Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Caorle - Italia

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Salut,

va rog sa ma ajutati in gasirea unei vile pe plaja, in Caorle, Italia. Cine a fost, s-a simtit bine si o poate recomanda pt mai multe familii cu copii mici, este rugat sa raspunda.
Multumiri tuturor si concedii placute

#2
biancamch

biancamch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 30.07.2008

View Postdenky, on 26th November 2009, 09:51, said:

Salut,

va rog sa ma ajutati in gasirea unei vile pe plaja, in Caorle, Italia. Cine a fost, s-a simtit bine si o poate recomanda pt mai multe familii cu copii mici, este rugat sa raspunda.
Multumiri tuturor si concedii placute
Esti sigur ca vrei sa mergi la Caorle? Noi am fost pentru o zi de plaja si baie anul acesta si n-am fost prea incantati pentru ca era extraordinar de aglomerat (e drept, era duminica) , apa era nu prea limpede, cam ca la noi la mare (zice sotu, ca eu n-am calcat pe "litoral" de cand eram de 17 ani) . Plaja era  cu nisip, apa mica, dar abia gaseai loc sa-ti pui prosopul ca sa nu fii chiar om langa om. Vile sunt cate vrei pe malul marii, statiunea e mare, lunga,  sigur ai gasi cazare si la fata locului.

#3
anami

anami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 17.07.2006

View Postdenky, on 26th November 2009, 10:51, said:

Salut,

va rog sa ma ajutati in gasirea unei vile pe plaja, in Caorle, Italia. Cine a fost, s-a simtit bine si o poate recomanda pt mai multe familii cu copii mici, este rugat sa raspunda.
Multumiri tuturor si concedii placute
Este super la Caorle; mie mi-a placut mult. Plaja este imensa, foarte bine amenajata si organizata. Iti recomand zona Levante. Statiunea este f curata, civilizata, este si partea veche, absolut superba, tot timpul sunt spectacole, manifestari, etc. Pt copii este f potrivit: apa este cu adevarat mica, nisipul foarte fin, locuri de joaca peste tot, chiar si gradinita pe plaja, gratuit.  Eu am stat la hotel dar sunt destule vile si residente; toate au rezervate sezlonguri pe plaja.
http://forum.softped...t...2505&st=522

Edited by anami, 15 December 2009 - 02:01.


#4
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postbiancamch, on 13th December 2009, 19:05, said:

Esti sigur ca vrei sa mergi la Caorle? Noi am fost pentru o zi de plaja si baie anul acesta si n-am fost prea incantati pentru ca era extraordinar de aglomerat (e drept, era duminica) , apa era nu prea limpede, cam ca la noi la mare (zice sotu, ca eu n-am calcat pe "litoral" de cand eram de 17 ani) . Plaja era  cu nisip, apa mica, dar abia gaseai loc sa-ti pui prosopul ca sa nu fii chiar om langa om. Vile sunt cate vrei pe malul marii, statiunea e mare, lunga,  sigur ai gasi cazare si la fata locului.

Multumesc, dar suntem cu juniorii dupa noi si cazarea la fata locului iese din discutie (probabil din conservatorism!).

View Postanami, on 15th December 2009, 01:53, said:

Este super la Caorle; mie mi-a placut mult. Plaja este imensa, foarte bine amenajata si organizata. Iti recomand zona Levante. Statiunea este f curata, civilizata, este si partea veche, absolut superba, tot timpul sunt spectacole, manifestari, etc. Pt copii este f potrivit: apa este cu adevarat mica, nisipul foarte fin, locuri de joaca peste tot, chiar si gradinita pe plaja, gratuit.  Eu am stat la hotel dar sunt destule vile si residente; toate au rezervate sezlonguri pe plaja.
http://forum.softped...t...2505&st=522

Multumesc, si noi am primit referinte bune despre statiune, ma gandeam ca poate a fost cineva la o vila anume si a fost foarte multumit. macar un site cu astfel de proprietati poate gasesc.
Multumesc, din nou, si concedii placute tuturor.

#5
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
de ce nu incerci Bibione sau Lignano?

#6
elena28

elena28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.08.2007
La Caorle am fost in perioada 1- 8 august 2009, statiunea e super noi am stat la Camping Laguna Village unde ne-am simtit  f bine, personal dragut, piscine atat pentru copii  mici cat si pentru cei mari, piscina semiolimpica si nelipsita hidromassaggio unde stateam tolaniti si cate 2 ore, campingul este intr-o padure pe pini un loc linistit, orele 13 -15 sunt ore de liniste pe care o respecta toata lumea, mobilhomurile sunt complet utilare toate conditiile, un plus fata de alte campinguri ai voie cu gratar. La piscina sunt  programe pt copii atat in timpul zilei si cat si seara. Am vazut o gramada de cupluri cu copii chiar si copii de cateva luni. Cauta pe net si te vei convinge. Statiunea este frumoasa si foarte important nu e populata de romani un cuplu de italieni chiar ne-au intrebat cum de am ajuns acolo pentru ca  statiune nu este asa cunoscuta in est. Cu siguranta ne vom intoarce poate chiar anul acesta desi anul acesta avem programata Spania. Intrdevar apa marii este mica dar noi am stat mult la piscina si am vizitat Venetia este foarte aproape la fel si Lido di Jesolo.

Edited by elena28, 18 April 2010 - 18:01.


#7
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postelena28, on 18th April 2010, 18:58, said:

La Caorle am fost in perioada 1- 8 august 2009, statiunea e super noi am stat la Camping Laguna Village unde ne-am simtit  f bine, personal dragut, piscine atat pentru copii  mici cat si pentru cei mari, piscina semiolimpica si nelipsita hidromassaggio unde stateam tolaniti si cate 2 ore, campingul este intr-o padure pe pini un loc linistit, orele 13 -15 sunt ore de liniste pe care o respecta toata lumea, mobilhomurile sunt complet utilare toate conditiile, un plus fata de alte campinguri ai voie cu gratar. La piscina sunt  programe pt copii atat in timpul zilei si cat si seara. Am vazut o gramada de cupluri cu copii chiar si copii de cateva luni. Cauta pe net si te vei convinge. Statiunea este frumoasa si foarte important nu e populata de romani un cuplu de italieni chiar ne-au intrebat cum de am ajuns acolo pentru ca  statiune nu este asa cunoscuta in est. Cu siguranta ne vom intoarce poate chiar anul acesta desi anul acesta avem programata Spania. Intrdevar apa marii este mica dar noi am stat mult la piscina si am vizitat Venetia este foarte aproape la fel si Lido di Jesolo.


Scuze pt intarziere si multumesc pt sugestie. Am luat pana la urma cazare cu demipensiune la hotel in Porto Santa Margherita, langa Caorle. Speram sa fie bine.

View PostBuhani73, on 19th February 2010, 08:55, said:

de ce nu incerci Bibione sau Lignano?

Am incercat, dar n-am gasit decat mai scump decat ce-am ales in final (hotel in Porto Santa Margherita)

#8
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
incearca si ceva apartamente...nu sunt cu nimic mai prejos ca si hotelurile si au preturi bune.bibione pe asta e axata

#9
maruschas

maruschas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.04.2007

View Postdenky, on 1st May 2010, 17:21, said:

Scuze pt intarziere si multumesc pt sugestie. Am luat pana la urma cazare cu demipensiune la hotel in Porto Santa Margherita, langa Caorle. Speram sa fie bine.



Am incercat, dar n-am gasit decat mai scump decat ce-am ales in final (hotel in Porto Santa Margherita)
Buna,

La fel ca si tine, cautam cazare in zona Caorle. Suntem o familie cu 2 copii mici.Ne poti spune ce ati ales in final si pretul la care ajunge cazarea? Multumesc !

#10
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postmaruschas, on 12th May 2010, 16:06, said:

Buna,

La fel ca si tine, cautam cazare in zona Caorle. Suntem o familie cu 2 copii mici.Ne poti spune ce ati ales in final si pretul la care ajunge cazarea? Multumesc !


Am dat 750 euro/camera family/7 nopti/demipensiune, hotel 3 stele, f aproape de plaja. Am uitat, cu earlybooking, pana la 31 martie, am avut 10% discount. Concediu placut, din ce am inteles e ideala plaja pt cei mici!

#11
maruschas

maruschas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.04.2007

View Postdenky, on 13th May 2010, 07:35, said:

Am dat 750 euro/camera family/7 nopti/demipensiune, hotel 3 stele, f aproape de plaja. Am uitat, cu earlybooking, pana la 31 martie, am avut 10% discount. Concediu placut, din ce am inteles e ideala plaja pt cei mici!
Multumesc pentru raspuns!
Poti, te rog , sa-mi spui si numele hotelului? Biletul l-ati luat printr-o agentie din Romania? E contrar regulamentuli sa intreb care?
Pretul pe care il platiti este pentru ce perioada?

#12
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postmaruschas, on 14th May 2010, 12:11, said:

Multumesc pentru raspuns!
Poti, te rog , sa-mi spui si numele hotelului? Biletul l-ati luat printr-o agentie din Romania? E contrar regulamentuli sa intreb care?
Pretul pe care il platiti este pentru ce perioada?

Stiu ca nu e voie nume, am vorbit direct cu hotelul, perioada e ultima saptamana din iulie.

#13
maruschas

maruschas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.04.2007
Multumesc frumos! Concediu placut!

#14
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postmaruschas, on 24th May 2010, 20:23, said:

Multumesc frumos! Concediu placut!
Asemenea si voua, sigur gasiti ceva interesant.

#15
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Salut

ne-am intors de la Porto Santa Margherita, langa Caorle.
Alegerea a fost foarte reusita, statiunea mai mica si mai linistita decat Caorle, care este (vorba biancamch, daca retin exact) aglomerat, dar foarte frumos.
Pentru ce am dorit noi (adica plaja lata cu nisip fin, apa curata si intrare lina in mare) am primit mult mai mult. Hotel la 50 m de plaja (cu sezlonguri si umbrela de plaja incluse in pretul cazarii), restaurante bune in apropiere (se puteau manca 2 portii cu bauturi si desert la 35-40 euro cam peste tot).
Acces la Venetia intr-o ora si jumatate, cu autobuzul.
Impresiile sunt proaspete si scriu prost. Daca vrea cineva vreo informatie, intrebati.
Concedii placute tuturor.

#16
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Caorle este o statiune frumoasa si cocheta.Am fost acolo, pt o jumatate de zi, in anul 2015, doar in trecere.
Covid-19 a dat peste cap turismul,  inclusiv in Italia, mai ales pentru cei care locuiesc in alte tari.
Poate cineva recomanda un apartament situat nu departe de plaja?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate