Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Tutorial PHP & MySQL in limba Romana

- - - - -
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#19
Hawks

Hawks

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.07.2005
Mi-a placut tutorialul, chiar l-am parcurs pe tot... Singura problema este la al doilea exemplu... Cand incerc sa ma loghez cu un user deja existent in baza de date, imi scrie de fiecare data "Date incorecte"! M-am gandit ca e vreo greseala in codul php dar n-am gasit-o... Astept un mic ajutor, orice_on ... Thanks

#20
orice_on

orice_on

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.09.2002
Salut, cauta-ma pe yahoo messenger si discutam.

ID: oriceon

#21
orice_on

orice_on

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.09.2002
Versiunea 1.3

Salut, va anunt cu bucurie ca am terminat si publicat versiunea 1.3 a tutorialului

Il puteti descarca de la adresa http://www.oriceon.com/tutorial/

Un nou design, o mai buna aranjare, o revizuire a codului, o coperta mai buna, un cuprins mai bun, un capitol pentru instalare, 2 exemple explicatiile aferente si noi functii php.


Daca cineva doreste sa se inscrie in programul meu de parteneriat, va rog sa ma contactati la adresa de e-mail [email protected] pentru mai multe detalii.

Sper ca noua versiune sa va placa si sa va fie de ajutor, astept in continuare sugestii si parerile dvs pe forum sau pe adresa mea de e-mail..

Cu stima,

Valentin Ivascu

#22
ady01

ady01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.07.2005
:coolspeak: Foarte tare!!  :coolspeak:  Felicitari pentru acest tutorial.  :peacefingers:  Cine il citeste sigur intelege f.bine mysql si php felicitari. :lol:

#23
ady01

ady01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.07.2005
Un tutorial cu exemple de javascript cand e gata?  :)

#24
orice_on

orice_on

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.09.2002
Multumesc de aprecieri, :)

Inca nu am de gand sa scot asa ceva deoarece si eu sunt la inceput in .js

#25
lucianri

lucianri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.08.2005

orice_on, on Jun 5 2005, 13:39, said:

Cat despre partea de instalare nu am spus nimic deoarece am recomandat EasyPHP

<{POST_SNAPBACK}>


Eu sunt incepator ("cel mai"... daca se poate  :) ), ce versiune imi recomanzi? Eu am gasit 1.7, e buna?



Later Edit:    :worthy: Sorry, Inca nu citisem pagina 6 din tutorial!  :ciocan:  :wallbash:  :death:  :frust:

Edited by lucianri, 26 August 2005 - 09:42.


#26
orice_on

orice_on

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.09.2002
:) nu-i nimic, te iert ! .. :)

Anyway... ia versiunea 1.3 de tutorial.. http://www.oriceon.com/tutorial/ .. pt ca se pare ca tu ai v1.2 .....

#27
orice_on

orice_on

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.09.2002
Versiunea 1.3 cu un sistem de navigare

Cu bucurie va anunt ca am scos o noua versiune (cu acelasi continut) insa un sistem de navigare foarte bun.

Meniul apare in stanga si va ofera posibilitatea de a accesa direct informatia din tutorial.

Va multumesc ca sunteti interesati in continuare de acest tutorial si va promit ca in maxim 2 saptamani am sa scot versiunea 1.4 cu inca 2-3 exemple apoi un exemplu general prin prisma tuturor cunostintelor dobandite pana acum.

http://www.oriceon.com/tutorial/

#28
orice_on

orice_on

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.09.2002
Se anunta versiunea 1.4

Vineri o sa apara versiunea 1.4  :wink:  

Tineti aproape ca vine revolutiaaa :lol: Ma rog.. razboiul..
Am corectat tutorialul dn pct de vedere gramatical, am corectat unele greseli, am adaugat destule lucruri interesante pt incepatori, inca 5 exemple + 1 realizat din toate exemplele si cunostintele dobandite pana acum.. so o sa aibe 10 exemple in total + multa documentatie in plus.

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
foarte bun tutorialul, dar aș fi vrut să citesc câte ceva despre smarty și ajax :naughty: în V2 va fi așa ceva? :P

#30
orice_on

orice_on

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.09.2002
Despre smarty nu am sa vorbesc niciodata, poate.. despre o clasa simpla.. facuta din clasa smarty.... stii tu care.


Cat despre ajax... nu stiu, intai sa mai invat si eu then .. i`ll explain ;)

Anyway, am terminat de scris capitolele, acum lucrez la exemple... mai am 2

#31
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
AJAX e o chestie care ține mai mult de Javascript decât de PHP. Partea de PHP e simplu de făcut.

#32
orice_on

orice_on

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.09.2002
Vai, imi cer scuze, rog un moderator sa stearga ultimele posturi.
Browserul meu e tampit i think. Apasam pe butonu submit si.. nothing..


@evilone, da, tine de javascript, insa actioneaza superb cu php-ul ..

Se pot face aplicatii interesante.

#33
orice_on

orice_on

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.09.2002
Tutorialul a ajuns la versiunea 2.0

Cu o mare bucurie, insa cu o foarte mare oboseala.. :) va anunt ca am terminat versiunea 2.0 a tutorialului.

Noua versiune cuprinde foarte multe schimbari pe parte de documentatie, o noua sectiune speciala pentru securitate, siruri de caractere speciale, clase si obiecte in php, alte structuri... etc.

Pe parte de exercitii, am mai dezvoltat si comentat 6.

Noua versiune cuprinde 152 pagini

Iar ca inchidere a unui capitol, o sa realizez cat de curand un proiect ce va ingloba toate cunostintele acumulate pana acum, in tutorial, apoi il voi face public .. tot prin intermediul acestui forum.

Va multumesc, sper sa va placa noua versiune, va rog sa o citit integral deoarece are multe lucruri schimbate, ma retrag la un somn bun .. de vreo 7 zile :)

I`m happy ...

#34
orice_on

orice_on

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.09.2002
Daca aveti de semnalat o greseala descoperita in noua versiune, va rog sa ma anuntati.

Astept in continuare parerile, impresiile despre acest tutorial.

;)

#35
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
excelent tutorialul, iti arata si cum sa il instalezi. pacat ca nu mai am timp sa mi lucrez in PHP, dar sincer cand ma chinuiam prin facultate cu setarile de PHP si Apache, as fi vrut sa gasesc un asemenea tutorial care sa iti arate cum se instaleza totul.

#36
msmp3

msmp3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 22.02.2004
Nu am citit inca tutorialul. Iti recomand WAMP (Windows Apache MySQL PHP), LAMP (Linux), MAMP (MacOS) pentru instalare usoara si sigura.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate