Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Idei pt. relansarea economiei romanesti!

- - - - -
  • Please log in to reply
293 replies to this topic

#253
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View PostSeb, on 21st April 2011, 18:22, said:

Am incercat. Nu merge. La nevoie, astia se voteaza singuri. Sau dau o galeata de plastic si imi anuleaza votul.

Atunci nu-i mai baga in seama si axeaza-te pe economic. Sau si acolo te blocheaza ceva sau cineva?

#254
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Nu, totul e perfect in economie. Nici nu stiu de ce s-a mai deschis acest topic.

#255
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View PostSeb, on 21st April 2011, 20:27, said:

Nu, totul e perfect in economie. Nici nu stiu de ce s-a mai deschis acest topic.

Nu am spus ca ar fi perfect, dar daca dincolo (la politic sustii ca nu poti face nimic),
atunci la economic sunt o gramada de facut, alege "una" sau un domeniu care sa-ti placa si "da-i bice",
adica apuca-te si fa treaba serioasa. Sunt destui care stiu numai sa se planga, ba de una, ba de alta.
De ce sa le mai ingrosam si noi randurile?

#256
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Din ciclul: "nu-i mai dau nimic copilului sa manance, pentru ca oricum fumeaza, iar asta ii cauzeaza in dezvoltare"
Nu ne putem opri din lupta, indiferent de ce nivel va fi, sau este clasa politica, functionarii publici, vecinii de bloc sau de serviciu.

Edited by tavktm, 23 April 2011 - 06:34.


#257
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Absolut, voi lupta totdeauna pentru 2 lucruri:
1. binele meu si al familiei mele
2. impotriva marlaniei guvernantilor

#258
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006

View Postoverseas, on 27th April 2011, 16:46, said:

Absolut, voi lupta totdeauna pentru 2 lucruri:
1. binele meu si al familiei mele
2. impotriva marlaniei guvernantilor

Si asta inseamna sa lupti pentru ca USL/PSD sa vina la guvernare ??? Adica inteleg ca si cei de acum gresesc, si sunt si ei nemernici, dar o propaganda gen latrineleTV pentru a-i da jos, in DETRIMENTUL USL nu cred ca este deloc imopriva MARLANIEI GUVERNANTILOR.

Edited by tavktm, 28 April 2011 - 17:52.


#259
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Posttavktm, on 28th April 2011, 18:50, said:

Si asta inseamna sa lupti pentru ca USL/PSD sa vina la guvernare ??? Adica inteleg ca si cei de acum gresesc, si sunt si ei nemernici, dar o propaganda gen latrineleTV pentru a-i da jos, in DETRIMENTUL USL nu cred ca este deloc imopriva MARLANIEI GUVERNANTILOR.
Poate, se referea omul, impotriva oricarora dintre guvernanti, indiferent culoarea politica sau partidul din care fac parte.

#260
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006

View Postpoadol, on 29th April 2011, 08:08, said:

Poate, se referea omul, impotriva oricarora dintre guvernanti, indiferent culoarea politica sau partidul din care fac parte.

Care este logica sa luptin impotriva unui guvern cand stii ce cel care va veni va fi si mai slab, sau ma rog este alcatuit din mai multi fripturisti si demagogi fosti nomenclaturisti !?
Mai bine hai sa luptam ca actualul guvern sa faca treaba mai buna, si sa incercam reducerea coruptiei, influentelor politice etc. Cand om avea o idee de alternativa macar, va promit eu ca dam cu actualii de pamant. Pana atunci insa hai sa gandim coerent macar.

#261
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Posttavktm, on 29th April 2011, 10:06, said:

Care este logica sa luptin impotriva unui guvern cand stii ce cel care va veni va fi si mai slab, sau ma rog este alcatuit din mai multi fripturisti si demagogi fosti nomenclaturisti !?
Mai bine hai sa luptam ca actualul guvern sa faca treaba mai buna, si sa incercam reducerea coruptiei, influentelor politice etc. Cand om avea o idee de alternativa macar, va promit eu ca dam cu actualii de pamant. Pana atunci insa hai sa gandim coerent macar.
Altii poate ca vin cu idei noi, care in practica sa fie mai bune, cu toate ca se poate la fel de bine sa fie prost aplicate sau proaste (ideile). Actualul guvern ne-a aratat si demonstrat practic, ca face treaba buna, dar mai ales pentru o parte a populatiei si pana acum cu rezultate dezastruoase pentru viitor (nu-mi bat joc de ei si nu glumesc).

Edited by poadol, 29 April 2011 - 20:53.


#262
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007

View Posttavktm, on 28th April 2011, 18:50, said:

Si asta inseamna sa lupti pentru ca USL/PSD sa vina la guvernare ??? Adica inteleg ca si cei de acum gresesc, si sunt si ei nemernici, dar o propaganda gen latrineleTV pentru a-i da jos, in DETRIMENTUL USL nu cred ca este deloc imopriva MARLANIEI GUVERNANTILOR.

Dupa indelungi meditatii, ma declar nici de stanga nici de dreapta ci PARLAMENTARIST. Ma doare in basca daca avem rege sau triumvirat  :naughty:  cel mai bun sistem mi se pare cel cu Parlament. Daca PDL sau USL obtin suficiente voturi si fac Parlament unicolor, promit sa nu ma vaiet deloc. Totul e sa ramana un Parlament.

View Postpoadol, on 29th April 2011, 08:08, said:

Poate, se referea omul, impotriva oricarora dintre guvernanti, indiferent culoarea politica sau partidul din care fac parte.

Exact. L-am injurat din greu si pe Tariceanu si pe Nastase, dar pe langa maimutele de acum aia erau economisti de Nobel...

#263
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postoverseas, on 2nd May 2011, 11:10, said:

Exact. L-am injurat din greu si pe Tariceanu si pe Nastase, dar pe langa maimutele de acum aia erau economisti de Nobel...

Vezi ca si astia au facut ce au crezut ca este mai bine. Ca au lovit intr-o parte si s-a crapat in alta, asta-i partea a doua. Poate ar fi trebuit sa explice mai bine, ce vor sa faca.

#264
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Cine dicteaza in Romania:
- Franks ne-a aratat gaura din talpa, dupa care a doua zi (care ati pierdut faza sunteti fazani !) a aparut cu alta pereche de gioarse SH maro-galbui care se asortau superb la costumul negru; sigur ca putem sa facem misto, daca omul nu ar fi dus cu pluta - probabil scepticii asteapta ca Franks sa faca ce a facut seful sau DSK
- DSK gurul suprem FMI a comis-o in forma grava si repetata in pielea goala dupa o menajera, ca sa nu avem dubii ca FMI este o adunatura de psihopati ce executa ordine de distrugere in masa

#265
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Mie mi se pare cam suspecta afacerea asta cu DSK. Nu ca n-as crede ca ar fi posibil sa fie adevarata, dar e greu de crezut ca nu s-ar musamaliza asa ceva la nivelul respectiv de influenta. Poate l-au lucrat ca sa-l elimine. Era contracandidatul lui Bula (aka Sarkozy), mai venise si cu niste declaratii atipice pentru cineva la putere, cum ca lumea e in pragul unei crize alimentare.

#266
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Se pare ca e recidiva !
EU unul, la cum arata si se comporta Franks, consider ca isprava lui DSK e ceva normal la unul care e seful lui Franks.

O intrebare: daca s-ar intampla asa ceva in RO, ce politai l-ar aresta pe Isarescu ?!

#267
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postoverseas, on 16th May 2011, 11:27, said:

Se pare ca e recidiva !
EU unul, la cum arata si se comporta Franks, consider ca isprava lui DSK e ceva normal la unul care e seful lui Franks.

O intrebare: daca s-ar intampla asa ceva in RO, ce politai l-ar aresta pe Isarescu ?!

Crezi ca o sa relansam economia, discutand si aici despre pantoful rupt al lui Franks?

#268
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Crezi ca manipularea unui body masonic pusa in executie de niste psihopati dovediti (Franks, DSK) va revigora economia ?
Tu te-ai lasa operat pe inima de un doctor care vine cu hainele rupte, privirea ratacita si saliva curgandu-i din barba ?!
Nu ti-a dat prin cap ca de aia suntem in galeata, pt ca luam in serios o banda de freaks aflati la carma FMI ? Oare Tariceanu de ce le-a dat papucii ?

#269
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postoverseas, on 17th May 2011, 10:18, said:

Crezi ca manipularea unui body masonic pusa in executie de niste psihopati dovediti (Franks, DSK) va revigora economia ?
Tu te-ai lasa operat pe inima de un doctor care vine cu hainele rupte, privirea ratacita si saliva curgandu-i din barba ?!
Nu ti-a dat prin cap ca de aia suntem in galeata, pt ca luam in serios o banda de freaks aflati la carma FMI ? Oare Tariceanu de ce le-a dat papucii ?

Probabil, pentru ca Tariceanu se pricepea mult mai bine la partea economica a guvernarii unei tari.

#270
CristinaFilip

CristinaFilip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 04.07.2011
Relansarea economiei nu poate veni decat in corelatie cu modificarea mentalitatii populatiei. Este necesara trecerea de la "fac ce vreau ca e democratie" la "fac ce trebuie ca sa fie bine si maine", trecerea de la "sa moara mai bine capra vecinului" la "sa fie bine pentru toata lumea".

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate