Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Legea 321/15.10.2009 va duce la falimentul industriei alimentare din Ro?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005

View PostTLGTLC, on 17th November 2009, 12:43, said:

Vinul vrac intra in categoria alimentelor proaspete?
Am lucrat pe vinuri ca si importator (nu eu, firma unde lucram) si la vremea respectiva (2004-2006) vinul nu era aliment. Singura bautura alcoolica denumita si incadrata ca si "aliment" era berea.
Garda ?? Pai ce treaba are Garda cu clasificarea produselor? .. in mod logic ma refer...
La mintea mea blonda, OPC sau DSP/DSV, pentru ca ei verifica conditii de pastrare, desfacere si termene de valabilitate. Oricum in tara lui Papura Voda, se va arunca mingea de la unul la celalalt dar cand va fi vorba de amendat, toti vor avea dreptul :lol:
@TLGTLC: Vinul unde se incadreaza? Si aici era ceva cu "linistite", "active" (spumantele) si mai era inca o categorie dar .. imi scapa la ora asta.

#20
pointiv

pointiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 18.03.2009
legea e facuta tot in sprijinul bancilor.
Platile la termen de 1-3 luni erau o modalitate de finantare pe termen scurt fara a fi nevoie de banci.
Bancile au avut grija, prin "conducatorii nostri iubiti", sa reglementeze aceasta situatie.
Era o nișă de piață care scapase de sub controlul lor.

#21
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Ah, ce as vrea o lege d'asta si-n servicii...  :worthy:

De fapt nu doar in servicii, in orice, amendarea drastica a celor ce nu-si platesc facturile. Ai semnat un contract? Il achiti. Nu-ti convine? Nu semna sau reziliaza-l. Pe de-o parte statul imi cere TVA-ul la facturi neincasate si-l doare-n Base daca eu mi-o incasez sau nu. Desi teoretic statul imi ia banii aia sa ma protejeze pe mine, cinstitul contribuabil. In schimb, daca emit o factura unui tepar, el scapa bine merci intrand il faliment, eu dau TVA-ul din buzunar si alerg prin Justitie sa recuperez frimiturile ramase... Mai are cineva dubii ca legile sunt facute de si pentru escroci?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate