Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Impartasania - sursa de infectie?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Preoții se împărtășesc ultimii după sute de oameni, asta ar însemna să fie niște bolnăvicioși sau focare ambulante de microbi, nu?

#20
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
Nu da apa la moara traditiilor care merita sa moara.
S-ar putea sa vrei sa iti smulgi parul din cap cand o sa vezi ca multi cu hep B/C spun "am luat-o de stomatolog, domne".

#21
sidana

sidana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 08.06.2008

 nile, on 2nd January 2010, 00:13, said:

Nu da apa la moara traditiilor care merita sa moara.

Mai ca ma castigasesi :D !

dar urmarind filmul stiintific "Apa vie" si niscaiva discutii la tv. pe marginea lui, m-am intrebat daca nu cumva si vinul, sub influenta rugaciunilor, sfintirii, sufera modificari in structura lui si capata proprietati cel putin de imunizare la actiunea virusilor, microbilor.

cred ca ar fi interesant si necesar , sa se initieze cerceteri in acest domeniu.

in fond este vb. de sanatatea atator persoane, avand in vedere ca impartasirea, multi o repeta de cel putin 2 ori pe an .Si demontarea acestor temeri pe care multi le-ar avea daca le-ar constientiza.

Edited by antigen, 14 February 2010 - 18:01.
Reparat quote


#22
bogdan3214

bogdan3214

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 07.03.2009

 sidana, on 14th December 2009, 21:01, said:

Salut modul de a se impartasi al catolicilor.


Fiind ortodox, prefer la randul meu modul lor de "spovedanie" si cand e cazul , apelez la catolici.

Cei care practica "modul" ortodox de spovedanie sunt niste ingusti la minte.

 sidana, on 14th February 2010, 17:43, said:

dar urmarind filmul stiintific "Apa vie" si niscaiva discutii la tv. pe marginea lui, m-am intrebat daca nu cumva si vinul, sub influenta rugaciunilor, sfintirii, sufera modificari in structura lui si capata proprietati cel putin de imunizare la actiunea virusilor, microbilor.


Cu siguranta !

Uite, prin prisma rugaciunilor, ce se intampla cu microbii,virusii si toti banditii astia: :bandit:

Sa traiasca imunizarea prin rugaciuni !!

#23
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Pun si eu o intrebare: vinul acela nu dezinfecteza, avand in vedere ca, contine ceva alcool in el?

Edited by reovel, 15 March 2010 - 22:09.


#24
dricsulescu

dricsulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 02.07.2009

 reovel, on 15th March 2010, 22:08, said:

Pun si eu o intrebare: vinul acela nu dezinfecteza, avand in vedere ca, contine ceva alcool in el?
nu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate