Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

La plaja in mai...

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
lexie

lexie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 25.06.2008
...e posibil? Ma gandeam la un sejur combinat 3 zile Lisabona, plus 4 zile de plaja in apropiere, la sfarsitul lui mai. Stie cineva daca e vreme favorabila? O medie a temperaturilor din ultimii ani imi zice ca ar fi cam 20 de grade si nu stiu daca e ok (am inteles ca bate vantul destul de tare?...)

Cred ca trebuia sa postez in forumul dedicat "Lisabonei", dar nu prea mi-a iesit.

Edited by lexie, 13 January 2010 - 09:52.


#2
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
eu consider ca ti-ai singur raspuns cand ai facut referire la media temperaturii din ultimii ani.

crezi ca daca-ti zic eu sau altcineva ca o sa fie superfrumos, asa o sa si fie? nu avem de unde sa stim...

alege singur, asuma-ti chestia asta. daca nu e vreme de plaja poti face alte chestii, nu?

#3
yvonna

yvonna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 29.01.2008

View Postlexie, on 13th January 2010, 09:49, said:

...e posibil? Ma gandeam la un sejur combinat 3 zile Lisabona, plus 4 zile de plaja in apropiere, la sfarsitul lui mai. Stie cineva daca e vreme favorabila? O medie a temperaturilor din ultimii ani imi zice ca ar fi cam 20 de grade si nu stiu daca e ok (am inteles ca bate vantul destul de tare?...)

Cred ca trebuia sa postez in forumul dedicat "Lisabonei", dar nu prea mi-a iesit.
[In zona Lisabonei e mai mereu rece apa... iar in mai slabe  sanse de baie.

#4
iced_earth

iced_earth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 21.07.2009

View Postyvonna, on 13th January 2010, 12:55, said:

[In zona Lisabonei e mai mereu rece apa... iar in mai slabe  sanse de baie.

apa e rece si in august. deh atlanticu de nord. dar sunt atatea de facut in lisboa in afara de plaja..daca te-ai plictisit dupa 3 zile in Lisabona poti sa dai o fuga la Aveiro (si aici e plaja foarte miso) - Venetia Portugaliei, Coimbra, Porto.
Spor

Edited by iced_earth, 13 January 2010 - 13:12.


#5
need_alex

need_alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 03.04.2007

View Postlexie, on 13th January 2010, 09:49, said:

...e posibil? Ma gandeam la un sejur combinat 3 zile Lisabona, plus 4 zile de plaja in apropiere, la sfarsitul lui mai. Stie cineva daca e vreme favorabila? O medie a temperaturilor din ultimii ani imi zice ca ar fi cam 20 de grade si nu stiu daca e ok (am inteles ca bate vantul destul de tare?...)

Cred ca trebuia sa postez in forumul dedicat "Lisabonei", dar nu prea mi-a iesit.

Nu prea te-ai gandit bine, pentru plaja.

Iti recomand Antalya, Turcia media de temperatura in a doua jumatate a lunii, este de 26 C. Si cum anul acesta se anunta a fi unul foarte calduros, cred ca temperaturile vor fi peste 30 de grade.

#6
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Io am facut plaja si baie la Beirut, in Mediterana carevasazica, in aprilie. Apa si vremea au fost excelente. In mai am facut plaja si baie linga Atena (in Aegina), tot pe o vreme si o apa bune. Deci sint zone unde se poate. Dar nu la Atlantic.

#7
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Postabancor, on 13th January 2010, 13:52, said:

Io am facut plaja si baie la Beirut, in Mediterana carevasazica, in aprilie. Apa si vremea au fost excelente. In mai am facut plaja si baie linga Atena (in Aegina), tot pe o vreme si o apa bune. Deci sint zone unde se poate. Dar nu la Atlantic.
Nordul Africii ar mai fi o varianta: Egipt sau chiar Tunisia. Si evident, Madeira, daca te tine portofelul.

#8
lexie

lexie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 25.06.2008
Multumesc tuturor pentu sugestii. Cred ca voi opta pentru Turcia, pana la urma, vad ca si preturile sunt ok in perioada respectiva.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate