Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

BURSA VERDE

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
3349 replies to this topic

#1
raduk

raduk

    Instalatorul de Iași

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,330
  • Înscris: 30.09.2007
Pe acest topic puteți face diverse anunțuri de OFERTARE/CERERE în vederea vînzării/achiziționării/împrumutării/închirierii/schimbului de materiale, echipamente sau scule folosite pe parcursul construirii dispozitivelor de producere a energiei "verde". Topicul are scopul de a vă ajuta să vă optimizați costurile inerente unui astfel de obiectiv. De exemplu, daca în urma execuției mai rămîneți cu produse la care doriți să renunțați pentru un preț competitiv, postați un anunț în acest topic.


ATENȚIE! Reguli obligatorii pentru acest topic:

1. la OFERTARE pot posta EXCLUSIV userii cu minim 100 posturi și cu activitate consistentă pe această arie

2. cei care doresc să oferteze dar nu îndeplinesc condițiile de la pct. 1, să ceară acordul pentru acest lucru printr-un PM trimis unui moderator de pe această arie; postarea se va face NUMAI după primirea acordului

3. pentru CERERI de oferte și pentru ACHIZIȚIE poate posta oricine este interesat

4. puteți cere cît mai multe lămuriri, puteți discuta și chiar negocia referitor la produsele ofertate/cerute aici

5. NU aveți voie să postați nici un fel de date de contact (completați-vă, după disponibilitate și dorință, profilul de user cu localitatea unde domiciliați/lucrați, adresa de e-mail, ID-uri de messenger, postați anunțul și așteptați; cine va fi interesat să finalizeze tranzacția, va contacta ofertantul prin PM sau cu ajutorul datelor de contact pe care le găsește în profilul de user)

6. NU sînt permise recomandări de firme, proiectanți, site-uri, produse sau servicii

7. NU se folosesc nume de firme, proiectanți, site-uri

8. NU sînt permise mesajele de tip UP

9. NU sînt permise actualizări de genul "am scăzut/crescut prețul", "se adaugă bonus un/o ..." etc. mai devreme de 7 zile de la anunț sau de la ultima actualizare

10. dacă, din diverse motive, anunțul postat nu mai este de actualitate, postați cît mai curînd posibil această informare

11. postările off-topic, flame etc. vor fi șterse fără avertizare; se vor aplica sancțiuni pentru recidivă; postările în scop de reclamă vor fi șterse imediat, iar userul va primi ban[/b]



La regulile de mai sus nu uitați să adăugați și REGULAMENTUL FORUMULUI, care rămîne perfect valabil, chiar și în acest topic.

Rog să atenționați (prin RAPORT sau PM) moderatorii acestei arii la ORICE încălcare a regulilor acestui topic sau a regulamentul forumului.



P.S. În scopul îmbunătățirii activității pe acest topic, regulile de mai sus pot fi oricînd modificate, așa că, înainte de a posta, asigurați-vă că nu veți încălca nici una dintre ele.  :peacefingers:

Edited by raduk, 10 January 2010 - 15:29.


#2
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Salut initiativa Moderatorului de a face ceva pentru a impaca si capra si varza.

Mai ales ca exista REGULI  ce vor trebui respectate.

Chiar sunt curios sa vad ce vom avea de impartit (schimbat / comercializat) pe acest forum.

#3
B0B1B2B3

B0B1B2B3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 11.02.2009
salutare. din pacate nu mai pot continua proiectul la generatorul eolian .pentru cei care sunt interesati am 24 magneti n40 60*30*12 , 2 discuri 350 mm grosime 10mm, 2 discuri 375 mm grosime 10 mm, discurile au gaurile date pt. butuc de dacie. 2 butuci de dacie. 9 bobine 2 fire cu. 1.6mm 72 spire. aproximativ 4.5 kg. rasina . ajunge atat pt. generator cat si pt. pale(pt. rezistenta). pt. mai multe detalii si pret pm.

#4
zaitzus

zaitzus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 14.05.2004

View PostB0B1B2B3, on 12th January 2010, 15:19, said:

salutare. din pacate nu mai pot continua proiectul la generatorul eolian .pentru cei care sunt interesati am 24 magneti n40 60*30*12 , 2 discuri 350 mm grosime 10mm, 2 discuri 375 mm grosime 10 mm, discurile au gaurile date pt. butuc de dacie. 2 butuci de dacie. 9 bobine 2 fire cu. 1.6mm 72 spire. aproximativ 4.5 kg. rasina . ajunge atat pt. generator cat si pt. pale(pt. rezistenta).
Ai pm

#5
Insurer

Insurer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 21.02.2002
Am de vanzare 2 discuri de skoda fabia cu diametru 250 cm bune pentru proiecte mici.  

Attached File  N73_550.jpg   491.14K   232 downloadsAttached File  N73_553.jpg   635.65K   213 downloads

Attached File  N73_556.jpg   643.98K   185 downloads

Bucuresti cu posibilitatea de a fi livrate si in tara personal, contact pe PM

#6
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

View PostB0B1B2B3, on 11th January 2010, 20:31, said:

salutare. din pacate nu mai pot continua proiectul la generatorul eolian .pentru cei care sunt interesati am 24 magneti n40 60*30*12 , 2 discuri 350 mm grosime 10mm, 2 discuri 375 mm grosime 10 mm, discurile au gaurile date pt. butuc de dacie. 2 butuci de dacie. 9 bobine 2 fire cu. 1.6mm 72 spire. aproximativ 4.5 kg. rasina . ajunge atat pt. generator cat si pt. pale(pt. rezistenta). pt. mai multe detalii si pret pm.
Mai este de actualitate?

#7
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Pe cine intereseaza sa cumpere 440w fotovoltaic cu 2,5 euro pe w, adica 1100 euro, mai are de vanzare Italianul asta alte 7 panouri. A mai ramas cu 3 panouri de la sunerg Italia 75w fiecare multicristallyne model XP36/125, apoi alte 3 panouri de la d-power Italia 50w fiecare monocristalyne model 82000, si un panou de la solarex Australia policristallyne 65w model SX65U. Se retrage definitiv in Italia si a folosit pana acum panourile la o ferma agricola din Dolj, eu nu mai am bani ,altfel le cumparam eu ,mai ales ca sunt originale si nu naspeturi chinezesti :naughty:

#8
forums

forums

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.05.2009

View PostViorelsolar, on 26th March 2010, 19:24, said:

Pe cine intereseaza sa cumpere 440w fotovoltaic cu 2,5 euro pe w, adica 1100 euro, mai are de vanzare Italianul asta alte 7 panouri. A mai ramas cu 3 panouri de la sunerg Italia 75w fiecare multicristallyne model XP36/125, apoi alte 3 panouri de la d-power Italia 50w fiecare monocristalyne model 82000, si un panou de la solarex Australia policristallyne 65w model SX65U. Se retrage definitiv in Italia si a folosit pana acum panourile la o ferma agricola din Dolj, eu nu mai am bani ,altfel le cumparam eu ,mai ales ca sunt originale si nu naspeturi chinezesti :naughty:


pe mine ma intereseaza, ti-am dat un mesaj privat...

#9
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Salut, este cineva caruia ia ramas doi magneti ca am nevoie de doi magneti ,nu conteaza ce tip de polarizare are , adica pe care din fete are Nord ,Sud? Multumesc!

#10
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Ceva dimensiuni ?

#11
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Ca dimensiuni la magneti sa fie cat mai mari si cu forta mare. Daca ai ceva magneti,  spune-mi ce ai ca dimensiuni si forta de atractie. Multumesc!

#12
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Am ceva magneti disc dar foarte micuti.

Edited by keta, 12 May 2010 - 21:30.


#13
tvr

tvr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 29.06.2008
Buna ziua! Pentru experiente pot oferi gratis 10 magneti cub neodymium 5mm grad ancarcare N42.I-am primit cadou de la firma de la care am cumparat magneti.

#14
tvr

tvr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 29.06.2008
Salut! Am doua discuri Supernova.Le ofer gratis ,bune pentru ancepatori.

#15
junioroo7

junioroo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 01.01.2010
( CA O PARANTEZA  Are cineva plumb pe acasa si nu are ce face cu el si il da ???? )  M-ar interesa cateva kg sa torn ceva.

#16
arcadius

arcadius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,698
  • Înscris: 28.01.2009

View Postjunioroo7, on 26th May 2010, 10:49, said:


poti face rost de plumb de la bateriile auto ,dintro baterie poti sa scoti mai mult de 10kg, inainte de toate scoti tot electrolitul din ea  , o speli bine cu apa pe urma o spargi sii scoti plumbul.bafta

Edited by arcadius, 26 May 2010 - 16:52.


#17
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010

View PostViorelsolar, on 26th March 2010, 19:24, said:

Pe cine intereseaza sa cumpere 440w fotovoltaic cu 2,5 euro pe w, adica 1100 euro, mai are de vanzare Italianul asta alte 7 panouri. A mai ramas cu 3 panouri de la sunerg Italia 75w fiecare multicristallyne model XP36/125, apoi alte 3 panouri de la d-power Italia 50w fiecare monocristalyne model 82000, si un panou de la solarex Australia policristallyne 65w model SX65U. Se retrage definitiv in Italia si a folosit pana acum panourile la o ferma agricola din Dolj, eu nu mai am bani ,altfel le cumparam eu ,mai ales ca sunt originale si nu naspeturi chinezesti :naughty:

  Nu mai este de actualitate,sa vandut tot sistemul. :thumbup:

#18
moshu_59

moshu_59

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.03.2009

View Posttvr, on 13th May 2010, 06:01, said:

Buna ziua! Pentru experiente pot oferi gratis 10 magneti cub neodymium 5mm grad ancarcare N42.I-am primit cadou de la firma de la care am cumparat magneti.

M-ar interesa pe mine, pentru niste experimente, daca mai e de actualitate.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate