Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Vitamine, minerale, aminoacizi

- - - - -
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#1
calin1985

calin1985

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 18.05.2007
Salut,fac sala de un an de zile,si am auzit de la diferiti prieteni ca animal pack ul este foarte eficient ce parere aveti de el,afecteaza ficatul?Multumesc

#2
Ben Ami

Ben Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 10.12.2004

View Postcalin1985, on May 18 2007, 02:54, said:

Salut,fac sala de un an de zile,si am auzit de la diferiti prieteni ca animal pack ul este foarte eficient ce parere aveti de el,afecteaza ficatul?Multumesc

orice afecteaza orice!
intelegand asertiunea asta o sa-ti dau 3 exemple:
1. frate-miu alerga cam 28 de km/zi (in medie) in unele ierni. era alergator de 3000 obstacole. crede-ma cand iti spun... putini oameni sunt mai sanatosi decat el... imi zicea asa: AS MANCA SI PIETRE, MANCAREA CAINELUI, IARBA SI FRUNZE... daca n-as avea altceva!
2. prietena mea trage de fiare undeva prin sala din Agronomie, la parterul caminului 6. Poate intra in concursuri daca ar vrea... si nu fara sanse... lua un pachetzel la 2 zile... tratament de 20 de zile DA cu restul pana la sfarsitul lunii NU.  3 luni... apoi pauza o luna... si e ok, nu cred ca te tii dupa ea intr-o alergare de 10 km.
3. eu cand luam asa ceva faceam alergare 4 km, incalzire, semigeno 5x50x140kg (sau 6x30x160; 8x10x180) apoi 10x200m (la 26-27 sec) cu pauza mers 200m... (sau 10x300 la 43 sec cu pauza 2.30) si era ok... aveam 65kg si fugeam destul de bine :) [eram in perioada de volum]

daca niste atleti pot sa ia Animal Pack fara sa le afecteze ficatul... cred ca ti-am raspuns la intrebare!

#3
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
Mi-a recomandat un prieten Animal Packu' si iau de vreo 2 saptamani. Pana acuma nu simt ca e afectat nimic, dar cine stie ce-o fi in interior. Oricum are gust nasol rau :puke:

#4
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Bai nu stiu dar multe chestii d-astea am senzatia ca-s placebo.
De ex. am incercat zilele trecute un Red Bull dupa cativa ani de cand n-am mai baut si n-a avut nici un efect.

#5
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

View PostNecronomikon, on May 31 2007, 12:18, said:

Bai nu stiu dar multe chestii d-astea am senzatia ca-s placebo.
De ex. am incercat zilele trecute un Red Bull dupa cativa ani de cand n-am mai baut si n-a avut nici un efect.
LOL. Prietene informeaza-te mai intai despre ce discutam si dupa aia baga-te in discutie. Ce legatura au un RedBull si Animal Pack-ul?!!!  :huh:

#6
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Absolut nici o legatura. Dadeam un exemplu. Sunt destule produse care nu fac ceea ce promit. Nu am zis ca Animal Pak este, am sugerat doar ca ar putea fi :)

#7
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

View PostNecronomikon, on May 31 2007, 16:54, said:

Nu am zis ca Animal Pak este, am sugerat doar ca ar putea fi :)
Ai sugerat gresit :) In plus Red Bull-ul are efect, la mine cel putin :)

#8
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
OK, te cred pe cuvant. Daca tot ai luat asa ceva, poti sa dai niste detalii despre cum functioneaza si concret, ce rezultate ai obtinut, plus antrenament si nutritie?
Din cate am citit despre Animal Pak, ar fi potrivit mai mult pt sportivii de performanta. Mi-e teama ca pt unul ca mine care trage de 3 ori pe saptamana sa nu fie overkill sau pur si simplu sa nu functioneze.

#9
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
Iau de 2 saptmani. Nu prea pot sa zic care sunt rezultatele, cert e ca ma simt un pic mai bine. Nu e doar pentru sportivi de performanta. Animal Packul contine o groaza de vitamine, minerale si aminoacizi necesari oricui (dar in mod special celor care fac sala). Sportivii de performanta ar trebui sa ia 2 pe zi (1 pliculet contine 11 pastile diferite): http://www.amazon.co...1042497-6693623

#10
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
E bun pretul de pe Amazon. La mine la colt la Vitamin Shoppe e $19 si ceva. Ma bate gandul sa incerc dar nu ma astept la cine stie ce rezultate. Zicea unu' intr-un review ca a inceput sa-i cada parul dupa ce a luat. O fi coincidenta sau manca ala rahat dar sper sa nu fie asa.

#11
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Daca ala de 44 pachete tine 1 luna jumate, pai atunci e destul de buna afacerea tinand cont ca un amator nu are nevoie de mai mult de 1 pachet pe zi.

#12
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Revin cu detalii despre Animal Pak. Am luat zilnic 1 pachet timp de vreo 3 saptamani. Ce pot sa spun... se pare ca are un efect pozitiv.
Iau pachetul cam 30min-1h dupa masa de pranz. Pe ambalaj cica trebuie luat la 30 min dupa masa dinaintea antrenamentului. Pranzul il
termin pe la 12.30 iar antrenamentul il fac pe la 7-8 seara. In fine, nu stiu cat de bine e asta.

Inaintea antrenamentului am aceeasi letargie si lene ca de obicei (deh, numai de efort n-ai chef dupa servici, dar macar am vointa sa
depasesc conditia asta :P).
In schimb in timpul antrenamentului parca am forta si rezistenta mai mare. Fac serii mai multe fara sa obosesc la fel ca inainte.
Aproape simt ca vreau sa rup fiarele alea.

Alt efect pozitiv pare sa fie faptul ca am scazut putin din greutate, iar aici vorbesc de arderea grasimilor. Am senzatia (si nu
cred ca ma insel) ca stratul de grasime s-a subtiat. Am pierdut din greutate cam 1kg.

Nu in ultimul rand parca am digestia mai buna.

Ca efecte negative, in primul rand mirosul si gustul pastilelor sunt infecte rau. La inceput, cand incepeam antrenamentul
ma durea capul (tensiune ridicata de la pastile???) si sunt aproape sigur ca asta era de la Animal Pak pt ca niciodata
nu m-a mai durut capul.

Planuiesc ca dupa cele 44 zile sa nu mai iau, macar temporar. Simt ca pastilele astea-s un pic cam puternice si mi-e teama
sa nu afecteze rinichi/ficat/pancreas ceva.

#13
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View PostNecronomikon, on Jun 21 2007, 00:57, said:

Revin cu detalii despre Animal Pak. Am luat zilnic 1 pachet timp de vreo 3 saptamani. Ce pot sa spun... se pare ca are un efect pozitiv.
Iau pachetul cam 30min-1h dupa masa de pranz. Pe ambalaj cica trebuie luat la 30 min dupa masa dinaintea antrenamentului. Pranzul il
termin pe la 12.30 iar antrenamentul il fac pe la 7-8 seara. In fine, nu stiu cat de bine e asta.

Inaintea antrenamentului am aceeasi letargie si lene ca de obicei (deh, numai de efort n-ai chef dupa servici, dar macar am vointa sa
depasesc conditia asta :P).
In schimb in timpul antrenamentului parca am forta si rezistenta mai mare. Fac serii mai multe fara sa obosesc la fel ca inainte.
Aproape simt ca vreau sa rup fiarele alea.

Alt efect pozitiv pare sa fie faptul ca am scazut putin din greutate, iar aici vorbesc de arderea grasimilor. Am senzatia (si nu
cred ca ma insel) ca stratul de grasime s-a subtiat. Am pierdut din greutate cam 1kg.

Nu in ultimul rand parca am digestia mai buna.

Ca efecte negative, in primul rand mirosul si gustul pastilelor sunt infecte rau. La inceput, cand incepeam antrenamentul
ma durea capul (tensiune ridicata de la pastile???) si sunt aproape sigur ca asta era de la Animal Pak pt ca niciodata
nu m-a mai durut capul.

Planuiesc ca dupa cele 44 zile sa nu mai iau, macar temporar. Simt ca pastilele astea-s un pic cam puternice si mi-e teama
sa nu afecteze rinichi/ficat/pancreas ceva.
vitaminele si mineralele teoretic nu au cum sa afecteze nimik nici la doze imense gen 3000% cum sunt in animal pak unele , doar vitamina A si E in cantitati mari pot dauna, in rest nu.. si animal pakul A si E are in doze relativ mic... eu iau animal pak non stop.. si ma simt f bine de la el, si il mai suplimentez cu magneziu ca animalu contine f putin mg

#14
tweety09

tweety09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.01.2007
Daca consideri ca Animal Pack ar fi prea scump sau prea puternic.. poti incerca Spa Pack... aici vorbim de vitamine si minerale.. nu au cum sa`ti dauneze decat daca sunt luate absolut in exces, dar nu cred ca e cazul.. oricum din alimentatia obisnuita nu ne putem asigura aportul de vitamine si minerale necesar pt o viata sanatoasa, mai ales daca faci si un sport anume.. iar vitaminele si mineralele care nu sunt folosite sunt oricum eliminate prin urina..

#15
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Nu mi se pare scump la cat timp ma tine. Sincer sa fiu tot nu-s 100% convins ca ajuta. Dar o sa aflu dupa ce termin prima cutie si fac o pauza.

#16
ovd.

ovd.

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.10.2006

View PostNecronomikon, on May 31 2007, 21:18, said:

Bai nu stiu dar multe chestii d-astea am senzatia ca-s placebo.
De ex. am incercat zilele trecute un Red Bull dupa cativa ani de cand n-am mai baut si n-a avut nici un efect.


Trebuie sa fii un retardat ca sa bei redbull fara sa fi depus un efort fizic/psihic, crede-ma redbull are efect. :P

#17
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postovd., on Jul 2 2007, 17:56, said:

Trebuie sa fii un retardat ca sa bei redbull fara sa fi depus un efort fizic/psihic, crede-ma redbull are efect. :P
depinde de persoana...daca ajungi sa bei zilnic nu o sa simti nimik ... eu am baut vre-o 6 intr-o zi si n-am simtit nimik deosebit doar ca a tinut de sete

#18
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Tocmai ca nu beau zilnic. Daca beau 3 cutii pe an, e mult. Recent a trebuit sa conduc noaptea mai multe ore si am baut 2 energizante (clone de Red Bull). M-au tinut treaz dar nu suficient, iar efectul disparea cam la 1.30-2 ore. Aveau cam aceleasi ingrediente ca Red Bull si costau aproape la fel de mult asa ca nu erau copii proaste. Mentionez ca nu beau nici cafea, nici cola asa ca nu-s obisnuit cu cafeina.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate