Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Apartamente ARED - Arad

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#55
stefanel15

stefanel15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.10.2011

View Postdivedeep, on 8th February 2012, 16:46, said:

E la biroul din centru de langa teatru.

Pe subiect! Pe subiect oameni buni...  -_-

#56
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009

View Postryky, on 6th February 2012, 10:39, said:

Dar cat este chiria pt un apartament cu 2 camere mobilat si utilat complet?
Dar pt o garsoniera?
La ce vrem noi sa cumparam cu o camera si un dormitor micut (ei ii zic nisa) chiria este la 250 euro in medie, am studiat insa si la celelalte si am vazut ca la 2 camere fara balcon e cam 300 euro chiria si la cele cu balcon sunt cam 400-450 euro. Cineva mi-a zis ca are apartament de 2 camere cu balcon la 365 euro dat, da a zis ca a primit banii pe un an inainte si ca i-a convenit sa lase din pret ca sa aibe o siguranta, plus ca a si amenajat apartamentul cu banii aia  :coolspeak: . Ma gandesc ca depinde si de cum arata inauntru, noi avem de gand sa facem nu ieftin, dar nici foarte scump, o varianta intre.

#57
higheaven

higheaven

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 01.09.2005

View Postdiego24, on 5th February 2012, 19:50, said:

Cine este tipa acea faina care s-a ocupat de tine?

View Postdivedeep, on 8th February 2012, 16:46, said:

E la biroul din centru de langa teatru.
Da, aceeasi care mi-a vandut si mie. Are un 10 si de la mine  :thumbup:

#58
alex_aaa

alex_aaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.03.2012

View Postrodar, on 17th December 2009, 17:48, said:

Sunt in cautarea unui apartament in Arad si cautand prin ziarul local cu anunturi am dat peste mai multe reclame ale celor de la ARED si suna foarte tentanta oferta lor de apartamente in rate pe 7 ani, doar pe baza buletinului. Stiam si blocurile de la UTA si mi s-au parut ca arata tare bine in comparatie cu vechile blocuri ceausiste si cu tot ce se mai gaseste prin Arad.Am intrat pe site-ul lor si am gasit o gramada de informatii care m-au facut sa ma gandesc tot mai mult la a cumpara un apartament de la ei, deoarece au centrala proprie si blocurile fiind izolate cheltuielile nu sunt mari (asta o stiu pt ca am fost intr-un bloc si am tras cu ochiul la lista de cheltuieli  :D ), apoi au clima, alarma, interfon, design-uri pt o gramada de gusturi si foarte multe tipuri de apartamente asa ca am avut ce cauta pentru a gasi ceva ce sa ne placa atat mie, cat si sotului. Sotul a ales un apartament cu vedere inspre stadion deoarece este mare fan UTA si a zis ca face economie la bilete  :lol: . Preturile mi se par ok, pentru ca raportand la ce am gasit pana acum in piata locala se pare ca preturile la apartamentele vechi sunt la acelasi nivel cu cele de la apartamentele noi, asa ca nu vad de ce as cumpara un apartament vechi unde oricum schimb gresie, faianta, geamuri, etc., unde tevile si instalatia sunt majoritatea vechi si nu un apartament nou cu garantii la absolut tot ce e acolo?!
Ce ma intereseaza sa stiu este daca vreunul dintre voi are apartament cumparat la ARED si daca e multumit sau nu?
Eu cred ca ar trebuii sa ne despagubeasca, sau sa ia fiecare apartament deja vandut si sa le izoleze, fiindca se aude si ce vorbesc vecinii, se aude tot, si ce fac, sa nu fiu mai explicit. Eu traiesc un cosmar de cand m am mutat aici, si e ok in ap doar ce am facut eu, da puteam sa fac oriunde altundeva acelasi lucru si m asi fii bucurat macar de confort, aici e disconfort fonic clar. Compartimentat cum nu se poate mai rau, in conditiile in care nu e izolat, geamurile de proasta calitate si amplasate prost,la fel in conditiile in care nu e izolat deloc, aerisirile sunt bune de infundat ca se aude si mai mult prin ele decat se aude deja prin pereti, si un nr de apartamente suparator de mare pe etaj in lipsa izolatiei

#59
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009

View Postalex_aaa, on 7th March 2012, 18:27, said:

Eu cred ca ar trebuii sa ne despagubeasca, sau sa ia fiecare apartament deja vandut si sa le izoleze, fiindca se aude si ce vorbesc vecinii, se aude tot, si ce fac, sa nu fiu mai explicit. Eu traiesc un cosmar de cand m am mutat aici, si e ok in ap doar ce am facut eu, da puteam sa fac oriunde altundeva acelasi lucru si m asi fii bucurat macar de confort, aici e disconfort fonic clar. Compartimentat cum nu se poate mai rau, in conditiile in care nu e izolat, geamurile de proasta calitate si amplasate prost,la fel in conditiile in care nu e izolat deloc, aerisirile sunt bune de infundat ca se aude si mai mult prin ele decat se aude deja prin pereti, si un nr de apartamente suparator de mare pe etaj in lipsa izolatiei
Oare in ce bloc stai tu? Nu zic ca totul este perfect si da, prin aerisirea de la baie se aude de la vecini, da noi am pus ventilator cu clapeta, clapeta care se inchide si nu se mai aude asa, dar este necesara acea aerisire, care exista si la blocurile vechi, iar in rest eu nu pot sa ma plang ca imi aud vecinii. Nu ca nu aud deloc, dar nu aud ce vorbesc, asta mi se pare tare ciudat. Fata de blocul vechi in care am stat eu aici este boierie, dar blocul e bloc, nu e casa, oricum o iei cine sta langa tine conteaza. Ca doar ai vecini in toate partile.
Eu stau la R13, nu stiu in ce bloc ai tu apartament, dar izolat deloc nu cred ca poti sa spui ca nu este, daca stai acolo ai vazut cum se izoleaza ca doar construiesc in continuare si vezi mereu blocurile noi cum se fac. Cand ai ales apartamentul banui ca ai stiut din start cate apartamente sunt pe nivel si cum e compartimentat apartamentul, ca doar se merge in vizita si la semnare eu am primit si schita cu apartamentul si cu etajul pe care am cumparat.
Geamuri amplasate prost in ce sens? Pana acum nu am avut nemultumiri legate de geamuri.

Chiar este bine de stiut in ce bloc ai apartament, poate vor si altii sa stie.

#60
victoras1967

victoras1967

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.05.2009
Foarte tare discuția despre izolarea fonică... am câțiva prieteni care au locuit la bloc în Italia, Germania, Spania... se plângeau la fel... de izolarea fonică. Se auzea dacă tragi apa la WC(era o problemă să tragi apa noaptea)... cei care aveau copii trebuiau să fie atenți să nu-și certe copii prea tare... Așa că nimic nou sub soare.... :D

#61
divedeep

divedeep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.03.2008
Am inteles ca o sa construiasaca si la Kaufland, ce stiti despre ele?

#62
victoras1967

victoras1967

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.05.2009

View Postdivedeep, on 28th April 2012, 11:44, said:

Am inteles ca o sa construiasaca si la Kaufland, ce stiti despre ele?

Am auzit și eu dar nu prea multe....

#63
higheaven

higheaven

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 01.09.2005
Am fost ieri sa-mi vizitez apartamentul, impreuna cu tipa de la care l-am cumparat, si am ramas impresionat de cat de repede se misca si de ce am vazut. Sunt lucruri pe care sigur nu le-as fi vazut peste 1-2 luni, lucruri legate de cum e izolat peretele pe exterior, apoi de cum e izolat in interior, de izolatia tevilor de scurgere (apropos de chestia cu trasul apei la WC), izolatie care asta incearca sa sa reduca din zgomotele neplacute, am vazut partea electrica, erau deja  montati peretii de rigips, dar nu erau inca umpluti cu vata si inchisi.
La mine apartamentul este chiar langa lift si desi unii mi-au zis sa am grija, am constatat la fata locului ca apartamentul nu este lipit de casa liftului, intre acesti 2 pereti exista aprox 10 cm spatiu; mi-a zis tipa de la care am cumparat ca anume e lasata distanta sa nu se produca vibratii, ceea ce mi s-a parut bine gandit. Pana va fi gata o sa ma mai duc de cateva ori, anume sa vad cum se lucreaza, ce pun ca si izolatii, detalii pe care la final nu am cum sa le vad.
Am facut si cateva poze, eventual le postez la cerere.


View Postdivedeep, on 28th April 2012, 11:44, said:

Am inteles ca o sa construiasaca si la Kaufland, ce stiti despre ele?
Se construieste deja un bloc cu 3 scari de 9 etaje, va fi gata in aprilie 2013, dar deja se vand si acolo.
Un amic si-a luat anul trecut un penthouse in blocul Bermo. Acum asteapta sa ii vina umbra peste priveliste.

Edited by higheaven, 08 May 2012 - 15:51.


#64
divedeep

divedeep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.03.2008
Stie cineva mai multe detalii despre blocul de la Kaufland? Poti sa cumperi tot in rate sau e diferit de Uta?

#65
victoras1967

victoras1967

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.05.2009
Am auzit că s-ar fi majorat prețurile față de cele de la UTA... e adevărat?

#66
CMarina

CMarina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.05.2012

View Postdivedeep, on 10th May 2012, 19:34, said:

Stie cineva mai multe detalii despre blocul de la Kaufland? Poti sa cumperi tot in rate sau e diferit de Uta?
Buna,
   Eu chiar saptamana trecuta am fost sa ma interesez de un apartament la kaufland de la cei de la Ared. Preturile nu difera si se poate achizitiona in rate de la ei.
Am ramas placut surprinsa de arhitectura apartamentelor si a dimensiunilor generoase la bucatarii....

#67
rodar

rodar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.11.2009

View Posthigheaven, on 8th May 2012, 14:43, said:

Se construieste deja un bloc cu 3 scari de 9 etaje, va fi gata in aprilie 2013, dar deja se vand si acolo.
Un amic si-a luat anul trecut un penthouse in blocul Bermo. Acum asteapta sa ii vina umbra peste priveliste.

Asta chiar ii tare, iti dai seama ca nu o sa mai aibe nicio priveliste acolo?! Am intrat si eu la ei pe site de curioasa sa vad cum va arata si arata bine zic io, da prietenu ala al tau ce si-a luat nu a stiut ca acolo vor construi astia de la Ared? Ca io stiam zvonuri despre asta de vreun an si ceva.

#68
CMarina

CMarina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.05.2012

View Postrodar, on 15th May 2012, 09:22, said:

Asta chiar ii tare, iti dai seama ca nu o sa mai aibe nicio priveliste acolo?! Am intrat si eu la ei pe site de curioasa sa vad cum va arata si arata bine zic io, da prietenu ala al tau ce si-a luat nu a stiut ca acolo vor construi astia de la Ared? Ca io stiam zvonuri despre asta de vreun an si ceva.

Nasol pt cei de la Bermo!!!!

#69
adeiva

adeiva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.05.2012
Se pot cumpara apartamentele din blocul de la Kaufland?

#70
higheaven

higheaven

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 01.09.2005

View Postadeiva, on 18th May 2012, 17:10, said:

Se pot cumpara apartamentele din blocul de la Kaufland?
Da

View Postrodar, on 15th May 2012, 09:22, said:

Asta chiar ii tare, iti dai seama ca nu o sa mai aibe nicio priveliste acolo?
Vor intra intr-un con de umbra :cursing:

#71
Edina_C

Edina_C

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.05.2012
Am vazut si eu ca se construieste iar ceva langa Kaufland, peste drum de Kfc, acolo vor face cei de la Ared blocuri? ei le-au facut si pe cel terminate deja si nu prea locuite?

#72
divedeep

divedeep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.03.2008

View PostEdina_C, on 27th May 2012, 21:44, said:

Am vazut si eu ca se construieste iar ceva langa Kaufland, peste drum de Kfc, acolo vor face cei de la Ared blocuri? ei le-au facut si pe cel terminate deja si nu prea locuite?

Din discutiile cu prietenii mei multi mi-au spus ca sunt scumpe de numa apartamentele alea si sunt blocuri construite de Bermo nu de cei de la Ared. Doar blocul care se construieste acuma este facut de cei de la Ared si este plasat in fata blocurilor de la Bermo.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate