Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Coperti DVD-uri

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Poate oferi cineva sfaturi din propria experienta in legatura cu imprimante care pot imprima si pe CD/DVD? Modele, refill, calitate, pret.
Exista vreo multifunctionala care face asta?
De preferat cele cu preturi mai mici, pentru ca nu fac bani din asta.

enjoy,
Mtz

#20
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Aia de la Cdcovers ai si un program mititel de printat copertile. Eu pe ala il folosesc. Doar bagi poza si hop la imprimanta.

#21
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004

View PostMtz, on Dec 19 2005, 11:41, said:

Poate oferi cineva sfaturi din propria experienta in legatura cu imprimante care pot imprima si pe CD/DVD? Modele, refill, calitate, pret.
Exista vreo multifunctionala care face asta?
De preferat cele cu preturi mai mici, pentru ca nu fac bani din asta.

enjoy,
Mtz
...Canon Pixma 3000 = cea mai ieftina pe care am gasit-o eu,costa in jur de 100 Euro si are cartuse separate de culoare...

#22
nortton

nortton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.08.2005
Chiar si CoverXP este super si faci ce mod de copertine vrei ,cam acelasi mod ca la cdcover asezi poza si mai umbli la obtiuni si ai rezolvat totul.

#23
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Ankh, stii cumva daca si Canon MP150 poate printa CD/DVD?
http://audiovisual.k.../100052213.html
Merci.

enjoy,
Mtz

#24
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
din pacate nu stie.....toate care printeaza pe CD/DVD, au un tray special pt. asta....si cea mai ieftina pe care am gasit-o eu este Pixma 3000, si consumabilele sunt super ieftine (150.000 cartus pt. Y,M sau C si aprox. 200.000 pt. negru).Intradevar, nu este multifunctionala, dar printeaza CD/DVD-uri.

#25
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Merci de informatii. Citisem deja pe net cateva despre IP 3000 si intrucat review-ul era din 2004, am crezut ca intre timp a aparut ceva mai nou. Plus ca undeva, poza de 3000 semana foarte mult cu MP150 si m-am gandit ca poate... poate.
Totul este un moft pentru mine, dar mi se cam pusese pata pe MP150; intre timp mi-a venit si ideea cu printatul CD/DVD ca sa nu mai scriu cu markerul pe ele.
Asa ca: ori gasesc multifunctionala ieftina, cu 4 cartuse separate, preferabil Canon, care sa faca si print, ori raman la stadiul de marker.
De etichete pentru CD/DVD nu vreau sa aud, asa ca nu ma intereseaza eventuale idei/dezbateri despre asta.

enjoy,
Mtz

PS: uitasem... :D felicitari pentru lipsa celor "..." de la inceput. Hai ca incetul cu incetul incepi sa-mi fi pe plac in legatura cu "..." tale. :P

Edited by Mtz, 19 December 2005 - 18:41.


#26
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
.....np.......:)

#27
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005

View PostMtz, on Dec 19 2005, 18:40, said:

Merci de informatii. Citisem deja pe net cateva despre IP 3000 si intrucat review-ul era din 2004, am crezut ca intre timp a aparut ceva mai nou. Plus ca undeva, poza de 3000 semana foarte mult cu MP150 si m-am gandit ca poate... poate.
Totul este un moft pentru mine, dar mi se cam pusese pata pe MP150; intre timp mi-a venit si ideea cu printatul CD/DVD ca sa nu mai scriu cu markerul pe ele.
Asa ca: ori gasesc multifunctionala ieftina, cu 4 cartuse separate, preferabil Canon, care sa faca si print, ori raman la stadiul de marker.
De etichete pentru CD/DVD nu vreau sa aud, asa ca nu ma intereseaza eventuale idei/dezbateri despre asta.

enjoy,
Mtz

PS: uitasem... :D felicitari pentru lipsa celor "..." de la inceput. Hai ca incetul cu incetul incepi sa-mi fi pe plac in legatura cu "..." tale. :P
... :) Daca o iei sa o folosesti doar in scop personal, nu prea se merita, mai bine cu markerul si te limitezi doar la coperti, daca o iei in alte scopuri se merita.  :notangel:
Spun asta cu o referire directa la discurile printabile. Putin mai scumpe si mai greu de gasit cele de calitate....
Iar la partea cu all in one ia in calcul urmatorul lucru, cand se strica ceva numai ai nici scaner nici imprimanta...
Separat, daca se strica una iti ramane cealalalta, functia xerox se poate face si intre un scaner si o imprimanta, ai buton de "copy" pe scaner si face automat asta :)
Bafta!

P.S.1 Nu conteaza ce iei, Canon sa fie  :D
P.S.2 Daca-ti iei Canon vezi cand te duci la farmacie sa cumperi siringi pentru incarcat cartusele, s-ar putea sa te iontrebe tanti daca ti-o tragi in vena cand ii spui ca vrei 4 siringi, cele mai mici.  :w00t:

#28
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
Nu stiu daca merita. Am cumparat cartuse (sub licenta) cu 150.000 bucata.

Edited by Mtz, 20 December 2005 - 21:45.


#29
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Night Elf, merci pentru sorici... pardon... pentru raspuns. ;)
Canon MP150 ala era interesant ca pret: 340 lei. Un IP+Scanner ma duce mai mult decat MP150-ul.
Uitandu-ma pe poze de IP-uri si de MP-uri am vazut ca cel putin introducerea hartiei se face in acelasi mod. De aceea ma gandeam ca poate... poate. ;)
Mie cand mi se pune pata e grav. Am fost la 7:59 la Carrefour dupa MP150 dar nu mai aveau. La 7:20 eram la Metro dar nu aveau nici acolo.
Acum, m-am cam dezumflat. :(

enjoy,
Mtz

Later edit: ... sorry Ankh... daca te-am ofticat prin editarea postului, nu am sa o mai... fac... :P

Edited by Mtz, 20 December 2005 - 21:47.


#30
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
....la noi la Metro mai sunt, 300 nu stiu cat RON. Daca vrei, iti cumpar una si o trimit prin posta....:)

#31
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Canon PiXMA 1500 aprox 180 RON
Scaner Benq (nu stiu modelul) 120 RON
Cumparate acum 2-3 luni :)
Total 300 RON...

P.S. Cu soricul se rozolva. Ne vedem maine seara la un șpriț daca vrei si te servesc si cu sorici :)

#32
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Ankh, mercic si tie de oferta, dar dupa cum am zis, m-am cam dezumflat. Cei de aici au zis ca vor aduce din nou. Voi astepta.
Acum mi s-a pus pata pe altceva si de aia MP-ul e pe planul 2. Sunt bolnav la cap... stiu. :D

@Night Elf, ma refeream cel putin la IP3000 + scanner.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 20 December 2005 - 21:56.


#33
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
...nu esti singurul;.eu de obiccei imi cumpar scule cand ma apuca, de la oricine, indiferent de pret....:)

#34
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
@ Ankh, ma gandeam eu ca nu sunt singurul suferind de aceasta boala.
Deja mi-am editat semnatura. ;)

@Night Elf, sunt 2 probleme cred: 1. sunt din Ploiesti si nu prea ma plimb iarna. 2. Daca ar bea lumea alcool atat cat beau eu, acesta s-ar gasi numai sub forma de spirt (nu sprit - joc de litere) in farmacii. Ma voi opri la stadiul de salivare dupa sorici.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 20 December 2005 - 22:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate