Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

anticonceptionale

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
dana777

dana777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.11.2009
am si eu o intrebare legata de anticonceptionale.de 3 ani iau si de atunci ciclul in vine in cantitati foarte mici.ar trebui da ma bucur sau am o problema?

#2
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
Citeam in manualul de sanatate publica despre faptul ca " blablabla o noutate o reprezinta introducerea contraceptivelor orale si injectabile in lista de medicamente compensate" si nu inteleg cum vine asta; mai zice acolo si ca la cabinetele de planning ar trebui sa se distribuie contraceptive gratuit femeilor din urmatoarele categorii sociale: somere, eleve, studente, femei fara nici un venit, beneficiare de ajutor social si celor care fac un avort la cerere intr-o unitate sanitara publica. Acu', am fost de mai multe ori la cabinetul de planning de la Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti ( aka Municipal) si nu mi-a dat niciodata gratuit, prima oara mi-a dat reteta sa mi le cumpar eu de la farmacie si am dat pe ele fix pret intreg, a doua oara mi-a cerut bani pe ele exact atit cit costau si la farmacie, si in celelalte dati nu mi-a zis decit " ia-le tot pe alea pe care le-ai luat si pina acum". Deci, cum e aia cu "compensarea"? Sau "gratuitatea"?
:huh:

#3
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
a fost o vreme cand erau compensate, apoi s-au dat doar gratuit sub 18 ani, sau 26 la eleve si studente. Acum sunt pe lista doar vreo doua-trei, dar nu ca anticonceptionale, ci in scop terapeutic (nu-s foarte sigura, ma uit maine si-ti spun mai multe). Cu alte cuvinte, vrajeala. O fi scriind in manual, da' n-are sistemul bani de insuline sau interferoni, cum crezi ca pun anticonceptionalele pe liste?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate