Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Vitamine, minerale, aminoacizi

- - - - -
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#109
razvanraul95

razvanraul95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 31.01.2011
Buna,ce parere aveti despre suplimentu Taurine de la Pro nutrition??
ati folosit?
cu ce ajuta?

#110
AzulBalkan

AzulBalkan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.05.2011
Mda interesant subictul dar nimic concludent ....Va rog sa explicati mai clar sunt produsele de la ANIMAL PAK cele mai bune de pe piata ??? VA multumesc.....

#111
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009

 AzulBalkan, on 31st May 2011, 15:53, said:

Mda interesant subictul dar nimic concludent ....Va rog sa explicati mai clar sunt produsele de la ANIMAL PAK cele mai bune de pe piata ??? VA multumesc.....

DA, produsele ANIMAL sunt cele mai bune de pe piata, sunt 6 pagini de discutie ce ar trebui sa te convinga ! PAK este un produs din gama ANIMAL, nu exista mai multe "produse de la ANIMAL PAK" !  :blush:

#112
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
-Animal Nitro care costa dublu decat Amino 9 Essentials de la Now ,
-Animal Omega care costa cat costa si mai e property blends ,  
-Animal Pak , intradevar este cel mai complet dar sa ne uitam la ingrediente si sa vedem ca magneziu si zincu sunt sub de oxizi ,  vitamina D  intr-o doza de tot rasul ,numai zic de aminoacizii care sunt acolo in niste cantittati infime , practic doar sa-ti ia ochii
-Animal Flex foarte buna , n-am ce zice
Imi e sila sa scriu de toate.
Avantaj e ca majoritatea  vin sub forma de pakuri , un fel de all inclusiv  :peacefingers:

Edited by badsica, 10 October 2011 - 23:12.


#113
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009

 badsica, on 11th October 2011, 00:12, said:

-Animal Nitro care costa dublu decat Amino 9 Essentials de la Now ,
-Animal Omega care costa cat costa si mai e property blends ,  
-Animal Pak , intradevar este cel mai complet dar sa ne uitam la ingrediente si sa vedem ca magneziu si zincu sunt sub de oxizi ,  vitamina D  intr-o doza de tot rasul ,numai zic de aminoacizii care sunt acolo in niste cantittati infime , practic doar sa-ti ia ochii
-Animal Flex foarte buna , n-am ce zice
Imi e sila sa scriu de toate.
Avantaj e ca majoritatea  vin sub forma de pakuri , un fel de all inclusiv  :peacefingers:


... sa fim seriosi, in majoritatea cazurilor ce este scris pe prospect este departe de ceea ce ai in cutie. Hai sa discutam despre efecte nu despre diferente de pret. Animal Nitro este dublu la pret fata produslul Now insa ca efect este de 3 ori mai bun. Cumpara REDIS ca este cel mai ieftin si, sunt convins, ca daca vorbesti cu ei iti vor trece pe prospect si ce valori vrei tu.  :naughty:   Insa vei avea parte de efect cam de cati bani ai dat !

#114
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

 atc, on 13th October 2011, 10:53, said:

... sa fim seriosi, in majoritatea cazurilor ce este scris pe prospect este departe de ceea ce ai in cutie.
Hai sa discutam despre efecte nu despre diferente de pret. Animal Nitro este dublu la pret fata produslul Now insa ca efect este de 3 ori mai bun. Cumpara REDIS ca este cel mai ieftin si, sunt convins, ca daca vorbesti cu ei iti vor trece pe prospect si ce valori vrei tu.  :naughty:   Insa vei avea parte de efect cam de cati bani ai dat !


Sti ce insemna proprietary blend ?
Ce asteptari sa avem de la niste plicuri cu aminoacizi liberi , si mai ales de la astia cu efect triplu ?
Ce treaba are Redis cu suplimentele nutritive serioase?  :rolleyes:

#115
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009
Orice brand care se respecta are in componenta produselor sale un "proprietary blend" ( o reteta a proprietarului cum ar zice Pruteanu   :naughty:  )  ceea cel face intr-un fel unic fata de produsele similare ale altor producatori. E valabil si pentru produse alimentare si pentru sucuri, si pentru bauturi alcoolice si pentru carnatii de Plescoi, si pentru salamul de Sibiu, etc. Insa nu are nici o relevanta pentru discutia noastra.

De exemplu, pe cel care a pus intrebarea daca Animal Pump, pompeaza muschii de toti banii il intereseaza parerea cuiva care a folosit acel produs si daca efectele sale sunt acestea, nicidecum nu-l intereseaza daca aminoacizii sunt liberi sau daca produsul are in componenta proprietary blend. Daca ai impresia ca te adresezi unui public elevat in aula Universitatii de Medicina, atunci ai gresit adresa.

Si sincer nici pe mine nu ma intereseaza cat de liber aste acel aminoacid, atata timp cat produsul aduce efectul scontat !

In acest topic asteptam parerea celor care au folosit respectivele suplimente, nicidecum parerea celor care au citit despre ele !  :thumbdown:

Edited by atc, 16 October 2011 - 13:08.


#116
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

 atc, on 16th October 2011, 14:05, said:

Orice brand care se respecta are in componenta produselor sale un "proprietary blend" ( o reteta a proprietarului cum ar zice Pruteanu   :naughty:  )  ceea cel face intr-un fel unic fata de produsele similare ale altor producatori. E valabil si pentru produse alimentare si pentru sucuri, si pentru bauturi alcoolice si pentru carnatii de Plescoi, si pentru salamul de Sibiu, etc. Insa nu are nici o relevanta pentru discutia noastra.

De exemplu, pe cel care a pus intrebarea daca Animal Pump, pompeaza muschii de toti banii il intereseaza parerea cuiva care a folosit acel produs si daca efectele sale sunt acestea, nicidecum nu-l intereseaza daca aminoacizii sunt liberi sau daca produsul are in componenta proprietary blend. Daca ai impresia ca te adresezi unui public elevat in aula Universitatii de Medicina, atunci ai gresit adresa.

Si sincer nici pe mine nu ma intereseaza cat de liber aste acel aminoacid, atata timp cat produsul aduce efectul scontat !

In acest topic asteptam parerea celor care au folosit respectivele suplimente, nicidecum parerea celor care au citit despre ele !  :thumbdown:

Din nou , HABAR NU AI DESPRE CE VORBESTI.
Nu sti ce insemna Proprietary blend , nu sti ce-s aia aminoacizi , ce efecte triple au , zici ca un WG provoaca dereglari hormonale , nu te intereseaza sa te informezi corect , IN SCHIMB  dai sfaturi la toti. :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

#117
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009
Pai daca tot te dai academician explica ce inseamna proprietary blend, nu ne lasa neterminati !

#118
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Eu vad ca esti cat se poate de derminat.
N-am ce sa discut cu tine , asta e ultimul replay la posturile tale , intre timp poti incerca sa extragi mineralele , aminoacizii si hormonii (iti faci sustanon din ei) din urina.

Sanatate si virtute!

#119
mihai_94

mihai_94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.02.2009
Salut,

Am 27 de ani 70 de kg si 1,72 cm, fac sala de aproximativ 5 luni  de cateva zile am inceput sa iau DYNAMITE PAK de la PRO NUTRITION, am nevoie de un sfat cu ce as putea sa le combin pentru o calitate mai buna in forta si masa?Cineva mi-a spus ca este mai bun ANIMAL PAK de la REDIS, voi ce credeti?

Multumesc si astept cu nerabdare sfaturile voastre

Edited by mihai_94, 21 March 2012 - 20:54.


#120
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006
Ai putea sa combini acele "proteine" cu niste PROTEINE, din zer de exemplu sa le ei dupa antrenament si dimineata la trezire si de cate ori mai este nevoie pentru a asigura necesarul corpului tau de proteine pe zi.
Da. Este mai bun Animal Pak de la UNIVERSAL, Redis doar comercializeaza produsul, ei si altii.

#121
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006
Creatina monohidrata de la Creapure. Vezi de la Optimum Nutrition sau Dynamize.

#122
mihai_94

mihai_94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.02.2009

 Rayden3000, on 21st March 2012, 22:33, said:

Ai putea sa combini acele "proteine" cu niste PROTEINE, din zer de exemplu sa le ei dupa antrenament si dimineata la trezire si de cate ori mai este nevoie pentru a asigura necesarul corpului tau de proteine pe zi.
Da. Este mai bun Animal Pak de la UNIVERSAL, Redis doar comercializeaza produsul, ei si altii.

Dynamite Pak este acelasi lucru cu Animal Pak?.....mie asa mi-a zis baiatul de la ProNutrition sau doar a vrut sa-si vanda marfa?

#123
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ce dracu iti vinde ala?

Astea nu-s Proteine, ci vitamine si minerale, pe care le pierzi prin efort si transpiratie si trebuie sa le bagi inapoi.

Nu te ajuta cu masa musculara.

Animal Pak sunt lideri doar de vreo 25 de ani, de ceilalti n-am auzit, ii poti evita. Numele "contrafacut", derivat din animal pak nu inspira incredere oricum, plus ca e inexistent pe site-uri straine.

Edited by don_dannielo, 22 March 2012 - 16:32.


#124
mihai_94

mihai_94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.02.2009

 don_dannielo, on 22nd March 2012, 16:23, said:

Ce dracu iti vinde ala?

Astea nu-s Proteine, ci vitamine si minerale, pe care le pierzi prin efort si transpiratie si trebuie sa le bagi inapoi.

Nu te ajuta cu masa musculara.

Animal Pak sunt lideri doar de vreo 25 de ani, de ceilalti n-am auzit, ii poti evita. Numele "contrafacut", derivat din animal pak nu inspira incredere oricum, plus ca e inexistent pe site-uri straine.

Am apucat deja sa iau:(.....dupa ce termin cutia o sa imi cumpar Animal Pak.....si pe langa ce as mai putea baga?

Mersi pentru sfat

#125
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Proteina normala, din zer (whey protein) cum s-a mai zis, din care sa-ti faci shake-uri.

Ca si marci, sunt multe, trebuie incercat si vazut care-ti place la gust.

Edited by don_dannielo, 22 March 2012 - 20:55.


#126
george94dab

george94dab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 17.07.2008
Va salut de curand am terminat 2 tuburi de aminoacizi Dymatize 2200 si ON BCAA 1000 Caps(mai am cateva din ele)
Intrebarea mea ce as putea gasi in 80 lei si ceva mai concentrat ? Daca mi-ar ajunge ~1 luna ar fii ideal!
Va multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate