Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Intrebari/Pareri despre suplimente

- - - - -
  • Please log in to reply
460 replies to this topic

#325
S.G

S.G

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 09.03.2007
Ce pot sa zic eu... e sa cam fugi de firma pronutrition :) iti recomand mai bine de la weider... e putin mai scump dar si mai bun :P

#326
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009
De 3 zile am inceput sa iau Animal Cuts. Toate bune si frumoase doar ca in prima zi am luat si noaptea cand dormeam m-am trezit cu o durere de ficat. Acum am mai luat si astea 2 zile si nu am mai avut nimic. Se poate sa fi afectat cumva animal cuts ca nu era obisnuit organismul?

#327
Bogdanel17

Bogdanel17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.09.2011
As avea si eu o intrebare in legatura cu acest produs http://www.redis.ro/...1-milk-egg.html . Este bun de ceva, sau contine doar multa dextroza ?
Thanks xD

#328
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,714
  • Înscris: 06.07.2005
nutzu2009, esti in offtopic rau de tot, nu stiu ce cauti pe aici. Iti recomand aria Agricultura

View PostS.G, on 24th August 2011, 10:25, said:

Ce pot sa zic eu... e sa cam fugi de firma pronutrition :) iti recomand mai bine de la weider... e putin mai scump dar si mai bun :P

Sa fuga de pronutrition ? Argumenteaza. Eu sunt foarte multumit de produsele lor. Evident ca daca aveam mai multi bani luam suplimente mult mai scumpe, dar cele de la pronutrition sunt "best bang for the buck", ca sa zic asa.


View Postcostysmart, on 20th August 2011, 20:14, said:

m-am reorientat catre pro whey de la PN. ce parere aveti despre el dpdv calitativ?
ms de raspuns.

E bun,dar nu la gust. Daca nu planuiesti sa-l iei cu lapte o sa ti se faca scarba de el, de la prima gustare. Indiferent de aroma.
Vad ca ai scris ceva mai sus de redis, deci ma gandesc ca nu vrei sa daci nici prea multi bani. Daca esti ecto, iti recomand GFX

EDIT: Bogdanel17,daca vrei redis, trebuie sa ai stomacul tare. Eu nu l-am avut.

Edited by vimann, 03 September 2011 - 21:24.


#329
Bogdanel17

Bogdanel17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.09.2011

View Postvimann, on 3rd September 2011, 22:23, said:

E bun,dar nu la gust. Daca nu planuiesti sa-l iei cu lapte o sa ti se faca scarba de el, de la prima gustare. Indiferent de aroma.
Vad ca ai scris ceva mai sus de redis, deci ma gandesc ca nu vrei sa daci nici prea multi bani. Daca esti ecto, iti recomand GFX

EDIT: Bogdanel17,daca vrei redis, trebuie sa ai stomacul tare. Eu nu l-am avut.

Nu stiu ce sunt, probabil sunt o combinatie intre endomorf si mezomorf ( am picioarele mai mari ).
Uite o poza aici ( click me )
Faza e ca eu nu am mai luat nicio proteina pana acuma, cu toate ca am una acasa: 100% Whey Protein Proffesional. Vara asta am facut pauza, ca am avut probleme cu incheietura, si inca mai am. Dar din toamna de acuma, ma apuc iarasi de sala, si aveam de gand sa imi iau vreo 50 de batoane proteice ( Protein-R -> Redis ) + proteina aia care o am + inca o proteina care sa o iau dupa ce termin batoanele + proteina mea.

#330
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009
Nici eu nu recomand redis...decat daca ai epuizat celelalte variante..stii vorba aia...cat dai atata face

#331
Bogdanel17

Bogdanel17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.09.2011
Si atunci ce-mi mi-ati recomanda ? Eu as prefera ceva cu mai multa proteina si mai putini carbo ...

#332
Linxy

Linxy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 21.02.2008
Buna ziua!
Sunt foarte multe informatii pe aici incat mi-ar lua foarte mult timp sa ma lamuresc....asa ca o sa apelez ajutorul vostru.
Nu am mai facut niciodata antrenament la sala de forta, dar sunt hotarat sa ma apuc. Nu prea stiu cum sta treaba cu antrenamentele nici cu suplimentele si deci orice informatie mi-ar fi de folos. Nu cer de la voi totul mura in gura, o sa ma mai documentez si eu pe net....
Am 28 ani, 1.90m, si 105 kg si bineinteles vreau sa fac si eu"brate groase si piept mare"...Sunt obisnuit cu sportul si cu efortul fizic, o sa ma antrenez dupaamiaza sau seara."
Deci cu ce sa incep...cu haltere, gantere si proteine nu?   :P
Multumesc!

Edited by Linxy, 07 September 2011 - 13:13.


#333
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Nu, cu un stil de viata sanatos. Degeaba mergi la sala, daca acas te indopi cu hamburgher, cipsuri si bere pana la 5 dimineata.

#334
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
ce parere aveti despre produsele celor de la scitec? in special despre mass 20

#335
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011

View Postmr_alexino, on 4th September 2011, 09:29, said:

Nici eu nu recomand redis...decat daca ai epuizat celelalte variante..stii vorba aia...cat dai atata face

Daca nu iti merge tie, nu inseamna ca nu merge la altcineva... pana nu incearca ;)


View Postdygey, on 20th August 2011, 01:18, said:

prietene, in ziua de azi nici apa chioara nu mai e naturala. asta cu naturalul e pur marketing.
ce imi place la voi e faptul ca vreti sa schimbati felul in care aratati, chestie indusa in capul oamenilor prin metode  de manipulare evidente.
nu fac aici teoria conspiratiei, ca n-are rost, evidentiez doar scopul: scosul de bani pe abonamente la sala si diverse chestii de bagat in tine.

la 105 kg ale mele, eu ce-ar trebui sa fac? iti spun eu, nimic. miscare in aer liber, mancat si baut bine ca doar nu traiesc de doua ori si nici un stres.
si nici de femei n-am dus si nu duc lipsa, chiar daca nu am "brandu'" si patratelele de rigoare.
bunica mea avea o vorba: "maica, sa te duci unde-ai mai fost, sa mananci ce-ai mai mancat, sa vorbesti ce-ai mai vorbit si sa te caci numai cand e cazul".
concluzia? mare dreptate a avut.


asa-i, tine-o tot asa ca ii bine  :thumbdown:

#336
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009
Pentru cei care cereti relatii despre produsele REDIS ... nici sa nu va ganditi la aceste scarbosenii ! Sunt niste prafuri ieftine al caror principal efect este constiparea pe termen lung ! Nu va amagiti aiurea, ce calitate poate sa aiba o proteina la 40 lei / kg, cand cea de calitate medie sare de 100 lei ? Mai bine ma las de suplimente decat sa mai apelez vreodata la REDIS !

#337
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View PostImDrunk, on 11th September 2011, 19:39, said:

ce parere aveti despre produsele celor de la scitec? in special despre mass 20

nimeni nimic?:(

#338
_Orpheus

_Orpheus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 24.03.2011
ImDrunk - eu am o parere buna despre produsele lor. Intai a fost facuta citind un alt forum, unde mai multi utilizatori o considera firma cu cel mai bun raport pret/calitate. Apoi am testat personal. Nu produsul dorit de tine, ci volumass 35. Comparativ de exeplu cu GFX de la Pronutrition (pe asta l-am mai folosit si este destul de cunoscut), are proteina cu absorbtie mult mai rapida (adica dupa 10 minute de la consumarea unei portii, imi era foame si puteam manca altceva, in timp ce dupa GFX eram satul si nu puteam manca nimic mai bine de o ora) si se dizolva mai bine in apa. Un dezavantaj al produselor lor (cele care nu au in denumire Professional) este ca sunt indulcite cu aspartam.

#339
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011

View Postatc, on 16th September 2011, 21:45, said:

Pentru cei care cereti relatii despre produsele REDIS ... nici sa nu va ganditi la aceste scarbosenii ! Sunt niste prafuri ieftine al caror principal efect este constiparea pe termen lung ! Nu va amagiti aiurea, ce calitate poate sa aiba o proteina la 40 lei / kg, cand cea de calitate medie sare de 100 lei ? Mai bine ma las de suplimente decat sa mai apelez vreodata la REDIS !


Interesant... desi am consumat aproape un an suplimente de la Redis, nu sunt nici constipat, am iesit si bine ca raport calitate/pret si pot sa spun ca m-am si dezvoltat atat cat s-a putut, avand in vedere nu prea am o alimentatie "ca la carte".
In concluzie: te poti lasa de suplimente...

#340
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View Post_Orpheus, on 19th September 2011, 11:54, said:

ImDrunk - eu am o parere buna despre produsele lor. Intai a fost facuta citind un alt forum, unde mai multi utilizatori o considera firma cu cel mai bun raport pret/calitate. Apoi am testat personal. Nu produsul dorit de tine, ci volumass 35. Comparativ de exeplu cu GFX de la Pronutrition (pe asta l-am mai folosit si este destul de cunoscut), are proteina cu absorbtie mult mai rapida (adica dupa 10 minute de la consumarea unei portii, imi era foame si puteam manca altceva, in timp ce dupa GFX eram satul si nu puteam manca nimic mai bine de o ora) si se dizolva mai bine in apa. Un dezavantaj al produselor lor (cele care nu au in denumire Professional) este ca sunt indulcite cu aspartam.


Am auzit si eu ca volumass 35 ar fi foarte bun, dar cum eu sunt incepator nu vreau sa bag prea multi bani chiar din prima zi ca sa zic asa, am sa fac 2-3 luni cu mass20 si dupaia vad eu ce si cum.
Mersi pentru raspuns

#341
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009

View Postposteg, on 19th September 2011, 17:26, said:

Interesant... desi am consumat aproape un an suplimente de la Redis, nu sunt nici constipat, am iesit si bine ca raport calitate/pret si pot sa spun ca m-am si dezvoltat atat cat s-a putut, avand in vedere nu prea am o alimentatie "ca la carte".
In concluzie: te poti lasa de suplimente...


Recomandarea am facut-o celor care vreo intradevar vor sa puna ceva masa musculara daca tot transpira din greu pe la sala. Pentru cei fara alimentatie "a la carte", care merg pe la sala doar sa-si suga burta in fata fetelor si fac 2-3 exercitii pe antrenament dar si alea in timp ce fac combinatii la telefon, este buna Redis si la fel de buna ca si faina amestecata cu apa.  Apropo nu ai incercat si "weyder" ?

#342
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

View Postposteg, on 19th September 2011, 17:26, said:

Interesant... desi am consumat aproape un an suplimente de la Redis, nu sunt nici constipat, am iesit si bine ca raport calitate/pret si pot sa spun ca m-am si dezvoltat atat cat s-a putut, avand in vedere nu prea am o alimentatie "ca la carte".
In concluzie: te poti lasa de suplimente...
Indoi-m-as si n-am cui! ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate