Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17517 replies to this topic

#1
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,369
  • Înscris: 08.01.2009
Buna ,

Eram curios sa stiu cam ce oferte mai face Vodafone la retentie clienti vechi . Stau cu abonamentul in afara perioadei contractuale de vreun an . Mi s au facut la inceput vreo 2-3 oferte de retentie pe care nu le am acceptat ( in primul rand perioada de 24 de luni de prelungire ma cam deranjeaza ) . Asa cu abonamentul actual (un ore favorite vechi cu 60 min ) nu mai stau mult ca au crescut costurile enorm si vreau sa stiu la ce as putea sa ma astept din partea vodafonului .

Multumesc anticipat .

Edited by ciuly, 29 November 2009 - 14:12.
se scrie vodafone nu vomafon


#2
Vifor

Vifor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 13.09.2007

 me_iauras, on 28th November 2009, 20:05, said:

Buna ,

Eram curios sa stiu cam ce oferte mai face Vodafone la retentie clienti vechi . Stau cu abonamentul in afara perioadei contractuale de vreun an . ... vreau sa stiu la ce as putea sa ma astept din partea Vodafonului .

Multumesc anticipat .
Iti poti prelungi si pe 6luni sau chiar fara perioada obligatorie dar ofertele vdf de retentie vdf sunt mult mai slabe ca ale concurentei. Daca n-ai nimic impotriva portarii cere oferta scrisa de la vodafone si cu contractul de servicii vodafone, care atesta vechimea, si cu oferta vodafoneului du-te la orng, digi sau cosmote, vei fi uimit ce vei primi. Apoi portezi si gata: ai acelasi nr. De tel si o oferta ultra-misto.

Edited by ciuly, 29 November 2009 - 14:12.
se scrie vodafone nu vomafon


#3
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009

 me_iauras, on 28th November 2009, 21:05, said:

Buna ,

Eram curios sa stiu cam ce oferte mai face Vodafone la retentie clienti vechi . Stau cu abonamentul in afara perioadei contractuale de vreun an . Mi s au facut la inceput vreo 2-3 oferte de retentie pe care nu le am acceptat ( in primul rand perioada de 24 de luni de prelungire ma cam deranjeaza ) . Asa cu abonamentul actual (un ore favorite vechi cu 60 min ) nu mai stau mult ca au crescut costurile enorm si vreau sa stiu la ce as putea sa ma astept din partea Vodafonului .

Multumesc anticipat .


au scos si pentru cei vechi ceva si  pentru cei care mai au mai putin de 4 luni de contract.https://www.vodafone.ro/personal/loialitate/xmas/index.htm ,si mai ofera ce se da la cartela dar nu e oficial.


https://www.vodafone.../xmas/index.htm

Edited by ciuly, 29 November 2009 - 14:13.
propagare edit


#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 dan965, on 28th November 2009, 20:30, said:

au scos si pentru cei vechi ceva si  pentru cei care mai au mai putin de 4 luni de contract.https://www.vodafone.ro/personal/loialitate/xmas/index.htm ,si mai ofera ce se da la cartela dar nu e oficial.




au scos si pentru cei vechi ceva si  pentru cei care mai au mai putin de 4 luni de contract.https://www.vodafone.ro/personal/loialitate/xmas/index.htm ,si mai ofera ce se da la cartela dar nu e oficial.


https://www.vodafone.../xmas/index.htm

Dar ce? se dau mai nou pe sub tejghea ai astea mai nou? :nonobad:

#5
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
si cam cand s-a dat ceva oficial la vdf?
tot timpul a fost pe sub tejghea, pe targuiala, pe "negocieri", pe amenintari, pe strada Sapientii, pe 1 min mai destept si vazut oferta concurentei, etc....  :puke:

Edited by sly_d, 28 November 2009 - 20:41.


#6
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009

 Ares14, on 28th November 2009, 21:37, said:

Dar ce? se dau mai nou pe sub tejghea ai astea mai nou? :nonobad:


pai se procedeaza si asa.

nu pricep de ce procedeaza asa spre sfarsit de contract.

cred ca sunt cam in gaura. :thumbdown:

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 dan965, on 28th November 2009, 20:47, said:

pai se procedeaza si asa.

nu pricep de ce procedeaza asa spre sfarsit de contract.

cred ca sunt cam in gaura. :thumbdown:

Acolo sa ramana, ca nu le plang de mila, nici ei nu ne-au plans cand plateam pe vremuri la Go cate 60 centi/minut sau cand umflau Cost Controlul cu catva centi acolo cate 2-3 pe zi in plus, pana ii sunai si rezolvau.

#8
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Mie, cu un abonament vechi, desi eram in continuare obligat sa pastrez abonamentul pana in sept 2010 (am cumparat un telefon cu prelungire de abonament), dupa ce le-am scris mi-au oferit 100min nationale plus 800 min in retea si 800 sms in retea cu 8E/luna, initial insistau ca numai pt o prelungire pe 2ani, dar pana la urma pentru un an.

#9
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Un connex ore favorite ieșit de un an de sub contract am și eu. Am sunat pe 8, spus că renunț la el, abonamentul se închide pe 8 decembrie, primit zero oferte. Happy. Tata mai are un connex numere favorite, ieșit din prelungire tot de un an, amenințat cu rezilierea, zero oferte. Still happy. Mă gândesc că poate abia așteaptă să scape de abonamentele connex de sunt așa tăcuți.

Edited by kineceler, 28 November 2009 - 22:07.


#10
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
eu am dat un mail catre ei (ceva cu oferte_speciale@vodafone) in care mi-am exprimat dorintele fara sa amenint cu rezilierea si m-au sunat.

#11
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,369
  • Înscris: 08.01.2009

 nepot, on 28th November 2009, 21:55, said:

Mie, cu un abonament vechi, desi eram in continuare obligat sa pastrez abonamentul pana in sept 2010 (am cumparat un telefon cu prelungire de abonament), dupa ce le-am scris mi-au oferit 100min nationale plus 800 min in retea si 800 sms in retea cu 8E/luna, initial insistau ca numai pt o prelungire pe 2ani, dar pana la urma pentru un an.

Asta mi au oferit si mie dar nu am acceptat pt ca s prea putine minute nationale (le am spus sa mi faca o oferta mai scumpa dar care sa contina 250 + minute nationale , fara minute in retea   ) . As fi vrut ceva in genul http://orange.ro/abo...lfin/delfin-20/   (poate un pic mai ieftin fara minute in retea ca oricum tot cam atat e costul meu ) . La Vodafone de bani astia https://www.vodafone...e/index.htm#id1 sau https://www.vodafone...odafone-complet promesc max 200 min nationale .(o diferenta de 50% pt minutele cu costuri atasate operatorului e o diferenta enorma ) . Minutele in retea nu prea au costuri pt operatori ,de aceea parerea mea este ca cel putin in acest caz vodafone ul ofera prea putin clientilor .
   As vrea sa aflu daca cineva a primit din partea Vodafone ului ceva mai multe minute nationale , sau nu are rost sa mi mai bat capul cu ei (i am rugat inclusiv sa mi dubleze oferta de 8E cu 100 min nationale ,adica 200 la 16E sa nu se inteleaga ca am cerut luna si stelele tot pentru 8E , dar n au vrut )

#12
rockafela

rockafela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.01.2007

 me_iauras, on 30th November 2009, 07:24, said:

Asta mi au oferit si mie dar nu am acceptat pt ca s prea putine minute nationale (le am spus sa mi faca o oferta mai scumpa dar care sa contina 250 + minute nationale , fara minute in retea   ) . As fi vrut ceva in genul http://orange.ro/abo...lfin/delfin-20/   (poate un pic mai ieftin fara minute in retea ca oricum tot cam atat e costul meu ) . La Vodafone de bani astia https://www.vodafone...e/index.htm#id1 sau https://www.vodafone...odafone-complet promesc max 200 min nationale .(o diferenta de 50% pt minutele cu costuri atasate operatorului e o diferenta enorma ) . Minutele in retea nu prea au costuri pt operatori ,de aceea parerea mea este ca cel putin in acest caz vodafone ul ofera prea putin clientilor .
   As vrea sa aflu daca cineva a primit din partea Vodafone ului ceva mai multe minute nationale , sau nu are rost sa mi mai bat capul cu ei (i am rugat inclusiv sa mi dubleze oferta de 8E cu 100 min nationale ,adica 200 la 16E sa nu se inteleaga ca am cerut luna si stelele tot pentru 8E , dar n au vrut )


Sfatul meu este sa te uiti peste cateva facturi, sa vezi cate min vb in voda pe luna si cate in alte retele...eventual intrii pe myvoda si vezi si ce retele
suni...org sau cosmo...in functie de asta te orientezi si iti dai seama de ce ai nevoie:

Ai 2 posibiliati:

1: stai cu 2 tel la tine un voda si un cosmo: avantaje min garla, investitie lunara max 16 euro, eventual un ab la voda cu net pe mobil
    si o cartela cosmo

2: un ab cu minute nationale...poti sa obtii daca insisti 200 nationale la vreo 11.5 euro .....sincer prea scump...min nationale mereu au fost scumpe

Eu pers folosesc var 1: ab voda si ab cosmo, cu toate ca la cel din urma renunt ca nu mai am cu cine sa vb min in retea

Bafta!

 nepot, on 29th November 2009, 05:25, said:

Mie, cu un abonament vechi, desi eram in continuare obligat sa pastrez abonamentul pana in sept 2010 (am cumparat un telefon cu prelungire de abonament), dupa ce le-am scris mi-au oferit 100min nationale plus 800 min in retea si 800 sms in retea cu 8E/luna, initial insistau ca numai pt o prelungire pe 2ani, dar pana la urma pentru un an.


E f bun acel ab, mai ales ca cele 100 nationale se reporteaza

O oferta buna este clona cartela 70 700 700, cu dezavantajul ca nu se poate lua un tel prin puncte

#13
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Clona cartela 70 700 700 cat costa pe luna?

#14
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,369
  • Înscris: 08.01.2009

 rockafela, on 3rd December 2009, 02:22, said:

O oferta buna este clona cartela 70 700 700, cu dezavantajul ca nu se poate lua un tel prin puncte

De acord ca pentru cineva care vorbeste preponderent in Vodafone este o optiune buna insa nu acesta este cazul meu , cum la fel nu e cazul sa vb mult mai mult intr o retea sau alta . Acesta e motivul pentru care vreau un abonament cu un numar suficient de minute nationale care sa imi permita sa vb in luna respectiva fara sa mai stau cu grija costului suplimentar ( sau sa fac un cost suplimentar nesemnificativ ) . Asta e motivul pentru care speram la ceva cu 250+ minute nationale anytime la un cost adecvat , adica undeva < 20E / luna . Vodafone nu ofera asa ceva din pacate sau nu stiu eu sa ofere .
In ceea ce priveste varianta de a tine 2 telefoane la mine nu este o optiune .

Edited by me_iauras, 03 December 2009 - 11:48.


#15
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003

 rockafela, on 3rd December 2009, 01:22, said:

O oferta buna este clona cartela 70 700 700, cu dezavantajul ca nu se poate lua un tel prin puncte
De ce nu se pot lua telefoane prin puncte?

#16
rockafela

rockafela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.01.2007

 the__1, on 3rd December 2009, 10:54, said:

Clona cartela 70 700 700 cat costa pe luna?


5 euro + Tva

 MasterC, on 3rd December 2009, 20:07, said:

De ce nu se pot lua telefoane prin puncte?


Practic ei au 2 oferte f bune:

1: 60 400 400 =5e + tva ...cu posib cumpararii unui tel

2: 70 700 700 = 5 e + tva ...fara tel

Depinde fiecare de ce are mai mare nevoie, minute sau tel,

Daca tot vine vb de tel va reomand Samsung Corby : 250 de lei pe 1 an, 160 lei pe 2 ani

#17
MClauD

MClauD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 11.01.2006

 rockafela, on 5th December 2009, 20:57, said:

Practic ei au 2 oferte f bune:

1: 60 400 400 =5e + tva ...cu posib cumpararii unui tel

2: 70 700 700 = 5 e + tva ...fara tel
Eu am prelungit 2 abonamente cu oferta 70-700-700 pe 2 ani la pretul de 5.99 euro pe luna si am luat si 2 telefoane pe puncte cu aceeasi ocazie. Abonamentele tocmai iesisera de sub perioada minima contractuala anterioara. Deci se poate lua si telefon. Este adevarat ca pe oferta speciala pe care am semnat-o este specificat faptul ca pe intreaga perioada a derularii ei (24 de luni) nu se mai poate lua un alt telefon pe puncte.

#18
shadow1989

shadow1989

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 24.06.2009
eu am activa optiunea 1000/70 daca le cer aceasta optiune sa fie valabila inca 2 ani cu prelungire contract oare o sa rezolv ceva?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate