Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

94.8Mhz - Costesti [ Arges ]

- - - - -
  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#1
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
Cel mai de 2 lei post de radio din Arges ..... A fost pe el Alpha , Guerilla , Realitatea FM , GoldFM , iarasi Alpha - retransmisie 90,7, acum avand program propriu din oras ( numai muzica ) - insa majoritatea timpului e in blanc

#2
tibi008

tibi008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 31.10.2006
Eu dupa cate stiu pe frecventa aia este de mult timp Kiss fm Pitesti.

#3
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009

View Posttibi008, on 17th November 2009, 15:41, said:

Eu dupa cate stiu pe frecventa aia este de mult timp Kiss fm Pitesti.

KissFM Pitesti nu exista - in primul rand ( 99.2 - Cozia + rezerva din Pitesti cand cade Cozia ) iar pe 94.8 ruleaza muzica aiurea . Acum e in blanc de aprox. 1 luna

#4
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Tin frecventa ocupata degeaba.

#5
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Nu-i asculta nici dracu.

#6
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Nu se arata nimeni interesat s-o cumpere?  :lol:

#7
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postchatnoir401, on 18th November 2009, 12:51, said:

Nu se arata nimeni interesat s-o cumpere?  :lol:
Ce sa faci cu o frecventa in Costesti care mai e si sub una de mare putere din Bucuresti ?

#8
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Sa aiba cu cine se bate cap in cap RADIO GUERRILLA.

#9
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
94.8 fm Costesti Arges apartine trustului REALITATEA-CATAVENCU, care, in luna septembrie a obtinut autorizarea de a retransmite programele REALITATEA FM. Cand? La Pastele cailor. 9 ani de zile nu i-a interesat ce se intampla pe frecventa asta. Imi pare rau ca are aceasta soarta. Sunt costestean si am avut bucuria de a colabora cu ei.

#10
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
N-are cine sa se ocupe de statie?

#11
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009

View Postchatnoir401, on 18th November 2009, 16:41, said:

N-are cine sa se ocupe de statie?
Statia este amplasata desupra unui bar, apartinand unei firme cu mai multe activitati. Nu se mai ocupa nimeni de ea. Pacat...

#12
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Si locatia aleasa spune multe...

#13
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009

View Postcosti_ionita79, on 19th November 2009, 13:42, said:

Statia este amplasata desupra unui bar, apartinand unei firme cu mai multe activitati. Nu se mai ocupa nimeni de ea. Pacat...

E in blocul D1 sau D2, unde la parterul blocului se afla anumite societati comerciale si firma locala de transmisie semnal catv Son

#14
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
O poza cu amplasamentul n-ar fi disponibila?

#15
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009

View Postedyttzu, on 19th November 2009, 14:11, said:

E in blocul D1 sau D2, unde la parterul blocului se afla anumite societati comerciale si firma locala de transmisie semnal catv Son
Aceasta dezinformare cu SON am mai citit-o si pe alt topic. NU ARE NICIO LEGATURA cu firma de cablu si nici nu a avut vreodata. Singura "coincidenta" este ca firma SON a preluat audio de pe aceasta frecventa, pe canalul lor de videotext. Amplasamentul initial a fost pe Strada Luncilor, in incinta SC MEDIAN COSTESTI HOF SRL, de cativa ani administratia acestui studio a fost preluata de catre SC FINEX SRL Costesti, dupa care au mutat studioul in birourile acestei firme, birourile amplasate deasupra "LA CETATE". Niciodata antena nu a fost pe stalpul celor de la SC SON, cu sediul pe strada Victoriei, in blocul Z1, iar blocurile D1 si D2 NU EXISTA!!!! (exista D7-langa policlinica, si D8-in continuarea lui D7, inspre Liceul Teoretic).
Frecventa a fost inaugurata pe 15 septembrie 2000, preluand UNIPLUS RADIO si Radio Alpha Pitesti. Apoi au preluat Radio Total, Radio Star, Radio Guerrila, iar o perioada Totalul, iar in cele din urma au preluat doar muzica din calculator. De aproximativ o luna este in Blank, din septembrie obtinand licenta pentru denumirea de RADIO REALITATEA FM COSTESTI (apartinand grupului REALITATEA - CATAVENCU).
Am lucrat si eu o scurta perioada in acest studio, in 2004, sub numele de DJ ICe, iar apoi cu numele real: Constantin Ionita (Costi Ionita).
Stalpul pe care sunt montate antenele a fost proiectat de catre ing. Ion Ionita, iar lucrarile pentru executia acestui turn a fost condusa tot de dumnealui.
Sper ca am lamurit pe toata lumea. Dacamai doriti si alte detalii, ma puteti intreba.

View Postchatnoir401, on 19th November 2009, 17:10, said:

O poza cu amplasamentul n-ar fi disponibila?
Promit ca in cursul serii de sambata am sa pun si o fotografie a cladirii, deoarece, din pacate, nu mai am acces la studio. Oricum nu mai e nimeni acolo.

Edited by costiMembruAnonimita79, 19 November 2009 - 20:20.


#16
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Foarte bine! Astept!

#17
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009

View Postcosti_ionita79, on 19th November 2009, 20:21, said:

Aceasta dezinformare cu SON am mai citit-o si pe alt topic. NU ARE NICIO LEGATURA cu firma de cablu si nici nu a avut vreodata. Singura "coincidenta" este ca firma SON a preluat audio de pe aceasta frecventa, pe canalul lor de videotext. Amplasamentul initial a fost pe Strada Luncilor, in incinta SC MEDIAN COSTESTI HOF SRL, de cativa ani administratia acestui studio a fost preluata de catre SC FINEX SRL Costesti, dupa care au mutat studioul in birourile acestei firme, birourile amplasate deasupra "LA CETATE". Niciodata antena nu a fost pe stalpul celor de la SC SON, cu sediul pe strada Victoriei, in blocul Z1, iar blocurile D1 si D2 NU EXISTA!!!! (exista D7-langa policlinica, si D8-in continuarea lui D7, inspre Liceul Teoretic).
Frecventa a fost inaugurata pe 15 septembrie 2000, preluand UNIPLUS RADIO si Radio Alpha Pitesti. Apoi au preluat Radio Total, Radio Star, Radio Guerrila, iar o perioada Totalul, iar in cele din urma au preluat doar muzica din calculator. De aproximativ o luna este in Blank, din septembrie obtinand licenta pentru denumirea de RADIO REALITATEA FM COSTESTI (apartinand grupului REALITATEA - CATAVENCU).
Am lucrat si eu o scurta perioada in acest studio, in 2004, sub numele de DJ ICe, iar apoi cu numele real: Constantin Ionita (Costi Ionita).
Stalpul pe care sunt montate antenele a fost proiectat de catre ing. Ion Ionita, iar lucrarile pentru executia acestui turn a fost condusa tot de dumnealui.
Sper ca am lamurit pe toata lumea. Dacamai doriti si alte detalii, ma puteti intreba.


Promit ca in cursul serii de sambata am sa pun si o fotografie a cladirii, deoarece, din pacate, nu mai am acces la studio. Oricum nu mai e nimeni acolo.

Mai inspre Ionesti - Vulpesti nu mai se receptioneaza ..... Insa bate foarte bine catre vestul orasului .... Din cartierul Zorile de pe Piscului il i-au stereo intotdeauna. Pacat ca nu se mai ocupa nimeni de 94.8

#18
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009

View Postedyttzu, on 20th November 2009, 14:46, said:

Mai inspre Ionesti - Vulpesti nu mai se receptioneaza ..... Insa bate foarte bine catre vestul orasului .... Din cartierul Zorile de pe Piscului il i-au stereo intotdeauna. Pacat ca nu se mai ocupa nimeni de 94.8
Se mai auzea bine inspre nord, pana la Statiunea de cercetare ALBOTA. Il prindeam si cu radioul de pe telefonul mobil, aflandu-ma in maxi-taxi. Imi aduc aminte ce frumoasa era emisia locala la inceput. Cu DJ Fany si Florin Moraru. O zi era unul,alta zi celalalt. Dupa ce administratia postului a fost preluata de FINEX au venit Lavinia si Dl. Dinu care ne animau serile. Si nu in ultimul rand vreau sa il amintesc si pe Florin Nicolae. Pentru mine toti ocupa acelasi rand: PRIMUL. Au mai prezentat si DJ Bogdan si o fata super draguta si de gasca din Zorile (pe care o rog mult de tot sa ma ierte ca imi scapa acum numele). Imi e tare dor de acele vremuri...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate