Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

DN 65 Pitesti Craiova

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,915
  • Înscris: 09.12.2004
nu te mai baza ca iti face loc unul ce iti vine din fata pt ca poti pierde pe mina ta daca te bagi; e bine sa depasesti cind ai loc sau cind iti face tirul semnal

#20
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
Pai nu am intrat niciodata asa, doar cand era loc.Eu ma dadeam mai pe stanga pt un timp ca sa vad daca ala din fata ma observa si se da pe banda de urgenta sa-mi faca loc ,insa treaba asta se intampla cand cel ce vine din fata e la o distanta suficienta sa-mi permita retragerea pe banda mea,nu stiu daca m-am facut inteles, insa orbeste asa niciodata nu m-am bagat .

#21
Cumulus

Cumulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 08.01.2010
Banda de urgenta nu e banda de circulatie. Ceea ce faci acolo este periculos si arata cat de rau se circula in tara asta. Daca cel de pe contrasens se sperie si face o prostie?

#22
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
Asta e, cum se circula cum nu se circula eu traiesc in Romania si trebuie sa ma descurc,prea putin ma intereseaza cum se circula afara eu aici circul asa ca ma descurc cum pot.
Pai cum adica sa se sperie , se sperie si intra in mine !?sau nu inteleg ,pai tu iti imaginezi ca merg cu el fata in fata!?,nu , merg in asa fel incat sa incapem cu totii .
Si daca banda de urgenta e folosita si de soferi pt fluidizarea traficului cu ce te incurca? Sau tu vrei sa opresi acolo sa servesti cina?
Am vazut de multe si ori si masini de politie care circula pe banda aia asa ca nu vad care e pb.
Numai bine.
LE: In tara asta rau se circula din cauza soferilor nu a drumurilor, ca doar nu s-or transforma peste noapte in autostrazi;Iar daca ceilalti soferi ar gandi inainte sa faca ceva, nu ar mai fi atatea pe strazi

Edited by Nicu90, 19 January 2010 - 13:16.


#23
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Astazi am fost pe drumul acesta si este in stare foarte buna (comparat cu restul drumurilor nici nu incape comparatie). Doar cateva gropi, nimic important. S-a circulat bine cu toate ca o mana de schumacheri mi-au dat emotii ca trebuie sa opresc sa le adun creierul de pe tarla.
In concluzie, drum excelent, durata 2:00 mers la consum (90-100).

#24
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
Am fost si eu saptamana trecuta pe drumul asta drum intors si a ramas la fel de bun si de placut la condus :D .
Putine drumuri din tara (inafara de transfagarasan care cred ca e visul oricui ii place sa se dea cu masina) sunt in starea Dn65 .
Craiova Ct parcurs in aproape 5 ore la intoarcere (mers noaptea)

#25
Ryco1

Ryco1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 17.09.2007
Iarna asta la traumatizat serios.Pacat,era un drum bun. :huh:

#26
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002

 Ryco1, on 21st February 2010, 11:47, said:

Iarna asta la traumatizat serios.Pacat,era un drum bun. :huh:


Nu stiu de ce ti s-a parut tie traumatizat.
Am trecut pe acolo saptamana trecuta si drumul era foarte bun! Sau mai concret la fel ca inainte sa pice zapezile!
In schimb intrarea in Pitesti, la sensurile alea giratorii... drumul este un dezastru!

Edited by FireEyes, 25 February 2010 - 23:22.


#27
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007

 Ryco1, on 21st February 2010, 11:47, said:

Iarna asta la traumatizat serios.Pacat,era un drum bun. :huh:
Pt mine un drum bun inseamna ca chiar daca are gropi sa le pot ocoli mai in viteza fara sa sa trebuiasca sa reduc de la >100 la 50 .
Ca mai e o groapa ici colo nu ar fi o pb, dar drumu intre Craiova si Pitesti mi s-a parut acum2  sapt in stare identica cu cea de asta vara,adica f buna.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate