Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Vitamine, minerale, aminoacizi

- - - - -
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#73
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Poti sa le iei linistit.

#74
balzack

balzack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.07.2008
Nu sunt mare expert in nutritie si nici n-am vazut vreun bonlav de cancer din cauza vitaminelor, suplimentele sunt gandite, asa cum le zice si numele, sa suplimenteze, asa ca ganditiva ca ficatul proceseaza, de doua sau poate chiar de mai multe ori, substantele care le proceseaza in mod normal in cantitati normale. La fel si inima supusa efortului impinge mai repede sangele in organism, si rinichi etc, etc. Aceste lucruri inseamna o fortare a intregului organism, insa nu spun ca nu e buna pentru ca organismul are capacitatea de a se adapta. Secretul e sa nu exageram cu dozele recomandate de producatorul suplimentelor. Trebuie avut in vedere tot timpul ca luand suplimente trebuie sa renunti la anumite lucruri ( cum ar fi alcoolul - care iti poate face ficatul praf luat cu animal pak de exemplu).In ceea ce priveste proteinele si aminoacizii grija mare pentru ca luate in cantitati mari nu pot fi procesate si sunt transformate in amoniac foarte toxic !!!

#75
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010
Salut! Cineva mi-a recomandat sa iau double x de la nutrilite. Ce parere aveti? Am 15 ani, 1.77, 65 kg, fac sala de vreo 7 luni.

#76
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
E ok. E supliment alimentar, deci e bun si pentru cei mai putini sportivi.

#77
cata14933

cata14933

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.08.2010
sal....am 17 ani, 1:90 si 78 d kg,si am vorbit si merg la sala intr-o saptamana.imi puteti spune si mie daca e indicat sa iau proteine.si daca are cineva un program ar fi si mai bine..asa pentru un incepator.si trebuie sa mentionez ca ma pot duce in fiecare zi la sala cate 1:30 min mai putin sambata si duminica....ce program imi indicati...si ce proteine sa iau si cum sa le iau...ms  mult...as fi recunoscator daca ma puteti ajuta..

#78
bd_vr

bd_vr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 20.03.2008
Daca tot ai postat in thread-ul "Vitamine si minerale..." ar trebui sa incepi cu un complex de vitamine si minerale (ex: Animal Pak, ADAM, Daily Vits, Vitabolic).

Nu intotdeauna mai mult inseamna mai bine, mai ales in culturism. Daca tu o sa stai la sala 1,5 ore nu inseamna ca o sa-ti creasca de 2 ori mai multi muschi decat unuia care sta la sala 45 de minute. Acelasi lucru se aplica si cu numarul de zile alocate saptamanal pentru sala.

Pana sa-ti faci un program invata sa executi corect exercitiile. Daca sala dispune de aparate pentru diferite grupe musculare, poti incepe de acolo pentru ca miscarile pe care o sa le executi o sa aiba o traiectorie corecta si e mai greu sa te accidentezi lucrand la aparate.

Edited by bd_vr, 18 August 2010 - 05:28.


#79
SuntDisperatPFf

SuntDisperatPFf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 27.02.2009
Am unele dureri la oase/articulatii cand fac biceps, si-am inteles ca solutia ar fi sa iau vitamine si minerale.
ceva sugestii ?
vitaminele efervescente sunt ok ?

#80
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Indicat ar fii sa iei BodyFlex sau AnimalFlex. Acestea sunt pentru incheieturi si articulatii.

#81
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010
Salut! Ce spuneti de Power Mins de la xxxxxxx? Sppune sa iau intre 2-4 pastile pe zi. Eu iau 3, dar nu stiu cand sa le iau, inainte de masa sau dupa masa? Sunt bune pentru mine? (Merg la sala de vreo 8 luni)

#82
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Aici cica spune cum se administreaza. Dar vazand ca e produs naturist, si la cate spun ei ca e bun, ma indoiesc sa ai rezultate cu el.

#83
SuntDisperatPFf

SuntDisperatPFf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 27.02.2009
Dymatize Super Amino 4800. ce parere aveti despre aminoacizii astia ?

#84
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Sunt ok dupa parerea mea. :)

Edited by GlobalMods, 28 September 2010 - 17:14.


#85
ciumpalak

ciumpalak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 26.09.2006
e ok daca iau multivitamine 10 zile, apoi 10 pauza si tot asa ? nu animalpack sau alte chesti puternice, acum de ex am daily formula

Edited by ciumpalak, 11 October 2010 - 20:51.


#86
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Da' de ce sa iei pauza? Nu te afecteaza cu nimic ca le iei in fiecare zi.

#87
ciumpalak

ciumpalak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 26.09.2006
pai iau un gainer zi de zi, care contine si: (acid ascorbic, biotina, d-alfa tocoferil succinat, zinc chelat cu aminoacizi, vitamina A palmitat, niacinamida, molibden chelat, kelp, pantotenat de calciu, slenometionina, cupru chelat, acid folic, piridoxina, tiamina, riboflavina, cianocobalamina, crom polinicotinat  

...si de aia ma gandeam sa iau pauza.... sau merg impreuna fara probleme ?

Edited by ciumpalak, 12 October 2010 - 07:13.


#88
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
N-au nimic.

#89
teodor_001

teodor_001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 09.08.2007

View PostGlobalMods, on 13th February 2010, 11:40, said:

Aminoacizii nu ajuta la slabire. Ajuta la crestere doar prin timularea hormonilor, iar pentru cresterea masei musculara, se descompun in lanturi de aminoacizi.
Recomandarea mea e Amino2700 de la Universal.

le iau cum scrie pe cutie sau ai o recomandare anume?
doar in zilele de antrenament sau in ficare zi?

Edited by teodor_001, 18 October 2010 - 20:37.


#90
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
In fiecare zi, dimineata, inainte de antrenament si seara.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate