Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Apple cu procesoare Intel ?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

Poll: Vom vedea un calculator Apple cu chip Intel ? (27 member(s) have cast votes)

Vom vedea un calculator Apple cu chip Intel ?

  1. Da (22 votes [81.48%])

    Percentage of vote: 81.48%

  2. Nu (5 votes [18.52%])

    Percentage of vote: 18.52%

Vote Guests cannot vote

#55
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004
culmea mie chiar imi plac setarile facute by hand
probabil sunt prea geeck <_<

#56
licedk50

licedk50

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.06.2003

Koniaku, on Jun 27 2005, 17:04, said:

culmea mie chiar imi plac setarile facute by hand
probabil sunt prea geeck <_<

<{POST_SNAPBACK}>


Eu am facut 7 ani admin de macintosh atat hard cat si soft. Nu aveai nevoie de reglaje manuale pentru hardware. Totul se facea automat. In felul asta iti dai seama f. usor daca ceva nu merge de exemplu. In acelasi timp poti sa te ocupi cu chestii mai importante. Adica cu productia. Ca pana la urma computerul e o unealta nu o jucarie cu reglaje. Sau asha cred eu...

#57
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004
eu intotdeauna am facut o asociere cu masina ....

ce daca masina vine din uzina a.i. sa nu fii obligat sa reglezi motorul si altele...(si aici nu ma refer la dacie  -_- )
totusi trebuie sa inveti fiindca nu stii cand se poate intampla ceva ... si astefel poti scapa si de hotii de la service ce-ti umfla nota de plata pe degeaba  :death:
poti sa o iei si ca un hobby

mie sincer nu-mi place politica de la apple
pur si simplu ei iti vand un produs  si daca acel produs se strica at nu-i nimic , iti iei altul ...

degeaba poti zice ca tie iti place os-ul cum merge si cum se  bla bla bla  cand el poate fi facut sa mearga SI mai bine prin niste tweacks-uri ...

dar pana la urma Time Is Money  ;)

si inca ceva :

de ce la apple memoriile sunt mai scumpe ?
fiindca sunt facute de apple ?
hai sa fim seriosi

#58
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
excelent, ai inteles.

time is money. cand cumperi apple cumperi ceva ce merge out of the box. productivitate. de-aia nu e nevoie sa iti faci griji sa setezi una-alta.

la fel si cu memoria. platind ceva in plus stii ca altcineva si-a facut griji daca merge or not, iar tu iti vezi in continuare de treaba ta de cum ai pus-o in mac.

#59
licedk50

licedk50

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.06.2003

addicted, on Jun 28 2005, 21:31, said:

excelent, ai inteles.

time is money. cand cumperi apple cumperi ceva ce merge out of the box. productivitate. de-aia nu e nevoie sa iti faci griji sa setezi una-alta.

la fel si cu memoria. platind ceva in plus stii ca altcineva si-a facut griji daca merge or not, iar tu iti vezi in continuare de treaba ta de cum ai pus-o in mac.

<{POST_SNAPBACK}>



EXACT DOMNULE! Asta inseamna Apple! Sigur ca sistemul poate merge mai repede cu tweakuri. Dar nu e treaba mea sa le fac! E treaba lui Apple. Si de obicei le face prin updateuri.
Sper totusi (speranta moare ultima) ca ceea ce am vazut in screeshoturile alea este valabil doar pentru versiunea Developer a Mactel. Sper sa se oboseasca sa faca un BIOS competent (adica invizibil pentru user) pentru versiunile comerciale.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate