva mai consistent si relativ devreme, nu la 5 dar nici la 11.
Excesul de fructe nu este recomandat intr-o dieta de slabire, iar orele spuse de tine sunt irelevante din moment ce nu a spus cate ore doarme si in ce interval.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate